Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla 'Ogrody'

Dodał: red Data: 2017-04-20 08:14:28 (czytane: 1308)

19 kwietnia br. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla „Ogrody”. Sprawozdanie przedstawił przewodniczący Bogdan Buczkowski. Radni głosowali także nad absolutorium dla Zarządu i dyskutowali o sprawach bieżących.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW zebraniu obok radnych i mieszkańców Osiedla uczestniczyli także miejscy radni oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Biłgoraj i Spółdzielni Mieszkaniowej „Łady”. Było to jedno z liczniejszych zebrań, uczestniczyło w nim ponad 60 osób.

rad_osiedla_ogrody__2_.JPG


Przedstawione przez przewodniczącego Rady Osiedla informacji wynikało, że w ostatnim roku Rada Spotykała się kilkukrotnie, a w niektórych posiedzeniach udział - oprócz członków Rady - brali także radni rady Miasta Biłgoraj mieszkający na terenie Osiedla. -Przedmiotem posiedzeń rady Osiedla  były przede wszystkim sprawy infrastrukturalne w Osiedlu „Ogrody”, realizowanych i planowanych inwestycji, spraw bezpieczeństwa oraz prac niezbędnych do wykonania w Osiedlu, planowanie działań Rady na kolejne okresy, a także sprawy organizowanego we wrześniu 2016 roku rajd rowerowy - przypomniał Buczkowski.

rad_osiedla_ogrody__1_.JPG


W minionym roku w sprawach dotyczących Osiedla „Ogrody” podjęto szereg działań, w tym wykonano projekt techniczny remontów ulic Partyzantów i Kwiatowej, wykonano doświetlenie odcinka ul. Piłsudskiego, rozpoczęto remonty wewnętrzne dróg osiedlowych wokół bloków spółdzielczych, rozpoczęto remont linii energetycznej i wymianę oświetlenia w ulicy Cegielnianej, wykonano dokumentację projektowo – kosztorysową dla ulicy Cegielnianej, a PGK zakończyło budowę sieci wodociągowej w ulicy Piłsudskiego, uzyskano decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji rogowej dla ulicy Kwiatowej i Księcia Poniatowskiego, a także ogłoszono przetarg na realizację prac związanych z przebudową chodnika ulicy Cegielnianej (od Długiej do Poniatowskiego).

Reklama.

-Dużo w ostatnim czasie zaczyna się dziać w naszym Osiedlu, jednak w dalszym ciągu pozostaje wiele do zrobienia. Część wniosków inwestycyjnych zgłoszonych w poprzednich latach, a niezrealizowanych jest nadal aktualnych. Dlatego Zarząd Osiedla zgłaszając do budżetu na 2017 rok wnioski, prosił o uwzględnienie zabezpieczenia środków finansowych na realizację remontu ul. Cegielnianej, zarezerwowanie środków finansowych dla wsparcia Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada” w sprawie remontów dróg i chodników osiedlowych wokół spółdzielczych bloków przy ulicach Cegielnianej i Piłsudskiego, zabezpieczenie środków finansowych na realizację remontu ul. Partyzantów i Steglińskiego z towarzysząca infrastrukturą, wykonanie odcinka ul. Piłsudskiego (od ul. Poniatowskiego w kierunku wschodnim), remont ul. Narutowicza, wykonanie projektu ul. Kochanowskiego (od Poniatowskiego w kierunku wschodnim) oraz odwodnienie ul. Partyzantów (na długości boiska ZSBiO). Chciałbym przy okazji podziękować członkom Rady Osiedla „Ogrody”, radnym Rady Miasta Biłgoraj za wspieranie naszych działań i inicjatyw, a władzom Miasta Biłgoraj za przychylność w realizacji wszystkich spraw istotnych dla naszego Osiedla - mówił Bogdan Buczkowski.

rad_osiedla_ogrody__3_.JPG


Po zapoznaniu obecnych ze sprawozdaniem z działalności Rady, radni głosowali nad absolutorium dla Zarządu i jednogłośnie absolutorium zostało udzielone. Następnie głos zabrał, obecny na spotkaniu, wiceburmistrz Michał Dec. Przypomniał, najważniejsze tegoroczne inwestycje, które Miasto kosztować będą blisko 17 mln zł z blisko 100 mln zł budżetu. -Największą inwestycją – ponad 4,5 mln zł to remont ul. Księcia Poniatowskiego, ponad 400 tys. zł kosztować będzie chodnik przy ul. Cegielnianej. Ponadto inwestować będziemy w infrastrukturę w innych częściach Miasta, tak by do każdej inwestycji starać się pozyskać środki zewnętrzne - podkreślał Dec i wymieniał kolejne inwestycje. Z kolei o najważniejszych zadaniach podejmowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada" mówił prezes Aleksander Bełżek.

Jednym z istotnych puntów spotkania były pytania obecnych na spotkaniu mieszkańców i dyskusja o sprawach bieżących. Cześć dyskusji poświęcona była bezpieczeństwu (w tym kwestiom przygotowania infrastruktury pod tym kątem oraz oświetlania). Mieszkańcy pytali o to, czy Miasto posiada program "do walki: ze smogiem w tym rozbudowę sieci ciepłowniczej na terenie Biłgoraja. Dopytywano także o plany wykonania ulic Piłsudskiego i Cegielnianej od Poniatowskiego w kierunku wschodnim.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: zebranie sprawozdacze   rada osiedla ogrody   osiedla biłgoraj   rady osiedli biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj podwójnie wyróżniony

Dodane: 2018-05-16 09:03 - Komentarze  (1)  czytane (476)

TAGI: miasto biłgoraj, wyróżnienie dla samorządu biłgoraja, energia odnawialna, ranking gmin i powiatówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.20.7.34

(2017-04-21 15:22:48)

Ulica Partyzantów jest drogą gminną.

(2017-04-21 09:14:10)

ul.Partyzantów to zdaje się nadal droga powiatowa, czyli w gestii finansowej samorządu powiatowego. De facto miasto od lat w znacznej części finansuje inwestycje drogowe w kategorii dróg powiatowych i wojewódzkich. Dziwna jest w naszym kraju kategoryzacja dróg.

(2017-04-21 08:20:30)

Burmistrz i Radni wstydu nie mają - dopłacają do Spółdzielni Mieszkaniowej a nie robią dróg (ulic) publicznych których wykonanie mają obowiązek ustawowy.
A prezes Spółdzielni Mieszkaniowej bierze po ok. 14 tyś zł miesięcznie
radca prawny - emeryt po parę tyś, i tak dalej.
Czy taką gospodarką budzźetową miasta nie powinien zając się CBA i prokurator.
Burmistrz ma obowiązek w pierwszej kolejności zrealizować zadania własne.

obywatel (2017-04-21 08:16:43)

"Z niepokojem patrzą za to na brak możliwości wykonania ul. Partyzantów.

I to właśnie ten temat zdominował środowe spotkanie. Mieszkańcy przypominali, że na remont tej drogi czekają od lat. Część ulicy, za ul. Poniatowskiego, jest w fatalnym stanie, nie ma nawierzchni, a utwardzanie odbywa się materiałem nie do przyjęcia. Obecni na spotkaniu grzmieli, że materiał wysypany na drogę powoduje zapychanie studzienek, nie utwardza drogi, bo po opadach robi się błoto, w słoneczne dni jest za to ogromny problem z kurzem. Prosili, by nie "poprawiać" sytuacji zasypując kolejnymi warstwami, gdyż może to spowodować podniesienie terenu ulicy i w konsekwencji zalewanie posesji. "

za: bilgorajska.pl/aktualnosc - Na Ogrodach o inwestycjach drogowych

(2017-04-21 08:14:36)

I znowu się przeterminuje dokumentacja techniczna na budowę ul. Partyzantów
Dwie poprzednie się zdezaktualizowały - kto ponosi odpowiedzialność za zmarnowane środki finansowe po 100 tys. każda

(2017-04-21 08:11:59)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju na konferencji z Michałem Wójcikiem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Rozmawiano o reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce. Spotkanie zorganizowało biuro poselskie poseł Agaty Borowiec. więcej»

W Biłgoraju wydaje się miliony na alkohol

A dokładniej, dziesiątki milionów złotych. Tak wynika ze statystyk, jakie posiada Urząd Miasta Biłgoraj. Tylko w 2017 roku w Mieście Biłgoraj kupiono alkohol za kwotę blisko 27 mln zł... to więcej niż samorząd wydaje na inwestycje, licząc razem środki własne budżetu i środki zewnętrzne. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

75. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Kilkaset osób oddało dziś cześć i honor pomordowanym przez Niemców...

Spotkanie dla przedsiębiorców pn. 'Biznes Lubelskie'. Gościem specjalnym Robert Korzeniowski (AUDIO)

W Biłgoraju odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców. Mówiono...

Przedszkolaki na scenie (VIDEO)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej, odbył się w maju...

Biłgoraj podwójnie wyróżniony

Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego, który odbył...

Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym (FOTO)

Społeczności Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, został dziś...

Spotkanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim (FOTO)

Prekursor i pionier karate tradycyjnego w Polsce, Włodzimierz...

Ogłoszenia