Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zdecydowanie podtrzymujemy wolę przeprowadzenia głębokich reform wymiaru sprawiedliwości

Dodał: red Data: 2017-07-25 15:05:19 (czytane: 1399)

W związku z wydarzeniami dotyczącymi reformy wymiaru sprawiedliwości oraz weta Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, do przedłożonych przez Rząd ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym, przekazuję do wiadomości wyborcom i sympatykom obozu prawicowego, stanowisko Prezydium Polski Razem - Zjednoczonej Prawicy.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajStanowisko Prezydium Polski Razem – Zjednoczonej Prawicy w związku z kontrowersjami towarzyszącymi ustawom zmieniającym polskie sądownictwo Prezydium Polski Razem - Zjednoczonej Prawicy oświadcza:

1. Zdecydowanie podtrzymujemy wolę przeprowadzenia głębokich reform wymiaru sprawiedliwości. Przypominamy, że jedną z pierwszych poważnych prób naprawy sądownictwa podjął lider naszej partii, Jarosław Gowin. Po jego odwołaniu ze stanowiska ministra sprawiedliwości reformy te - pod wpływem nacisku środowiska sędziowskiego - zostały cofnięte. Notoryczna przewlekłość postępowań, tolerowanie patologii występujących w wymiarze sprawiedliwości i brak społecznej kontroli nad sądami to źródło licznych ludzkich dramatów, bariera rozwoju gospodarczego i jedna z ważnych przyczyn niskiego zaufania Polaków do państwa.

polska_razem_logo_1.jpg


2. Ze zrozumieniem przyjmujemy weto Pana Prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o Sądzie Najwyższym. Krytyczne argumenty podniesione przez Głowę Państwa są zbieżne z zastrzeżeniami, jakie nasza partia podnosiła na forum koalicyjnym wobec projektu ustawy. Ubolewamy, że przygotowane przez nas poprawki nie znalazły się w ostatecznej treści ustawy. Ich uchwalenie unieważniłoby bowiem większość podnoszonych wobec niej zarzutów. Parlamentarzyści Polski Razem - Zjednoczonej Prawicy zagłosowali za ustawą w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość zjednoczonej prawicy i jej dalszej służby na rzecz państwa polskiego. Jest oczywiste, że podział w koalicji na tle tak ważnych ustaw musiałby doprowadzić do przedterminowych wyborów. W efekcie pod znakiem zapytania stanęłyby m.in. tak ważne przedsięwzięcia jak program Rodzina 500+, Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, walka z mafiami paliwową i VAT-owską, okradającymi Polskę na dziesiątki miliardów rocznie. Konsekwencją przejęcia władzy przez obecną opozycję stałoby się także otwarcie granic Polski przed rzeszą imigrantów ekonomicznych z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu, a także agresywna inwazja - sprzecznej z wartościami większości Polaków - ideologii politycznej poprawności. Głosując za ustawą o Sądzie Najwyższym, sygnalizowaliśmy na forum koalicyjnym konieczność jej bezzwłocznej korekty. Uważamy, że prace nad tak ważnymi reformami powinny być, co do zasady, poprzedzane szerokimi konsultacjami społecznymi i uzgodnieniami wewnątrz obozu rządowego.

3. Dostrzegamy, że w protesty przeciwko wprowadzeniu ustaw o sądownictwie włączyło się wiele osób szczerze zatroskanych o niezależność wymiaru sprawiedliwości. Szanujemy motywy, którymi się kierujecie. Jednocześnie apelujemy do Was, byście nie pozwolili politykom opozycji wykorzystywać Waszego sprzeciwu do walki partyjnej. Szczególnie groźne jest to, że Wasze szlachetne intencje mogą zostać wykorzystane do obrony patologii, jakie dotykają polskie sądy. Wymiar sprawiedliwości ma służyć nie „nadzwyczajnej kaście ludzi”, za jaką uważa się część sędziów, lecz milionom „zwyczajnych” Polaków!

4. Sytuacja, w jakiej znalazł się w ostatnich tygodniach obóz Zjednoczonej Prawicy, wymaga wyciągnięcia wniosków z popełnionych błędów. Przede wszystkim jednak wymaga zachowania spokoju i jedności. O taką jedność apelujemy nie tylko do polityków Zjednoczonej Prawicy, lecz także do naszych Wyborców i popierających nasz program środowisk opiniotwórczych. Nasz rząd wywiązał się już z dużej części zobowiązań, jakie podjęliśmy w kampanii wyborczej. Jedność i determinacja są niezbędne, by kontynuować naszą misję i w 2019 roku przedłużyć mandat zaufania Polaków.

Polska Razem - Zjednoczona Prawica

Przewodniczący Koła Powiatowego PR - ZP w Biłgoraju
Mirosław PóźniakTagi: polska razem   reforma sądownictwa   refor wymiaru sprawiedliwości   polska razem biłgoraj

Zobacz także

Nowe boiska, plac do ćwiczeń i siłownia zewnętrzna w Gminie Tarnogród i Łukowa. Uroczystego otwarcia dokonał wiceminister Stawiarski (FOTO)

Dodane: 2018-05-27 22:27 - Komentarze  (0)  czytane (195)

TAGI: gmina łukowa, gmina tarnogród, otwarcie boisk piłkarskich, wiceminister jarosław stawiarskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.173.9

DavidLoB (2017-08-01 09:29:21)

VasTutNet ňî÷ęŕ ru óäŕëčě íĺăŕňčâíűĺ îňçűâű î Âŕń,đŕçěĺńňčě ďîëîćčňĺëüíűĺ,Ńďĺöŕëčńň ďî óäŕëĺíčţ ďëîőîé íĺăŕňčâíîé číôîđěŕöčč â ńĺňčóäŕëčňü ńâîţ ôŕěčëčţ čç číňĺđíĺňŕ Óäŕëčě âńţ íĺăŕňčâíóţ číôîđěŕöčţ ,đŕçěĺńňčě ďîëîćčňĺëüíűĺ îňçűâű.Ďđčâëĺ÷ĺíčĺ ňđŕôčęŕ ŕíŕëîă ˙íäĺęń äčđĺęňŕ č ăóăëŕ Ŕăĺíňńňâî đĺďóňŕöčč Âŕńňóňíĺň VasTutNet ňî÷ęŕ đó!

