Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Łady 1945 Biłgoraj

Dodał: red Data: 2017-01-11 19:20:13 (czytane: 4051)

11 stycznia 2017 roku, w sali konferencyjnej OSiR w Biłgoraju odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze, w którym uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Łada 1945 Biłgoraj, zawodnicy i kadra szkoleniowa seniorskiej drużyny Łady oraz sympatycy Klubu.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajPo oficjalnym otwarciu walnego zebrania przedstawione zostało sprawozdanie z działalności Zarządu Stowarzyszenia za rok 2016. Główne założenia działalności Stowarzyszenia przedstawiliśmy już państwu w grudniu ubiegłego roku, w artykule pt. Łada 1945 Biłgoraj: Kończymy dobry rok. Przedstawioną już przez nas informację należy uzupełnić w dużej mierze o działalność Zarządu Stowarzyszenia. Z przedstawionych informacji wynika, że Zarząd Klubu Sportowego Łada 1945 Biłgoraj w minionym roku spotkał się ponad 20 razy, z czego sześć spotkań było zebraniami protokółowanymi.

zarzad_lady_bilgoraj.JPG


Rok 2016 Zarząd rozpoczął w składzie Dariusz Bednarz Przewodniczący, Winicjusz Oleszczak - wiceprezes ds. organizacyjnych, Artur Piskorski - wiceprezes ds. sportowych, Zbigniew Cieślak - skarbnik i Mariusz Polowy - sekretarz. W kwietniu 2016 roku Winicjusz Oleszczak z przyczyn osobistych zawiesił swoje członkostwo w Zarządzie, w związku z tym, na jego miejsce do składu Zarządu dokooptowany został Lucjan Kupczak. Niestety, w lipcu Lucjan Kupczak wystąpił z Zarządu Klubu. Wówczas Winicjusz Oleszczak ponowni wyraził chęć podejmowania działań na rzecz Klubu i powrócił do Zarządu.

winicjusz_oleszczak.JPG


Od 2 listopada 2016 roku Klub Łada 1945 Biłgoraj zatrudnia kierownika Klubu. Było to możliwe dzięki umowie z Powiatowym Urzędem Pracy w Biłgoraju, w ramach której urząd w znaczącym stopniu partycypuje w kosztach utrzymania stanowiska kierownika. Funkcję tę powierzono Dariuszowi Kulińskiemu. Jak podkreślał Mariusz Polowy w 2016 roku udało się stworzyć i przeprowadzić wiele inicjatyw i przedsięwzięć mających na celu popularyzację piłki nożnej, a także poprawę jakości gry Łady i poprawę wizerunku Klubu. Z dniem 31 grudni 2016 roku rezygnację z funkcji Prezesa Klubu złożył Dariusz Bednarz, Zarząd jego rezygnacji nie przyjął, zapadła więc decyzja by na początku 2017 roku zwołać walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze.

Reklama.

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo - wyborczego przedstawiono także sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia i jego zatwardzenie, a także przedstawiono sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Z przedstawionej przez Dariusza Bednarza informacji wynika, że składki członkowskie dały 3 190 zł wpływów, ze środków Urzędu Miasta Biłgoraj (w ramach dotacji) wpłynęło 118 tys. zł, z tytułów umów sponsorskich wpłynęło na konto Stowarzyszenia 19 tys. zł, a z darowizn od osób bezimiennych niespełna 20 tys. zł; 800 zł to darowizny imienne. Razem kwota przychodów w 2016 roku zamknęła się kwotą niespełna 175 tys. zł.

dariusz_bednarz.JPG


Analizując rozchody, ich wysokość wyniosła 166 tys. zł,z czego największe wydatki dotyczyły organizacji meczów i uposażenia szkoleniowców. Bardzo istotną kwotą były wydatki związane z kosztami przejazdów na mecze wyjazdowe (w tym awans do IV ligi). Zebrani członkowie udzielili także Zarządowi absolutorium. Podczas dyskusji rozmawiano o obecnej sytuacji Klubu i planach na najbliższą przyszłość. Rozmawiano także o działaniach jakie należy podjąć by zwiększyć liczbę członków Stowarzyszenia (obecnie jest ich 30, z czego 25 płaci składki). Podnoszono także kwestie współpracy Zarządu z kibicami.

