Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie Rady Osiedla Różnówka

Dodał: red Data: 2020-03-10 19:30:36 (czytane: 1397)

W Szkole Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju, odbyło się dziś zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Różnówka. W zebraniu władze Miasta reprezentowali wiceburmistrz Jarosław Bondyra, sekretarz Rady Miasta Biłgoraj Bogdan Kowali oraz radni Rady Miasta Mirosław Lipiński i Bogdan Kręt oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Tadeusz Ferens.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajNowa Rada wybrana została 26 kwietnia 2019 roku, w jej skład weszli Halina Bartnik, Anna Blacha, Anna Brodziak, Danuta Pyszniak, Marcin Paluch, Krzysztof Maksymiuk, Piotr Jargieło, Mirosław Lipiński, Grzegorz Oszajca, Andrzej Szwed, Emil Blacha, Dariusz Dziduch, Rafał Tutka, Łukasz Pawlicha i Wanda Zakościelna. Na przewodniczącą Rady Osiedla wybrana została Anna Blacha.

-Zebrania Rady Osiedla odbywały się w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju, a w zebraniach poza Zarządem i radnymi Rady Osiedla uczestniczyli także zaproszeni goście, w tym mieszkańcy Osiedla oraz przedstawiciele władz Miasta. Podczas posiedzeń, rada Osiedla zajmowała się sprawami bieżącymi, w tym m. in. wyrażeniem opinii w przedmiocie nadania nazw ulic czy opinii punktów sprzedaży alkoholu. Jednym ze stałych zadań, w które angażuje się Rada Osiedla Różnówka, jest organizacja wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 4 i parafią pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, parafiady promującej Osiedle i „Czwórkę” - poinformowała Anna Blacha.

rada_osiedla_roznowka.JPG

Rada Osiedla zgłosiła do budżetu Miasta Biłgoraj, na rok 2020, ponad 20 wniosków. Do najważniejszych należy: wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Parkowej i Makowej poprzez budowę ulicy Parkowej (w odcinku gruntowym) i ulicy Makowej; rozszerzyć dokumentację techniczną budowy ulicy Parkowej by połączyć ją z ulicami Parkową i Makową; wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Korczaka i Sokołowskiego przez budowę ulic Korczaka i Sokołowskiego; pozyskanie gruntów i doprowadzenie do przejezdności ulicy Klonowej, wykonanie utwardzenia ulic Gałczyńskiego, Andersena i Fredry; wykonanie przy ulicy Wesołej chodnika od strony wschodniej i parkingu od strony zachodniej w obrębie skrzyżowania ulic Polna - Wesoła; wykonanie oświetlenia ulic Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej oraz Makowej; poprawa nawierzchni alejek znajdujących się pomiędzy blokami komunalnymi przy ulicy Wesołej i Korczaka; pozyskanie środków na odbudowę Dworku Szambelana w Parku Stanisława Nowakowskiego czy budowę placu zabaw w rejonie ulic Makowej, Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej.

-Analizując działalność władz Miasta Biłgoraj w 2019 roku, rada Osiedla Różnówka podkreśla, że we wskazanym okresie w naszym Osiedlu wykonano kilka oczekiwanych przez mieszkańców. Należą do nich przygotowanie do realizacji zadania budowy ulic Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka, wykonanie miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Wesołej, wykonanie nowego oświetlenia w ulicy Polnej na odcinku od ulicy Zielonej do ulicy Korczaka oraz wykonanie oświetlenia w ulicy Magnoliowej. Mimo tych inwestycji wiele ważnych zadań od wielu lat oczekuje na swoją realizację. Najbardziej palącym problemem pozostają regularnie powtarzane we wniosku do budżetu drogi gruntowe w zachodniej części naszego Osiedla - podsumowała przewodnicząca Anna Blacha.

rada_osiedla_roznowka_1.JPG

O inwestycjach jakie miasto w tym roku planuje mówił wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Podczas zebrania zaplanowano także czas na dyskusję. Podczas niej mieszkańcy podnosili kwestię bezpieczeństwa i zakłócania ciszy, przez osoby zachowujące się głośno w Parku Nowakowskiego. Mieszkańcy zwrócili uwagę, iż weekendami, a w lecie niemal codziennie gromadzą się tam w nocy osoby, które palą ogniska, zakłócają ciszę nocną i spożywają alkohol. Policja - w opinii mieszkających w sąsiedztwie Parku osób - nie radzi sobie z tym problemem. Mieszkańcy apelowali także, by przywrócić dawną świetność dawnemu Parkowi Nowakowskiego i sprawić by był bezpieczny i przyjazny dla mieszkańców.

Jarosław Bondyra podkreślał, że przywrócenie świetności Parkowi wymaga ogromnych nakładów finansowych, w tej chwili Miasta na to nie stać. -W tej chwili staramy się o środki zewnętrzne z Funduszy Norweskich na rewitalizację Biłgoraja. Część środków chcemy właśnie przeznaczyć na odtworzenie tego Parku wraz z zagospodarowaniem alejek i miejsc rekreacji dla mieszkańców. W tej chwili czynimy wszystkie starania by te środki pozyskać, bo wiemy jak ważne jest to inwestycja w wielu aspektach społecznych - przekonywał wiceburmistrz Bondyra. Przedstawicie władz Miasta w kwestii bezpieczeństwa apelowali, by mieszkańcy korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń, która zobowiązuje policjantów do sprawdzenia zgłoszonych miejsc.

Mieszkańcy wnioskowali także o budowę ulicy Brzechwy.Zobacz także:

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Śródmieście w Biłgoraju

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Nadstawna

/bilgoraj.com.pl/


Reklama.

Tagi: rada osiedla różnówka   zebranie rady osiedla różnówka   zebrania rad osiedli   osiedla miasta biłgoraj

Zobacz także

Konferencja z prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2021-01-25 22:05 - Komentarze  (0)  czytane (269)

TAGI: krus, kasa rolniczego ubezpieczenia społecznego, prezes krus, poseł beata strzałkaKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.70.175

(2020-03-11 09:11:12)

Biedny Marek ,chory na nienawiść. Niech się nauczy szanować ludzi i oceniać indywidualnie, miłość do bliźniego lepsza od nienawiści

Osiedle (2020-03-11 08:15:40)

Po co te rady osiedli? Mieszka u nas tysiące ludzi a przychodzi kilkanaście osób z rodzin. Wybierają taką i potem dietę bierze. To z naszych podatków.

Marek (2020-03-10 22:07:08)

Bo mulawa wspolpracował z ludzi PSL . Liczyl ze się nie dowiewdzą władze PiS

Łukasz (2020-03-10 19:55:20)

Czemu nikt nie pisze o naszym wicemarszałku Mulawie.
Przecież dd tego tygodnia nie zarzadza już gospodarką?Dlaczego jest taka cisza?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zestawy ratownicze - specjalne torby z gotowym wyposażeniem trafiły do jednostek OSP (FOTO)

Zakupione przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zestawy...

Biłgoraj uczcił 158. rocznicę wybuchu powstania styczniowego (FOTO, AUDIO)

Uroczystości religijno - patriotyczne, 158. rocznicy wybuchu...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zimowe obowiązki właścicieli posesji

Chodnik, który położony jest wzdłuż posesji, powinien zostać...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie biłgorajskim (TERMINY i MIEJSCA DYŻURÓW)

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1 500 punktów darmowej...

Ogłoszenia