Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zdrowy Obywatel

Dodał: red Data: 2019-05-11 12:22:50 (czytane: 1066)

Pomysł na projekt obywatelski poprzez zorganizowanie warsztatów dotyczących zdrowego i świadomego stylu życia był wynikiem pracy warsztatowej z grupą młodzieży z klasy VI i VII w Smólsku. Grupa młodzieży uczestniczącej w warsztatach od X 2018 do I 2019 roku. zdecydowała, iż problem na który chcieliby odpowiedzieć poprzez realizację akcji powinien dotyczyć zdrowego stylu życia.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajMłodzież zauważyła, iż problem ten dotyczy szczególnie młodych ludzi, a zaczyna on być widoczny już wśród młodszych dzieci. Zdrowy styl życia to nie tylko zdrowe odżywianie ale szerzej świadomość aktywnej postawy związanej z aktywnością fizyczną, zdrowym odżywianiem, świadomością ekologiczną ale także świadomością społeczną. Szczególnie świadomość społeczna jako dawane dobrych przykładów i propagowanie zdrowego stylu życia  jest bardzo ważna. Ostatecznie grupa zdecydowała, iż problem szczegółowo opisze w formie planu na projekt obywatelski i zrealizuje go. Realizacja pomysłu nie byłaby jednak możliwa gdyby nie pomoc i zaangażowanie  nauczycieli. Szczególnie ważnym aspektem było to, iż projekt został zaplanowany jako działanie skierowane do młodszych dzieci i klas, gdzie bez  współpracy i aktywnej pomocy wychowawcy zrealizowanie projektu byłoby niemożliwe.

Zanim projekt został wdrożony w życie rozpoczęły się przygotowania, należało przygotować program warsztatów, zakupić potrzebne produkty i materiały, zachęcić dzieci do udziału w projekcie obywatelskim. Finał odbył się w  dniu 26 kwietnia 2019r. uczniowie klas I- III wzięli udział projekcie obywatelskim pod hasłem “Zdrowy obywatel”.

zdrowy_obywatel.JPG

Uczniowie podeszli do zadania z dużym zaangażowaniem. Zajęcia warsztatowe rozpoczęły od odsłonięcia kolejnych liter hasła projektu „Zdrowy obywatel”. Następnie  dzieci przystąpiły do uzupełniania piramidy zdrowia rysunkami owoców, warzyw i produktów spożywczych, które dzieci samodzielnie wykonały. Aby jeszcze lepiej przybliżyć tematykę zdrowego odżywiania chętne dzieci wzięły udział w inscenizacji wiersza J. Brzechwy “Na straganie”. Uczniowie z uśmiechem na twarzy wcielili się w swoje role.

Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Ze zgromadzonych owoców przygotowały kolorowe szaszłyki, które z apetytem zjadały. Na zakończenie nie zabrakło, tak ważnej przecież, aktywności fizycznej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych, na których wykorzystano nowo zakupiony sprzęt. Największą atrakcją były narty letnie, które wymagały od dzieci nie lada umiejętności.

Udział w projekcie uświadomił dzieciom, jak ważną role w naszej diecie pełnią owoce i warzywa, a także jak potrzebny jest każdemu ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Wszystkie zakładane efekty udało się osiągnąć, a najważniejsze z nich to: upowszechnianie wiedzy nt. zdrowego stylu życia i odżywiania, zachęcanie do aktywnego trybu życia  oraz postaw proekologicznych.

Projekt obywatelski został zrealizowany w  ramach projektu „Ja - obywatel!”. Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/MD/

Reklama.

Tagi: ja - obywatel   zdrowy obywatel   fundacja bliżej pasji   smólsko

Zobacz także

Oświadczenie w sprawie zgonu pacjentki z rozpoznaniem Covid-19

Dodane: 2020-06-30 16:40 - Komentarze  (6)  czytane (1416)

TAGI: oświadczenie arion szpitale, covid-19, wirus, szpital biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.181.103

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Seniorzy z UTW na marszu nordic walking

Spod Dworku Modrzewiowego, biłgorajscy seniorzy ruszyli na trasę VII Marszu Nordic Walking Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku....