Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

Dodał: red Data: 2020-07-04 18:45:12 (czytane: 2097)

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wchodzą: Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia, Branżowa Szkoła II Stopnia, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych oraz Szkoła Policealna.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajNa poziomie technikum szkoła kształci w następujących zawodach (szczegóły znajdziesz na www.zszio.lbl.pl):

- technik żywienia i usług gastronomicznych,

- technik hotelarstw,

- technik usług kelnerskich,

- technik organizacji turystyki,

- technik przemysłu mody,

- technik mechanik,

- technik reklamy,

- technik usług fryzjerskich,

- technik handlowiec.

Technik obsługi turystycznej jest kierunkiem dla tych, którzy kochają podróże i chcieliby swoją pasję połączyć z wykonywanym zawodem. Daje on bardzo wiele możliwości, gdyż zapotrzebowanie na fachowców obsługujących ruch turystyczny jest bardzo duży. W ramach zajęć szkolnych uczniowie zdobywają umiejętności tworzenia programów, organizacji i obsługi imprez turystycznych, konferencji czy targów. Planują trasę podróży, obliczają koszty wycieczek i uczą się profesjonalnej obsługi klienta. Opracowują katalogi, informatory i inne materiały promocyjne. Istotnym elementem jest kształcenie języków obcych i rozwijanie umiejętności obsługi specjalistycznych programów komputerowych.

zszio_new.jpg

Nauka technika mechanika obejmuje przygotowanie zawodowe polegające na teoretycznym i praktycznym przygotowaniu do zawodu mechanika - obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz do wykonywania prac projektowych, produkcyjnych oraz remontowo – instalacyjnych maszyn i urządzeń technicznych. Uczniowie w trakcie nauki zdobywają umiejętności użytkowania narzędzi do komputerowego wspomagania przygotowania produkcji w ramach zajęć w pracowni komputerowej wyposażonej w oprogramowanie wspierające procesy kreślenia i projektowania.

Technik handlowiec to zawód przyszłości, który pozwoli każdemu absolwentowi na znalezienie pracy oraz nabycia podstawowych wiadomości do studiów ekonomiczno-rachunkowych.W technikum handlowym można nauczyć się m.in.: organizować i prowadzić działalność małej firmy handlowej, analizować rynek pod względem oczekiwań i potrzeb klientów, identyfikować bariery występujące w handlu, analizować skuteczność i efektywność sieci dystrybucji towarów i usług, organizować i prowadzić działania reklamowe, określać zasady i formy marketingu, księgować typowe operacje gospodarcze, obliczać podatki, prowadzić negocjacje handlowe, określać koszty działalności handlowej.

Reklama

promocja_szkoly_bilgorajcompl.jpg

Technik przemysłu mody to kierunek dla osób chcących realizować swoje pasje twórcze w dziedzinie projektowania mody i kreowania stylu. Absolwent tego kierunku projektuje odzież dla różnych grup wiekowych i na różne okazje, projektuje stroje dla figur nietypowych, modeluje formy zgodnie z rysunkiem plastycznym i żurnalowym, korzysta z programów komputerowych do projektowania odzieży. Samodzielnie uszyje każdą wymarzoną kreację. Potrafi również odpowiednio zareklamować i sprzedać swoje wyroby. Technik przemysłu mody zajmuje się nie tylko strojami, może wykonywać tekstylne materiały wykończeniowe, przygotowywać wystrój i aranżację wnętrz, scenografię sesji fotograficznych mody. Wie na czym polega marketing mody.

Technikum usług kelnerskich przygotowuje do wykonywania czynności związanych z fachową i kompleksową obsługą gości w zakładach gastronomicznych, usług cateringowych i obsługą przyjęć okolicznościowych. Wybierając ten zawód można nauczyć się aranżacji różnorodnych nakryć stołów i sali konsumenckiej. Obsługiwania gości stosując różne metody i techniki podawania potraw i napojów. Absolwent technikum usług kelnerskich ma możliwość podjęcia pracy w restauracjach, hotelach, firmach cateringowych itp. Może również otworzyć własną działalność lub kontynuować dalej naukę na wybranym kierunku studiów

Zawód technik żywienia i usług gastronomicznych stworzony jest dla ludzi lubiących przygodę ze sztuką kulinarną, dbających o siebie i innych, zainteresowanych prawidłowym odżywianiem. Podczas nauki zdobywa umiejętności sporządzania potraw i napojów zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, stosowania najnowocześniejszych trendów w wykonywaniu i podawaniu potraw. Ten zawód jest dla ludzi, którzy marzą o nabyciu umiejętności aranżacji stołu i obsługi gości oraz opanowaniu sztuki organizacji przyjęć okolicznościowych. Po zakończeniu nauki absolwent może podjąć zatrudnienie w restauracjach, kawiarniach, barach, hotelach, pensjonatach, rozpocząć własną działalność
w zakresie usług gastronomicznych lub kontynuować naukę na wybranym kierunku studiów.