(2017-07-26 18:30:44)

Brawo Pan Prezydent !

Silk (2017-07-26 15:22:02)

I bardzo dobrze! Niech tzw. prawnicy poczują co to "szary obywatel". Myśleli, że im wszystko wolno i są świętymi krowami? Teraz trzęsą dópami i bardzo mnie to cieszy :(I)

jedyna prawica w Biłgoraju (2017-07-26 14:28:12)

fgh (2017-07-25 22:55:40)

Niech sędziowie szukają nowej roboty, w kauflandzie podobno szukają niewolników . Dziękujcie Bogu się że to nie USA bo tam byście tak nie podskakiwali specjalna kasto .Kupa komuchów

Pycha kroczy przed upadkiem (2017-07-25 21:40:09)

PiS jak będzie wszędzie wietrzyło spisek i zniechęcało do siebie normalnych ludzi to po glorii sondażowej przyjdzie porażka i wyląduje na śmietniku historii

demokracja to była za KOMUNY (2017-07-25 21:25:18)

teraz jest sku.... stwo

j 64 (2017-07-25 20:18:29)

Panie Gowin, Pan zamiast emitowania nic nie znaczących oświadczeń będących przykrywką do knucia i tworzenia "frakcji prezydenckiej" w zdradliwej opozycji do Prezesa JK, powinien się zająć tym do czego Pana powołano jako ministra - zrobieniem porządku w tzw "nauce", która jest w całym kraju synekurą dla głupców, kanalii i złogów peerelowskich. W tej materii nie robi pan dosłownie nic, nul, nada, niente. A za to bierze Pan pieniądze.Niech Pan przestanie interesować się budżetem, sądami, a najbardziej knuciem i zajmie się rozpędzeniem skostniałych sitw profesorskich docentów marcowych, głupich i leniwych, zeskleroziałych miernot. Tylko, że niestety trzeba się wziąć do uczciwej pracy, a nie tylko gadać i mataczyć ze świętoszkowatą miną fałszywego proroka. Przyczepiło się Gowino do okrętu i krzyczy - płyniemy z dobrą zmianą.

J (2017-07-25 18:54:27)

Kogo interesuje, co sądzi partia kanapowa. Daliście kolejną plamę idąc w koalicję z PISem.

(2017-07-25 18:38:26)

I żeby nie było awansów typu miśkiewiczomania, obniżyć ogromne wynagrodzenia w spółkach Skarbu Państwa, zweryfikować tzw. doradców wszelkiej maści, nierzadko takich posad jest nadmiar, zajmujący je nie zawsze kompetentni. Bezsprzecznie rozliczyć tych, którzy popełnili błędy, zarazem docenić rzetelną kadrę sądowniczą. "Ulica" to suweren, a władza jest po to, żeby społeczeństwu służyć, dbać o nie. Porozumienie narodowe nam potrzebne a nie awantury, lekceważenie, nienawiść i polaryzacja. To apel do wszystkich.

najpierw zrzeknijcie się komunistycznego wykształcenia (2017-07-25 16:08:40)

oddajcie komunistyczne świadectwa !!! precz z piswcami a komunistycznymi świadectwami !!!

Józek (2017-07-25 16:08:21)

Mirek idź na piwo i nie ośmieszaj sie. Duda pokazał wam wasze miejsce w szeregu.

j23 (2017-07-25 15:56:53)

Dlaczego Gowin siedział po głosowaniu w sejmie? Bo nie da się stać bez moralnego kręgosłupa.

(2017-07-25 15:23:01)

Na szczęście są jeszcze mądrzy ludzie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju na konferencji z Michałem Wójcikiem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Rozmawiano o reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce. Spotkanie zorganizowało biuro poselskie poseł Agaty Borowiec. więcej»

W Biłgoraju wydaje się miliony na alkohol

A dokładniej, dziesiątki milionów złotych. Tak wynika ze statystyk, jakie posiada Urząd Miasta Biłgoraj. Tylko w 2017 roku w Mieście Biłgoraj kupiono alkohol za kwotę blisko 27 mln zł... to więcej niż samorząd wydaje na inwestycje, licząc razem środki własne budżetu i środki zewnętrzne. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

100-lecie Nadleśnictwa Biłgoraj i Święto Lasu (FOTO)

W Biłgoraju świętowali leśnicy, okazją była 100. rocznica powołania...

Święto strażaków (FOTO)

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju...

Posłowie Platformy Obywatelskiej w Biłgoraju

Z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej, w Biłgorajskim Centrum Kultury...

Czy naprawdę jesteśmy inni? (FOTO)

"Śmiejcie się z nami, a nie z nas", "Mamy prawo żyć godnie",...

Opaski ratujące życie dla mieszkańców Biłgoraja

Władze Miasta Biłgoraj chcą, by opaski ratujące życie trafiły...

Przedszkolaki na scenie (VIDEO)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej, odbył się w maju...

Ogłoszenia