ireneusz_zarczuk.JPG


Sprawozdanie z pracy trenerów przedstawił trener Ireneusz Zarczuk, drugi trener Krzysztof Pardo z przyczyn losowych nie mógłby obecny na zebraniu. Wszystkim za lata współpracy i działalności na rzecz Klubu dziękował ustępujący Prezes Dariusz Bednarz. Ustępujący Prezes podziękował także  sponsorom, w tym władzom Miasta, Jarosławowi Roracie i lokalnym przedsiębiorcom. Podkreślił, że całą rundę jesienną piłkarze Łady na wszystkie mecze za darmo jeździli nowoczesnymi busami PKS Biłgoraj - podziękowania te złożył na ręce obecnego na spotkaniu dyrektora PKS Biłgoraj Piotra Szeligi.

zarzad_lady_bilgoraj__2_.JPG


Wybrano także nowy Zarząd Stowarzyszenia, weszli do niego Winicjusz Oleszczak - Prezes, Jarosław Rorata - wiceprezes, Artur Piskorski - wiceprezes, Mariusz Polowy - sekretarz, Adrian Hajduk - skarbnik i Zbigniew Cieślak - członek honorowy.

Tagi: łada 1945 biłgoraj   stowarzyszenie łada 1945 biłgoraj   piłka nożna biłoraj   walne zebranie łady biłgoraj

Zobacz także

Tutaj czyń dobro...

Dodane: 2018-04-20 09:56 - Komentarze  (2)  czytane (287)

TAGI: 1%, zostaw swój 1%, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiej, oragnizacje pozarządowe biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.116.187

owszem (2017-01-17 23:35:18)

Nie tylko padło słowo Wach, ale padły też podziękowania dla firmy Wach za busy, o których inne kluby mogą tylko pomarzyć :)

(2017-01-15 13:25:43)

obecność Szeligi - dziwna, ale zrozumiała. Czy padło słowo pod adresem firmy WACH z Frampola - właściwego sponsora, bo to on wyrażają zgodę na użycie takiego, a nie innego busa czy autobusu.

(2017-01-15 13:11:12)

z kronikarskiego obowiązku podaję do wiadomości, że najwyżej zaszedł Jerzy Mydlak, który reprezentował barwy lubelskiego Motoru i Stali Mielec (ówczesna I liga). Wcześniej Marian Chmiel grał przez wiele lat w Janowiance, skąd miał możliwość awansu, ale wybrał studia. Włókniarz to klub, który od lat działał przy frampolskiej "Cepelii" czyli od lat 70-tych. Wcześniej był LZS, Start, ale ze szkoleniem było różnie. Trenerem Włókniarza był m. in. Marian Marczak (świetny zawodnik Łady) z Biłgoraja.

(2017-01-13 21:36:13)

Do znudzenia: NAZWISKA tych utalentowanych juniorów proszę!

g (2017-01-13 15:22:40)

Pozwolę sobie na opinię, co do Wókniarza Frampol. Nazwisk utalętowanych piłkarzy z Frampola nie ma i długo nie będzie, a to z prostej przyczyny. Wókniarz nie promuje piłkarzy bo jest to im nie na rękę. Chcą grać w okręgówce, na seniorów ich nie stać, to oganiają okręgówkę juniorami, bo nic ich nie kosztują. Juniorów mają zdolnych, ale ich blokują w transferach. Z tego co wiem, to Tomasowia i Hetman był zinteresowany, ale trenerzy umiejętnie trzymają język za zębami, aby junorom nie mieszać w głowie, bo liczy się przecież Wókniarz ;-) . Egoizm trenerów Wókniarza niszczy talenty. Panowie, dbacie tylko o swoje podwórko, a zapominacie, że młodzież powinna się rozwijać.

(2017-01-13 13:51:11)

Tłumaczenie "lokalnym patriotyzmem" jest nie przekonujące a wręcz nieprawdziwe. Po ukończeniu szkoły (w e Frampolu to Gimnazjum a w ościennych miejscowościach technikum, liceum)) zawodnik idzie "w świat", zazwyczaj w celu kontynuowania nauki, a dobrze rokujący młody piłkarz także aby zaistnieć w POWAŻNYM LIGOWYM klubie. (np. do Lublina, Krakowa, Warszawy, no niech będzie Zamościa). I tam powinien pokazać się, że jest z dobrej "frampolskiej szkoły piłkarskiej". Czyli jeszcze raz: PROSZĘ O NAZWISKA WYCHOWANKÓW WLÓKNIARZA, którzy zrobili karierę sportową w wyższych niż frampolsko-podwórkowych ligach.

gol (2017-01-13 11:18:21)

Teraz trwa remont boiska Włókniarza Frampol

h (2017-01-13 11:16:42)

Nie chcę bronić Frampola, ale piłka nożna jest tam oparta na lokalnym patriotyzmie co blokuje młode talenty. Apel do młodych ludzi: jeśli ciężko pracujecie na treningach i chcecie czegoś więcej niż okręgówka to trzeba o tym głośno mówić. Wókniarz dba o Frampol i nie wykonuje promocyjnych ruchów, aby młodzież mogłą grać w np. HETMANIE, STAL STALOWA WOLA, MOTORZE, TOMASOWI itd.

(2017-01-13 09:16:27)

Do fana frampolskiej kopanej: Proszę mi wskazać wychowanków Włókniarza, którzy zrobili/robią piłkarską karierę w wyższych ligach. A sukcesy drużyn typu szkółka piłkarska OSiR powinny być mierzone postępami w rozwoju porządanych cech motorycznych i piłkarskich a nie miejscem w jakichś dziecięcych ligach, które przecież nie są celem. ale pierwszym etapem rozwoju sportowca.

Stary Działacz (2017-01-12 22:27:36)

Chełm, jak i Zamość populacji maja po około 70 tyś., Biłgoraj
natomiast 26 tyś. Dzisiaj Łada gra w tej samej lidze rozgrywkowej i
argumentacja, że działacze Hetmana i Chełmianki mają sukcesy lub
dążą do sukcesu jest nie na miejscu. Mowa o sukcesach w/w drużyn
zaczyna się minimum od 3 ligiI centralnej. O finansach tychże drużyn nie
będę wspominał, bo to zupełnie kosmos w porównaniu do Łady.
Co mogliby napisać Ci, którzy w czasach świetności Łady byli
u steru?
Mogliby opisać, za jaką cenę okupiony był sztuczny 3-ligowy sukces
Łady. Niech opiszą, jak uśmiercili biłgorajską piłkę ściągając
armię zaciężną z Lublina, która do Biłgoraja przyjeżdżała na kilka
samochodów, a nasi chłopcy tułali się po wioskach, chociaż nie byli
gorsi. Proszę napisać o sukcesach, które Łada osiągała na krechę, po
których musiała zaczynać od Klasy B. Dzisiaj nikt nie chce grzebać w
dokumentach z tamtych czasów i ich archiwizować, bo wyszłoby jeszcze
więcej rzeczy, o których działacze pseudo-sukcesów mogliby
opowiedzieć, ale już w innym charakterze. Owoce tych sukcesów obecny
Zarząd zbiera i jeszcze długo zbierać będzie. I dodam, że to właśnie
ten okres pseudo-sukcesów, które sukcesami wydawały się tylko z punktu
widzenia kibica siedzącego na trybunach, spowodował odpływ sponsorów.
Cały świat piłkarski idzie w szkolenie zaplecza, skauting,
podwyższanie jakości szklenia i rozwój myśli piłkarskich, a w
Biłgoraju stare pokolenie żyje wątpliwymi sukcesami z przeszłości.
Frampol pokazuje czym jest praca z młodzieżą okraszona
trenerską pasją do piłki. Jak z tym jest w Szkółkach OSiR to nikomu
nie trzeba tłumaczyć, tabele ligowe pokazują w jakiej zapaści są
młodzieżowe drużyny. BAWCIE SIĘ DALEJ i wykonujcie jałową pracę
ciesząc się bezsęsownymi turniejami halowymi, przychodzi runda i boisko
wszystko weryfikuje. Dlaczego szkółka OSiR nie uczestniczy w turniejach
pod balonem w Nadrzeczu? Otóż dlatego, bo OSiRowe kierownictwo boi się
konfrontacji, która skończyła by się sromotną poraszką. Jeżeli OSiR
czy Łada chce się liczyć w piłkarskim środowisku to niech się weźmie
do profesjonalnej pracy.

Chytrość wpisu piłkarza (2017-01-12 15:41:30)

Podajesz sie za piłkarza ale nim nie jestes, jestes prawdopodobnie ze sportów siłowych i zależy ci na tym aby oczernić środowisko piłkarskie w oczach burmistrza, ale czy myślisz ze wszyscy sa tacy tępi jak ty?

kronikarz (2017-01-12 15:38:34)

coraz bardziej cienkie zarządy, ale nie przekreślam prezesa, bo nie ma zakazu stadionowego. Taki to jest sport. Piłka ma dobrą kasę z miasta, a dojdą jeszcze sponsorzy. Trzeba umieć czytać zapisy budżetowe miasta i instytucji podległych.

- (2017-01-12 14:32:35)

Nie rozumiesz PIŁKARZU. Chodzi mi o to, że piłka nożna w Biłgoraju jest "rozwinięta" aż nadto patrząc na ilość "szkolonych" grup piłkarskich dzieci. Zmiana burmistrza nic tu nie da. Co? - więcej jeszcze ma dać na piłkę i jeszce więcej natworzyć grupek pseudopiłkarskich? Trzeba zmienić SYSTEM naboru i szkolenia młodych adeptów sportu w mieście. Zaczynanie przygody ze sportem od kopania piłki i tylko"haratanie w gałę" na wuefach i w osirze nie stworzy przyszłego dobrego piłkarza jak widać na przykładzie Biłgoraja.

Piłkarz (2017-01-12 14:01:04)

Zmienić Rosłana i będzie rozwój sportu w Biłgoraju.

- (2017-01-12 13:41:07)

Coś mi tu nie gra: miasto (Burmistrz Rada Miasta?) daje na piłkę nożną w mieście dwa razy tyle, albo i więcej niż na wszystkie pozostałe sporty. Mamy 7czy 8 grup szkolonych w szkółce piłkarskei osir, grupy szkolone w Sparcie Biłgoraj, piłkarskie klasy sportowe w szkołach, są już nawet szkółki w przedszkolach. A efekt? ŁADA ma 125 tys.zł dotacji i 20 (słownie dwudziestu) członków a wyniki piłki nożnej to TRAGEDIA i KOMEDIA jednocześnie. Może lepiej polikwidować te grupki i podgrupki niby-szkolonych adeptów piłki nożnej już od przedszkola i zacząć od PRACY U PODSTAW, ogólnie usprawnić i prowadzić sportową selekcję dzieci i młodzieży, żeby W PRZYSZŁOŚCI, (jak osiągną odpowiedni wiek) futbolistą był ten co ma predyspozycje do piłki, koszykarzem skoczny 2-metrowiec a nie konus 150 cm (z kapeluszem), a ciężarowcem "kawał chłopa" dźwigający 100 kilo przynajmniej. Fan kopanej.

(2017-01-12 09:20:57)

Tylu poważnych i zacnych ludzi w Biłgoraju i nikt mądry nie chce się włożyć we władze klubu,a miasto nadal stoi z boku,trudno o rozwój w tej dziedzinie,coś tu żle,inni sąsiedzi dobierają się i działają , o wiele ubożsi od nas,brak ducha , niewiary cia dalszy,

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Zdzisław Żołopa sędziuje najleszym w Europie

97. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów odbywają się w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2018 w Bukareszcie (Rumunia). Są to równocześnie 31. Mistrzostwa Europy Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Sędziuje na nich biłgorajanin, prezes LKS "ZNICZ" Biłgoraj Zdzisław Żołopa. więcej»

Bal sportowca 2018 (FOTO)

10 lutego br. już po raz XVIII odbył się - zorganizowany przez biłgorajskie środowisko sportowe - bal sportowca. Gala Mistrzów Sportu zgromadziła w jednym z lokali w Biłgoraju sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Była to okazja do podsumowania 2017 roku w sporcie oraz do wyróżnienia sportowców i osób wspierających sport. więcej»

Ogłoszenia