Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Osiedla Puszcza Solska

Dodał: red Data: 2019-04-15 19:49:43 (czytane: 2131)

W Szkole podstawowej Nr 3 w Biłgoraju zorganizowano dziś zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Puszcza Solska. Wzięło w nim udział ponad 40 osób, w tym przedstawiciele władz Miasta z Burmistrzem Januszem Rosłanem i Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Łęckim na czele.Spotkanie prowadził Jacek Patro, który był przewodniczącym Rady Osiedla. Jak przyznał rok temu zrezygnował z  pełnienia funkcji jednak jego wniosek nie został przyjęty. Nie przedstawił także formalnego sprawozdania z działalności Rady, bo jak przyznał, od roku nie uczestniczy w działalności Rady Osiedla. Mówił o podejmowanych na bieżąco działaniach. Wspomniał o wnioskach jakie składała Rada Osiedla do budżetu Miasta Biłgoraj. Wśród tych najważniejszych znalazły się m. in. te związane z przebudową ulicy Sienkiewicza czy ulicę Spokojną. Przewodniczący mówił także o opiniowaniu zmian nazw ulic. Mieszkańcy pytali jednak o konkretne działania i zrealizowane inwestycje.

rada_osiedla_puszcza_solska__1_.JPG

-Z racji innych podejmowanych inwestycji, budżet Miasta nie stać w chwili obecnej na przebudowę ulicy Spokojnej. W tym roku chcemy na ulicy spokojnej wykonać przynajmniej oświetlenie. To zabiegi radnych Andrzeja Łęckiego, Wojciecha Glenia i innych radnych Rady Miasta. Znana nam jest potrzeba wykonania ulic Sienkiewicza. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie przebudowy tej ulicy. Wraz z przebudową Sienkiewicza przebudowane będą  ulice Skłodowskie - Curie i Piaskowej. Liczymy, że uda nam się pozyskać środki z budżetu państwa. Postanowiliśmy także - na mocy specustawy - wydzielić ulicę boczną Krzeszowskiej. Obecnie jesteśmy na etapie wypłacania odszkodowań. W maju geodeta wskaże punkty graniczne. W tej chwili na tyle tylko stać budżet Miasta. Jeśli uzyskamy wsparcie na remont Sienkiewicza, to będzie to realizacja jednej z największych inwestycji tegorocznych w Mieście Biłgoraj - mówił w imieniu byłego przewodniczącego Rady Osiedla, Burmistrz Janusz Rosłan.

rada_osiedla_puszcza_solska__3_.JPG

Mieszkańcy podnosili kwestię uciążliwości oczyszczalni ścieków, która dokucza mieszkańcom ulicy Krzeszowskiej, Kościuszki. Podkreślali, że to palący problem, który należy rozwiązać jak najszybciej. Podkreślano, że część Osiedla Puszcza Solska ma duży problem z zapachami, jakie w zależności od pogody i ciśnienia atmosferycznego wydobywają się z miejskiej oczyszczalni. -Oczyszczalnia jest własnością PGK, który jest spółka miejską. My musimy nasze działania prowadzić racjonalnie. W tej chwili realizuje warty około 20 mln zł projekt dotyczący kwestii odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. jest projekt przebudowy oczyszczalni, ale szacowany jest on na kwotę 25 mln zł. W tej chwili nas na to nie stać. PGK nie może także wziąć kredytu na to zadanie. Myślę, że w chwili obecnej jest to niemożliwe. Czekamy na ewentualne programy, które pozwolą dofinansować tego typu przedsięwzięcia ze środków zewnętrznych. Wówczas w tych kosztach mógłby partycypować budżet Miasta. W tej chwili, powtórzę to jeszcze raz, modernizacja oczyszczalni ścieków przekracza nasze możliwości finansowe - mówił Burmistrz Janusz Rosłan.

adam_balicki.JPG
Adam Balicki

Ze zgłoszonych do Rady Osiedla 18 osób, radnymi wybranych zostali: Wojciech Gleń, Magdalena Rekiel, Piotr Strzałka, Adam Balicki, Marcin Holko, Wojciech Łokaj, Paulin Czerw, Beata Strzałka, Stanisław Wujec, Teresa Maziarczyk, Edyta Bednarczuk, Marta Blacha, Ryszard Kozdra, Marta Grzybowska i Teresa Filist. na funkcje przewodniczącego zgłoszono dwie kandydatury Magdaleny Rekiel i Adama Balickiego. decyzja Rady Osiedla przewodniczącym Rady został Adam Balicki.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rada osiedla puszcza solska   wybory rady osiedla puszcza solska   wybory rad osiedli   osiedla biłgoraj

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1709)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.248.180

(2019-04-16 16:57:17)

Odwal się od pana Glenia łapsie !!! Do pięt mu nie dorastasz !!!

nie ładnie (2019-04-16 10:46:37)

no były "przewodniczący" osiedla, dałeś popis butności, arogancji i lewactwa

(2019-04-16 09:00:26)

A co by było jak by wygral wybory Gleń co nie daj Boże-było by cicho,cicho i cicho.No i co ładnie wam teraz wyborcy Glenia.

(2019-04-16 08:49:13)

Żegnaj Patro.

Walu (2019-04-15 22:29:31)

Pan Patro już prawie naprawił pks ale z osiedlem sobie wyraźnie nie poradził.A teraz dobry czas dla osiedli przecie. Dlaczego nie zazębilo. Nie wiem. Może ktoś coś.

Azot (2019-04-15 21:37:12)

Nie stać to nas na zaniechanie modernizacji oczyszczalni bo z każdym dniem czas działa na niekorzyść. Szybko się Pan Burmistrz o tym przekona. Oby nie było za późno.!

(2019-04-15 21:00:00)

Gleń cicho siedział. Wypadało coś powiedzieć, a nie tylko obiecanki przed wyborami.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy...

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia