Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla 'Śródmieście'

Dodał: red Data: 2017-04-24 18:59:29 (czytane: 2459)

Na ukończeniu jest seria zebrań Rad Osiedlowych Miasta Biłgoraj. 24 kwietnia odbyło się zebranie Rady Osiedla "Śródmieście", uczestniczyli w nim mieszkańcy, radni i przedstawiciele władz Miasta. Spotkanie prowadził przewodniczący Rad Osiedla "Śródmieście" Sebastian Adamczuk.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJak podkreślał podczas prezentacji sprawozdania z działalności Rady Osiedla za miniony rok Sebastian Adamczuk, przedmiotem posiedzeń Rady Osiedla „Śródmieście” były sprawy bieżące dotyczące Osiedla, a szczególnie kwestie związane z infrastrukturą w Osiedlu, planowanymi działaniami inwestycyjnymi władz Biłgoraja, sprawy bezpieczeństwa i estetyki Osiedla, a także kwestie związane z procedurą zgłaszania wniosków i uchwaleniem budżetu Miasta Biłgoraj na 2017 rok. Na posiedzeniach poruszano także kwestie związane z bieżącymi sprawami, a także opiniowano nazwy biłgorajskich rond. -Działając na podstawie statutu, Zarząd i radni uczestniczyli we wszystkich spotkaniach i inicjatywach dotyczących Osiedla, spotykali się z mieszkańcami, a zdobyte w ramach tych spotkań opinie znalazły swe odzwierciedlenie w zgłoszonych przez Zarząd Osiedla wnioskach do budżetu Miasta Biłgoraj. Przedstawiciele Rady Osiedla uczestniczyli także w konsultacjach społecznych i spotkaniach z władzami Miasta, w tym w sesjach rady Miasta Biłgoraj - podkreślał Adamczuk.

rada_osiedla_srodmiescie__1_.JPG


Przewodniczący przypomniał także wnioski zgłoszone do budżetu Miasta Biłgoraj na 2017 rok, wśród których najważniejszymi były kwestie związane z remontem i modernizacją ulicy 3 Maja wraz z parkiem na przeciw kościoła Wniebowzięcia NMP i wykonaniem miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, remont ulic wokół Urzędu Miasta Biłgoraj i rewitalizacja parku za Urzędem Miasta wraz z wyznaczeniem miejsc parkingowych, budowa łącznika między ulicą Długą, a 400 - Lecia, remont i modernizacja ulicy Dąbrowskiego czy wykonanie placu zabaw za Cechem Rzemiosł Różnych. -Rada Osiedla „Śródmieście” z zadowoleniem przyjęła informacje o przystąpieniu Miasta Biłgoraj do opracowywania planu rewitalizacji Miasta. Sama rewitalizacji z jednej strony przewiduje i zakłada konkretne działania inwestycyjne, ale także obejmuje tzw. działania miękkie, tj. poza inwestycyjne, polegające na integracji mieszkańców Śródmieścia, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu jego mieszkańców oraz przeciwdziałaniu zjawiskom nieakceptowalnym społecznie. Rada Osiedla od lat interweniuje u władz Biłgoraja by poprawić estetykę centrum Miasta - Śródmieścia, które jest wizytówką  Biłgoraja, z jednej strony chodzi o konkretne działania inwestycyjne polegające na poprawie infrastruktury drogowej, chodników i miejsc parkingowych na Placu Wolności, z drugiej podjęcie takich działań, które z miejskich skwerów w centrum Miasta zrobią miejsca przyjazne dla mieszkańców, także dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów - podkreślał przewodniczący Rady Osiedla.

rada_osiedla_srodmiescie__2_.JPG


W imieniu radych i mieszkańców Śródmieścia, przewodniczący dziękował władzom Miasta za szereg kosztownych i oczekiwanych od lat inwestycji w Osiedlu. Jako przykład wymieniał m. in. remont ulic Długiej, Bohaterów Monte Cassino, Wiejskiej, Prusa i Bankowa z których część znajduje się w Osiedlu Śródmieście oraz remont drogi wewnętrznej między ulica Długą, a 3 Maja. -Cieszy nas, że w tym roku dojdzie wreszcie do remontu ulicy Dąbrowskiego wraz z wykonaniem niezbędnych przy tej drodze chodników i miejsc parkingowych - dodał. W sprawozdaniu posuszone zostały także kwestie związane z bezpieczeństwem w Śródmieściu, w tym kwestie prawidłowości parkowania aut przy ulicy Kościuszki i nagminne łamanie przepisów ograniczających dopuszczalną prędkość przez kierowców oraz kwestie związane z estetyką centrum Biłgoraja.

Reklama.

