Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Roztocze

Dodał: red Data: 2017-03-13 18:54:15 (czytane: 1514)

Rada Osiedla Roztocze zainicjowała cykl spotkań sprawozdawczych, które potrwają do maja br. W porządku obrad zebrania znalazło się złożenie sprawozdania przez Rade Osiedla z działalności w 2016 roku oraz udzielenie absolutorium Zarządowi Osiedla.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 13 marca br. obok radnych Rady Osiedla Roztocze i jego mieszkańców, w zebraniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta z Burmistrzem Januszem Rosłanem, wiceprzewodniczącym Jarosławem Bondyrą i sekretarzem Bogdanem Kowalikiem na czele. Obecny był także przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

rada_osiedla_roztocze__1_.JPG


Z informacji przedstawionej przez zastępcę przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla Dariusza Rosiaka wynika, że Rada Osiedla Roztocze w 2016 roku złożyła kilkanaście wniosków i uwag. -Były to wnioski z zakresu prac inwestycyjnych i konserwatorskich, bezpieczeństwa mieszkańców oraz wizerunku Osiedla. W 2016 roku nastąpiły także zmiany w Zarządzie Rady Osiedla, związane z rezygnacji byłego przewodniczącego Rady Osiedla. Każdego roku na zebraniach poruszany jest temat ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci na terenie naszego Osiedla, którego tak bardzo brakuje najmłodszym mieszkańcom Osiedla. Większość wniosków i uwag złożonych przez Radę Osiedla zostało pozytywnie rozpatrzone, ale duża część czeka na realizację - podkreślał Dariusz Rosiak.

Reklama.

Podczas składania sprawozdania za 2016 rok z działalności Rady Osiedla przypomniano wnioski jakie składała rada. Wśród nich były m. in. budowa placu zabaw na Osiedlu, wniosek ten skierowany został do Burmistrza Miasta, ale także do budżetu obywatelskiego na rok 2017 wpłynął wniosek na rewitalizację kortu przy TBS; przykrycie rowu melioracyjnego biegnącego od ul. Słonecznej do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej - wniosek nie został zrealizowany, wg. szacunków UM to koszt ok. 100 tys. zł, doświetlenie łącznika ul. Żabiej z ul. Łąkową; wniosek o częstsze kontrole przez straż miejską nieprawidłowo parkujących samochodów przy ul. Łąkowej; umożliwienie korzystania z nowych obiektów sportowych przy ZSZiO oraz remont ulicy Krótkiej. Radni Rady Osiedla jednogłośnie udzielili Zarządowi Osiedla absolutorium

rada_osiedla_roztocze__2_.JPG


O planowanych na ten rok inwestycjach w Biłgoraju mówił Burmistrz Janusz Rosłan. Włodarz Biłgoraja przypomniał najważniejsze inwestycje drogowe jakie będą realizowane w 2017 roku w Mieście, zarówno te których inwestorem będzie Miasto Biłgoraj jak i te inwestycje, których inwestorem będzie Powiat Biłgorajski czy Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada”. -Łącznie na inwestycje w bieżący roku planujemy wydał 14 mln zł - poinformował Burmistrz.

rada_osiedla_roztocze__3_.JPG


Podczas dyskusji podnoszono drobne inwestycje do wykonania w Osiedlu, w tym kwestie bezpieczeństwa i oświetlenia bocznych ulic. Były także pytania o instalacje solarne oraz ograniczenie emisji CO2 do środowiska. Sporo czasu poświęcono smogowi. Głos zabierał wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosław Bondyra, który mówił o programach na wymianę pieców CO oraz jakości węgla spalanego w centralnym ogrzewaniu. Burmistrz i Sekretarz Miasta Biłgoraj zachęcali także by przyłączać domy prywatne do miejskiego systemu grzewczego. -Widzę, że coraz częściej rozmawiamy na spotkaniach Rad Osiedli o komforcie życia i jakości, coraz częściej kwestie infrastruktury drogowej schodzą na drugi plan. To pokazuje, że pewne rzeczy w Mieście są już na dobry poziomie - podkreślał Jarosław Bondyra. Bogdan Kowalik apelował byśmy sami wzajemnie dbali o jakość powietrza w Biłgoraju, także upominając sąsiadów, czy podejmując konkretne działania w przypadku podejrzenia łamania norm i zasad. -Warto o tym rozmawiać - apelował Sekretarz Miasta Biłgoraj.Zobacz także:

Terminy zebrań Rad Osiedli na terenie Miasta Biłgoraj

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla roztocze   zebranie sprawozdawcze   osiedla biłgoraj   zebranie sprawozdawcze rad osiedli

Zobacz także

Elżbieta Rafalska w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2018-04-21 21:03 - Komentarze  (12)  czytane (1817)

TAGI: elzbieta rafalska, biłgoraj, ministre rodziny, pracy i polityki społecznej, poseł piotr olszówkaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.122.70

logik (2017-03-15 08:23:21)

odbyło się zebranie, pojawiły się wpisy (głupie). Dlaczego na zebraniu nie poruszono sprawy ważnej, jaką np. jest jakość wykonywanych nawierzchni na biłgorajskich ulicach. Jest sztab pracowników, inspektorzy nadzoru (Potocki ?), a nawierzchnia się lasuje. Panie burmistrzu dlaczego tak się dzieje ? Zebrać Potockiego i innych, pojechać w "miasto", obejrzeć, ukarać winnych (wykonawca, pracownicy, inspektorzy), jak zasłużyli. Tak się działa. Nie można trwonić naszych pieniędzy, odbierając beele jak wykonaną pracę.

każdykto nie idzie na zebranie Rady Osiedla (2017-03-14 21:21:44)

jest zwolennikiem Rosłana im więcej takich tym burmistrzowi lepiej .....dalej piszcie że Rosłan musi odejść i na tym się kończy prawda jest taka że 90% mieszkańców Biłgoraj to wiocha a na Rosłana głosują tylko myślący a wiocha głosuje na tych skąd się wywodzi.

WSzeliga (2017-03-14 18:29:21)

Ten Bondyra to był jakiś kiedyś lepszy a teraz się sprzedał Rosłanowi tak jak Tujak
SZKODA

i to jest wielki błąd mieszkańców (2017-03-14 14:27:18)

skoro nie chodzisz nie masz prawa narzekać (nie idziesz na głosowanie - nie narzekaj ) na takie zebrania trzeba chodzić żeby na władzy wymuszać , a nie tylko pisać że dość Rosłana. Może i dość ale kto to zmieni ? puste krzesła ? chyba że krzesło ma prawo głosu ! Nic się nie zmieni dopóki sale na zebraniach Rad Osiedli będą puste. Co taki Rosłan będzie mógł powiedzieć jak na nim"siądzie" 300- 400 osób ? ale jak jest na zebraniu 20 osób to taki burmistrz mówi co będzie chciał. A potem czytamy..... ZMIENIĆ ROSŁANA ....dlaczego się pytam ? BO SALE NA ZEBRANIACH SĄ PUSTE !!! I temu też jest winien Rosłan

Ooooo (2017-03-14 13:51:20)

Widać z roku na rok coraz mniej mieszkańców przychodzi i wcale mnie to nie dziwi. Co taki burmistrz moze powiedzieć mieszkańcom, którzy od 20 lat proszę o plac zabaw ? Podłączcie sie dosieci cipłowniczej, której nie ma?

Trzeba mieć wizje aby zostać wizjonerem... (2017-03-14 13:30:36)

...albo o drobinę wyobraźni, żeby była dostępna sieć ciepłownicza i ścieżki dla rowerzystów !?

na kościuszki też nie jest wszędzie (2017-03-14 04:58:02)

dostępna sieć ciepłownicza. Spartolili robotę przy przebudowie Kościuszki ,mogli w porozumieniu z ZEC-em pociągnąć magistralę ciepłowniczą żeby mieszkańcy domów prywatnych się do miej podłączyli. A teraz przysyłają Straż miejską żeby kontrolowała dlaczego z komina się dymi !!!. Ale podczas przebudowy była ważniejsza dyskusja o ścieżkach rowerowych zamiast o magistrali ciepłowniczej.

hahaha (2017-03-13 22:26:19)

"Burmistrz i Sekretarz Miasta Biłgoraj zachęcali także by domy prywatne do miejskiego systemu grzewczego."

Fajnie, tyle, że chyba zapomnieli dodać, że podłączyć to się mogą mieszkańcy Kościuszki i innych ulic w centrum. Przecież sieć ciepłownicza nie jest dostępna na typowych osiedlach domków jednorodzinnych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju na konferencji z Michałem Wójcikiem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Rozmawiano o reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce. Spotkanie zorganizowało biuro poselskie poseł Agaty Borowiec. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

5. urodziny 'Pokoleń' (FOTO, VIDEO)

Specjalnym koncertem jubileuszowym opartym na polskich tańcach...

Elżbieta Rafalska w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska...

Klasa o profilu wielozawodowym pod patronatem Black Red White

W ZSZiO w Biłgoraju powstanie pierwsza klasa o profilu wielozawodowym,...

Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju odszedł na emeryturę

Inspektor Ryszard Piłat, w połowie kwietnia br. po 32 latach...

Uczeń RCEZ wydał powieść fantasy

Kształci się w technikum Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej,...

Biłgoraj w latach 1918 - 2018

Dwoje biłgorajskich historyków, dr Dorota Skakuj i dr Adam Balicki...

Ogłoszenia