Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Ogrody

Dodał: red Data: 2018-04-12 19:15:49 (czytane: 1752)

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, 12 kwietnia br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Ogrody. Przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności Rady, była także dyskusja nad sprawami bieżącymi.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW ostatnim roku, Rada Osiedla odbyła 8 posiedzeń, których głównym tematami były sprawy infrastruktury drogowej, realizowanych i planowanych inwestycji w Osiedlu, sprawy związane z bezpieczeństwem publicznym oraz sprawy ogólne. -Ostatni rok, to czas kolejnych inwestycji w Osiedlu "Ogrody", w ostatnim roku w naszym Osiedlu wykonano przebudowę chodnika ul. Cegielnianej po stronie południowej, przebudowa oświetlenia ulicy Cegielnianej, budowę ulicy Kwiatowej wraz z rozbudową ulicy Poniatowskiego, przebudowano oświetlenie ulicy Partyzantów (od ul. Długiej do ul. Poniatowskiego), Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łada" zrealizowała I etap modernizacji dróg wewnętrznych przy blokach w Osiedlu - wymieniał przewodniczący Bogdan Buczkowski.

osiedle_ogrody__2_.JPG

Warto wspomnieć jeszcze, o podpisanym na początku tego roku umowy na przebudowę chodnika w ulicy cegielnianej po stronie północnej wraz z realizacją ścieżki rowerowej, a aktualnie analizowana jest przebudowa oświetlenia ulicznego przy ul. Partyzantów (od ul. Poniatowskiego do granic Miasta) - to zadanie planowane jest do realizacji w 2019 roku wraz z przebudową tego odcinka drogi. W bieżącym roku, na terenie Osiedla Ogrody realizowana będzie "budowa i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej w Biłgoraju" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020.

osiedle_ogrody__1_.JPG

-Oczywiście cały czas pozostaje wiele do zrobienia. Część wniosków inwestycyjnych zgłaszanych w poprzednich latach, a niezrealizowanych, nadal jest aktualnych. W dalszym ciągu będziemy się starać o realizację takich zadań jak remont ulicy Narutowicza, wykonanie remontu ul. Kochanowskiego (od ul. Poniatowskiego w kierunku wschodnim), remont ul. Piłsudskiego i Partyzantów, czy kontynuacja remontu dróg wewnętrznych przy blokach spółdzielczych. Mimo wielu inwestycji już wykonanych , nadal wiele pozostaje w naszym Osiedlu do zrobienia. Mam nadzieję, że dzięki dobrej współpracy z władzami Miasta i Powiatu, uda się je sukcesywnie zrealizować - dodał Buczkowski. W przedstawionym sprawozdaniu znalazła się także informacja o zorganizowanym we wrześniu 2017 roku, rowerowym rajdzie rodzinnym.

osiedle_ogrody__3_.JPG

Po wystąpieniu przewodniczącego Rady Osiedla, głos zabrał Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Włodarz Biłgoraja mówił o planowanych na ten rok inwestycjach miejskich. Wymienione inwestycje to kwota ponad 23 mln zł. -Staramy się wykorzystać każdą okazję do pozyskania środków zewnętrznych. Teraz jest jedyna okazja by starać się o finansowanie ze środków unijnych - mówił Burmistrz.

O zadaniach zrealizowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada" mówił podczas zebrania prezes Aleksander Bełżek. O uchwalaniu budżetu i wpisywaniu kolejnych inwestycji do realizacji mówił wiceprzewodniczący Jarosław Bondyra. Ważne tematy dla Osiedla poruszali także jego mieszkańcy w tym Mirosław Późniak ,który poruszył kwestię dróg wewnątrzosiedlowych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla ogrody   zebranie sprawozdawcze   osiedla biłgoraj   biłgoraj

Zobacz także

Jest wykonawca kanalizacji w Siedliskach w Gminie Józefów

Dodane: 2019-02-16 11:40 - Komentarze  (0)  czytane (258)

TAGI: kanalizacja józefów, gmina józefów, wykonawca kanalizacji, kanalizacja siedliskaKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.175.155

jan (2018-04-14 18:07:52)

A ja na tym zebraniu byłem. I widzę, że jak nie ma się do czego przyczepić, to trzeba takie bzdury wypisywać. Żenujący poziom tych komentarzy. Szkoda to czytać. A "Ogrody" szacunek i gratulacje! W końcu od jakiegoś czasu coś się w tym osiedlu zmienia. I na szczęście zauważa to znaczna część mieszkańców i to z różnych opcji politycznych. I chwalą to w moim warsztacie, ale po cichu. A jak się komuś coś nie podoba to niech przyjdzie na takie zebranie i podyskutuje otwarcie, a nie wylewa swoje żale anonimowo i bez pojęcia!!!!

jan (2018-04-14 18:05:53)

A ja na tym zebraniu byłem. I widzę, że jak nie ma się do czego przyczepić, to trzeba takie bzdury wypisywać. Żenujący poziom tych komentarzy. Szkoda to czytać. A "Ogrody" szacunek i gratulacje! W końcu od jakiegoś czasu coś się w tym osiedlu zmienia. I na szczęście zauważa to znaczna część mieszkańców i to z różnych opcji politycznych. I chwalą to w moim warsztacie, ale po cichu. A jak się komuś coś nie podoba to niech przyjdzie na takie zebranie i podyskutuje otwarcie, a nie wylewa swoje żale anonimowo i bez pojęcia!!!!

do farbowanego barana (2018-04-14 16:13:13)

aaa.... ja będę wyrzucał śmieci do śmietnika tam gdzie będzie mi się podobało. I kto mi zabroni ?

(2018-04-14 14:59:25)

Zbiegło się zbiegło ( terminy) i blokowe zebranie było ważniejsze dla mieszkańców, bo to co ustalili ma szansę realizacji. Natomiast wątpimy co by dało żalenie się, że ich protesty na nic się nie zdały, to jak krztyki na Berdyczow,, wszak władzy ( która jak widać akceptuje feralną budowę pewnych biznesmenów) nie obchodzi czy komuś ktoś zasłania murem światło i okna vis a vis , sprawę zaniedbanej zieleni przy ul. Cegielnianej przy parkingu sklepu MILA rok temu radna zgłaszała na sesji, niestety nikt tym się nie przejął.

Czy to prawda ? (2018-04-14 08:02:41)

Od wielu lat kolejne rady osiedla wnioskowały na prośbę mieszkańców o wykonanie ulicy Kwiatowej. I oto stał się cud !!!!, gdy córka jednego z prominentnych działaczy platformy zamieszkała na tej strategicznej dla Biłgoraja krótkiej uliczce !!!

Czy inwestycje za publiczne pieniądze służą wszystkim ? (2018-04-14 06:54:59)

Pomysł na urządzenie ścieżki rowerowej w chodniku i obok pas postojowy przy ul. Cegielnianej , to nieprzemyślane, niebezpieczne dla użytkowników rozwiązanie Wystarczy odrobinę wyobraźni - poruszający się po ścieżce rowerzysta i nagle otwierane drzwi samochodu - wysiadający pasażer z auta w pasie postojowym. Dlaczego zmieniono usytuowanie pasa postojowego i przeniesiono pas postojowy na drugą stronę ?. Odpowiedź nasuwa się tylko jedna, komuś bardzo na tym zależało!? Kto ma biznes po drugiej stronie? Czy to przypadek, że po stronie jezdni gdzie przeniesiono pas postojowy sklep prowadzi pan radny Janusz Wójcik ???
W ocenie mieszkańców wyznaczanie psów postojowych po zwężeniu jezdni na ul.Cegielnianej jest całkowicie nieuzasadnione !!!.

Brawo Ogrody!!!! Janusz to jak kapłan XXI w. Ogrody Cię uwielbiają Janusz (2018-04-13 23:31:47)

O ja pierdziu myślałem , że spotkanie odbyło się w kościele. Przepraszam te ławki mnie zmyliły. Patrze naborzeństwo prowadzi Janusz coś tu nie tak. Frekwencja jak o ósmej na mszy św. w Niedziele. Brawo Ogrody jeszcze tak zgranego ośedla nie widziałem, wychyliłby z wami zielone biłgorajskie ale w kościele nie przystoi.
PS A czy tacę ktoś zbierał ? ;-)

nie się zbiegło , nie się zbiegło (2018-04-13 17:36:10)

data zebrania RO była dawno podana , natomiast jeśli ktoś organizuje zebranie w tym samym czasie to jest to działanie celowe i świetnie zaplanowane ale tylko po to żeby pewne racje nie ujrzały światła dziennego na forum publicznym. ciekawi mnie czy też bedą inne zebrania 08.05 jak będzie zebranie w SM Łada i rozmowy o śmietnikach przy blokach --- pewnie będzie się działo

(2018-04-13 10:47:16)

Zbiegł się termin także z innym zebraniem w tym osiedlu. Mam pytanie, dlaczego tak paskudnie wygląda skrawek zieleni przy ul. Cegielnianej przy parkingu sklepu Mila. Apel do władz miasta -niech to miejsce wreszcie zostanie ładnie zagospodarowane.
Tak łatwo władzom powiatu i miasta przyszło pozwolić na skandaliczną lokalizację budynku przy Al. 400-lecia, vis a vis okien bloku spółdzielczego, ten budowany obecnie obiekt paskudnie zasłania część innego bloku od strony wschodniej. To niewybaczalne.

edward (2018-04-12 21:11:15)

zadziwiająco dużo ludzi na zebraniu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Rodzina, bliscy, przyjaciele, wychowankowie i społeczność I Liceum...

"Szampańska zabawa" bez alkoholu

Kilkadziesiąt par z Rejonu Biłgorajskiego i Janowskiego uczestniczyło...

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Pierwsze przedszkole dedykowane tylko dla dzieci z autyzmem w Biłgoraju

Swą działalność na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczęła pierwsza placówka...

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Ogłoszenia