Celem kształcenia w zawodzie technik usług fryzjerskich jest przygotowanie absolwentów do nowoczesnego wykonywania zawodu, zgodnie ze współczesnymi trendami. W trakcie nauki uczniowie kształcą umiejętność kompleksowego wykonywania usług fryzjerskich, stosowania nowoczesnych technik i wykorzystywania wiedzy z zakresu najnowszych osiągnięć fryzjerstwa oraz stylizacji fryzur. Ćwiczą umiejętność rozpoznawania potrzeb klienta, organizowania stanowiska pracy oraz stosowania wszystkich obowiązujących procedur. Doświadczenia zdobyte podczas nauki pozwolą na zaprojektowanie i urządzenie własnego zakładu fryzjerskiego według najnowszych standardów pracy. Uczeń kończący naukę zdobędzie kwalifikacje zawodowe pozwalające świadczyć usługi fryzjerskie na najwyższym poziomie. Absolwent szkoły może pracować w salonie fryzjerskim lub samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Może również znaleźć zatrudnienie jako fryzjer teatralny lub filmowy, stylista w firmach reklamowych, przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej lub nauczyciel zawodu.

Branża reklamowa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki na całym świecie. To jedna z niewielu dziedzin, gdzie tak bardzo ceni się młodego pracownika. W reklamie najważniejsze i najcenniejsze są dobre, oryginalne pomysły. Kto chce zdobyć interesujący, dobrze płatny zawód to podjęcie kształcenia w zawodzie technik reklamy jest dobrym rozwiązaniem. Podczas nauki uczeń nauczy się: grafiki komputerowej, Corela, Photoshopa, Flasha, socjal mediów, projektowania graficznego, fotografii, obróbki audio i wideo, projektowania i prowadzenia kampanii reklamowej oraz wielu innych ciekawych rzeczy.

Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zawód technik hotelarstwa jest zawodem interesującym i przyszłościowym.

W czasie nauki w szkole, specjalnie dobrane przedmioty, tematy zajęć oraz profesjonalna kadra o najwyższych kwalifikacjach zapewniają uczniom otrzymanie wiedzy ogólnej i umiejętności zawodowych. Duży nacisk kładziony jest na naukę języków obcych z uwzględnieniem specyfiki językowej zawodu, co ułatwia naszym absolwentom, znalezienie pracy zarówno w kraju jak i poza granicami. Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba piętrowa, gastronomia), ponadto zbieranie danych, gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich. Nasi uczniowie nabywają potrzebną wiedze praktyczną odbywając praktyki zawodowe w atrakcyjnych miejscach w kraju i za granicą. Miejscami pracy technika hotelarstwa są obiekty bazy noclegowej takie jak: zakłady hotelarskie, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zajazdy, a także współczesna baza ruchoma: promowa, kolejowa, lotnicza. Absolwent może być również zatrudniony w organach administracji samorządowej, związanych z usługami hotelarskimi oraz w branżowych organizacjach i stowarzyszeniach. Może również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich.

W Branżowej Szkole I Stopnia ZSZiO kształci w zawodach: kucharz, ślusarz oraz w klasie wielozawodowej (piekarz, cukiernik, kucharz, stolarz, dekarz, fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych i inne). Od września 2020 roku prowadzone będzie kształcenie w Branżowej Szkole II Stopnia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Jest to szkoła dla absolwentów branżowej szkoły I stopnia, umożliwiająca zdobycie średniego wykształcenia oraz tytułu technika. W Szkole Policealnej kształcimy w zawodzie - technik administracji. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju prowadzi również Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla osób dorosłych w kwalifikacjach odzieżowych i gastronomicznych.

Szkoła organizuje ciekawe praktyki w kraju i za granicą. Uczniowie spoza Biłgoraja mogą zamieszkać w internacie. Szkoła dysponuje również nowoczesnym kompleksem sportowym. Zajęcia zawodowe odbywają się w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt.

/ZSZiO/

Reklama.

Tagi: zszio biłgoraj   promocja szkoły   reklama zespołu szkół zawodowych i ogólnokształcąc   oświata biłgoraj

Zobacz także

Innowacyjny program dla gmin. Merytoryczne wsparcie procesu planowania i rewitalizacji dziedzictwa kulturowego

Dodane: 2020-11-28 17:47 - Komentarze  (0)  czytane (156)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.146.10

Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...