Dyskusja skupiła się na temacie rewitalizacji Placu Wolności. Burmistrz przyznał, że na początku planowano, by rewitalizacja ruszyła w drugiej połowie 2017 roku, na zebraniu poinformował, że dobrze, jeśli się uda rozpocząć rewitalizację w drugiej połowie 2018 roku, gdyż do chwili obecnej nie ogłoszono konkursu naboru wniosków o dofinansowanie zewnętrzne. -W tej chwili ogłosiliśmy konkurs na zagospodarowanie przestrzenne centrum Miasta, mamy nadzieję, że odpowiedzą na nasze ogłoszenie profesjonalne biura projektowe i przygotowany projekt będzie odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców i podzieli uwagi specjalistów - podkreślał Janusz Rosłan. Burmistrz zaznaczył, że w grę wchodzi suma pozyskania około 10 mln zł. Wg. wcześniejszych kosztorysów remont Placu Wolności i ul. 3 Maja kosztować miał ok. 15 mln zł. -W budżecie Miasta na ten cel chcemy - łącznie ze środkami zewnętrznymi - przeznaczyć 15,5 mln zł - poinformował Burmistrz Rosłan.

osiedle_srodmiescie.JPG


Mieszkańcy podkreślali, że obecnie sytuacja infrastruktury drogowej wokół Urzędu Miasta jest w bardziej niż fatalnym stanie, kwestia dotyczy zarówno ulic jak i chodników oraz chodników. Podkreślano, że kobiety z dziećmi w wózkach oraz osoby starsze i niepełnosprawne mają utrudnione przejście, apelowali by do czasu planowanej rewitalizacji wykonać przynajmniej doraźne remonty. Rozmawiano także o bezpieczeństwie i estetyce Śródmieścia. Rozmawiano także o reklamach dźwiękowych nadawanych z aut przejeżdżających przez główne ulice Miasta. Burmistrz poinformował, że na placu przy dworcu PKS powstanie parking z prawdziwego zdarzenia wraz z zagospodarowaniem zieleni.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla śródmieście   rady osiedla biłgoraj   zebranie ray osiedla   osiedla biłgoraj

Zobacz także

Pomnik Józefa Piłsudskie stanął na rynku

Dodane: 2018-07-14 19:08 - Komentarze  (0)  czytane (727)

TAGI: 100-lecie niepodleglości, gmina józefów, powiat biłgorajski, pomnik józefa piłsudskiegoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.243.51

(2017-04-26 09:35:44)

Ciekawe czym się zawodowo zajmuje komentator z nickiem PiS, który chwali dwie kadencje. Skoro tak,to parlamentarzyści też powinni mieć ograniczenia do dwóch kadencji.

PiS (2017-04-26 08:37:50)

To będzie dobra zmiana w samorządach dwie kadencje wystarczy. Bardzo dobry pomysł. Zobaczymy jak wtedy odnajdą się wielcy burmistrzowie na rynku pracy. Skoro tacy dobrzy są to przecież wszystkie firmy zechcą ich zatrudnić. Zobaczymy co potrafią oprócz samorządu i gdzie będą pracować. Jeśli żadna prywatna firma nie weźmie takiego byłego burmistrza , wójta do siebie do pracy to chyba sami możemy odpowiedzieć dlaczego.

(2017-04-26 07:09:37)

heh," na mieście" to mówi się, że na pieniaczy , paranoików i skompromitowanych lubieżników nie będą głosować.
Dwukadencyjność to jeden z kretyńskich pomysłów obecnej władzy , tej "na górze", która zamierza obejść demokrację , tj. uniemożliwić kolejny start w wyborach samorządowych ludziom, którzy są świetnymi włodarzami swoich gm,in, miast i miasteczek.

a co to jest za osobistość to "miasto" (2017-04-26 05:32:36)

Ta osobistość (MIASTO) nawet na zebrania nie przychodzi żeby burmistrzowi wytknąć błędy , a chce być burmistrzem i będzie ale tylko w internecie

Jan (2017-04-25 21:26:44)

posłuchaj co mówi się na mieście ostatnia kadencja Rosłana tak mówią ludzie

Rosłan ma wygraną następną kadencję w cuglach (2017-04-25 19:46:59)

jego ciency przeciwnicy to tylko śmiech na sali. Gdyby Roslan miał kontrkandydata to na takich zabraniach nie zostawili by na nim suchej nitki ale potencjalnym rywalom obecnego burmistrza brakuje aparycji i elokwencji żeby z nimwygrać

Silk (2017-04-25 18:33:18)

A park przy UM czyli tzw."alejki" nie przejdzie żadnej rewitalizacji? Póki co jest doskonałym miejscem dla żuli. Co do parkingów przy głównej ulicy, to zawsze mówiłem (i pisałem), że to inwestycja poroniona. Wystarczyło o te pół metra zrobić szersze i zmienić sposób parkowania. Ilość miejsc do parkowania zwiększyła by się znacząco. Ale, róbta tak dalej... :(I)

Karol (2017-04-25 17:50:48)

Szeliga aby chciał to ma wygraną w cuglach. Dlatego tu jakiś typek go atakuje. Zmiany są konieczne w Biłgoraju.

do: jestem za (2017-04-25 17:41:13)

Przy Targowej (jakieś 5 minut spacerem do Rynku i UM są parkingi na jakieś 200 aut, które stoją cały czas puste, tylko podczas meczu Łady i jakiegoś festynu są użytkowane.

(2017-04-25 14:59:43)

Są mądrzejsi i lepśi od Szeligi
Nie stawiajmy na straconego konia

(2017-04-25 14:58:16)

Szeliga dla mnie to największy nieudcznik

(2017-04-25 12:29:00)

Ten romansowy ( skompromitowany) po różnymi nickami sam sobie pochwały pisze, żałosny jest.

Ze Śródmieścia (2017-04-25 11:11:20)

Jako mieszkaniec Śródmieścia dziękuję za remont ul. Długiej i Bohaterów Monte Cassino - to była oczekiwana inwestycja

rower (2017-04-25 11:04:52)

na rowery i nie trzeba parkować

Jestem za (2017-04-25 10:20:17)

Ciekawe gdzie wszyscy będziemy parkować jak zlikwidują parking przed Urzędem?

Alicja (2017-04-25 09:17:20)

Ja nie wiem gdzie on mieszka. Idź i go zapytaj się. Zapytaj też tysiąc innych mieszkańców nieobecnych na tym zebraniu dlaczego nie byli. Ja też nie byłam. Chyba ktoś w końcu powinien zastanowić się dlaczego mieszkańcy nie przychodzą na spotkania z burmistrzem? Na wszystkich zebraniach osiedlowych było bardzo mało ludzi. Ten parking pod urzędem zlikwidować powinni już dawno.

(2017-04-25 09:04:36)

NO WŁAŚNIE ROSŁAN JEST BURMISTRZEM Z 14 LAT I DAWNO RYNEK POWINIEN ZROBIĆ MOŻNA BYŁO NA MIASTECZKU SITARZY TRZEBA ZMIAN I BURMISTRZA Z FUNDACJI XXI

Obiektywnie (2017-04-25 08:50:20)

Dużo zrobiono? Popatrz na rynki w innych miastach ile tam zrobiono i jak wyglądają. Tu trzeba mieć pomysł. Ten parking pod urzędem miasta. Samochody mijamy żeby wejść do urzędu. Bo dalej nie można zaparkować? W jakim mieście tak to wygląda? Tak samo parkingi przy Kościuszki. Do połowy samochody stoją na chodnikach. Brakuje gospodarza w Biłgoraju i słyszę to od wielu znajomych. Popieracie takie parkowanie pod urzędem miasta i na chodnikach?

Bogdan (2017-04-25 08:46:31)

Powiem szczerze ostatnio nie głosowałem na Szelige ale teraz zagłosuje. Po tych komentarzach widzę że bardzo się go boja. Dlatego ja zagłosuje na Szeligę. Żeby tylko chciał wystartować na burmistrza. Popieram też komentarz Andrzeja. Wszystkie miasteczka od dawna robią ulice a co z miejscami pracy. Zmiany są konieczne i oby były w Biłgoraju szybko.

prawda jest tak, że (2017-04-25 08:45:11)

w Śródmieściu bardzo duzo zrobiono ostatnimi czasy, co znalazło odzwierciedlenie w sprawozdaniu, w tym roku zakończą Dąbrowskiego i Czerwonego Krzyża, park Solidarność zrobiony tak samo Długa - została tylko rewitalizacja centrum i 3 Maja, ale jest program rewitalizacji i widac ostatnimi czasy determinację władz w tym kierunku. Nie dziwota, że tłumów na spotkaniu nie było, z resztą na której radzie osiedla były tłumy?

(2017-04-25 08:39:11)

przegrany gość na zawsze , przez erotyczne wyskoki

Adam (2017-04-25 08:38:49)

Trzeba zmian w mieście i nowych młodych ludzi , bo inaczej będziemy dalej z tyłu za miastami gdzie powstają nowe miejsca pracy.

(2017-04-25 06:53:38)

Szeliga to taka wiocha w podkarpackim

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgorajscy rowerzyści u tronu Czarnej Madonny (FOTO)

Na Jasną Górę dotarła Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa, która...

Ostatni dunajnik łukowski i jego uczniowie

Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt ministerialny „Ostatni...

Święto Policji (FOTO, AUDIO)

Awanse, wyróżnienia, uroczysty apel i Msza święta oraz piknik...

'Garażówka' za nami (FOTO, VIDEO)

Na targu miejskim przy ul. Jagiełły w Biłgoraju odbyła się I Biłgorajska...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia