Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zbiórka naborowa 13. DSH 'Pochodni' (AUDIO)

Dodał: red Data: 2017-09-16 11:37:23 (czytane: 1664)

16 września br. 13. Drużyna Starszoharcerska "Pochodni" zorganizowała zbiórkę naborową na nowy rok formacji harcerskiej. Przygotowano dla kandydatów grę terenową, która miała im dać przedsmak tego co w działalności harcerskiej ich czeka. Harcerstwo to tajemnica, przygoda, przyjaźń i ideały.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Spotkaliśmy się dziś na pierwszej zbiórce naborowej w nowym roku harcerskim 2017/2018. Od kilku miesięcy otrzymywaliśmy informacje i od samych zainteresowanych młodych ludzi jak i od ich rodziców, że chcieliby uczestniczyć w pracach i działalność naszej drużyny. Uznaliśmy, że najlepszą forma zbiórki naborowej będzie działanie, tak jak uczymy i wychowujemy naszych harcerzy. Dlatego spotkaliśmy się pod Urzędem Miasta, gdzie każdy kandydat do naszej drużyny wziął udział w grze terenowej - wyjaśnia drużynowa Dorota Woźniak z 13. DHS "Pochodni".

harcerze_bilgoraj__1_.JPG

Młodzi ludzie rozwiązywali m. in. quest przygotowany dla turystów przez Stanisławę Dzikoń z Punktu Informacji Turystycznej. Po rozwiązaniu questu kandydaci dowiedzieli się gdzie spotkają się z harcerzami. Tak uzyskali informacje w jaki sposób pracuje drużyna, czym jest harcerstwo oraz jakie ma ideały i zadania, co będzie im w pracy formacyjnej potrzebne, a także jakie przygody staną na ich drodze gdy postanowią w szeregi harcerzy wstąpić.

harcerze_bilgoraj__2_.JPG

Biłgorajscy harcerze mogą także pochwalić się sukcesami, 1 - 3 września uczestniczyli w obchodach 100-lecia harcerstwa w Przasnyszu w Województwie Mazowieckim. Młoda biłgorajska drużyna wyjechała po raz pierwszy na taką imprezę i ku zaskoczeniu, spośród 30 drużyn, tj. około 300 harcerzy zajęła I miejsce, wykonując zadania na 12-kilometrowej trasie specjalnie przygotowanej grze terenowej.

Reklama.

Na czym polegała gra terenowa i jaki miała przebieg relacjonuje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl drużynowa drużynowa Dorota Woźniak, posłuchaj:

Ci wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogli przybyć na zbiórkę naborową, opiekunowie harcerzy z biłgorajskiej "13-tki" zapraszają w każdy czwartek o godzinie 16:30 do Szkoły Podstawowej Nr 3 (ul. Sienkiewicza 6) w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: 13 dsh pochodni   harcerze biłgoraj   dorota woźniak   zbiórka naborowa harcerzy

Zobacz także

Wystawa z poezją o Biłgoraju

Dodane: 2018-09-18 20:07 - Komentarze  (0)  czytane (127)

TAGI: wystawa z poezją o biłgoraju, bck biłgoraj, biłgorajscy poeci, poezja o biłgorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.158.199.217

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Voucher do food trucka

Polecamy

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Pod Krzyżem Katyńskim, na części wojskowej cmentarza przy ulicy...

Największa inwestycja energetyczna na Lubelszczyźnie

Jeszcze w tym roku w Grupie Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”...

Nowy proboszcz w Majdanie Starym (FOTO)

Dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe, ks. Witold Batycki, dokonał...

100-lecie Związku Leśników Polskich (FOTO, AUDIO)

Związek Leśników Polskich świętuje 100-lat swojej działalności....

Podpisy i decyzja Rady Miasta Biłgoraj to tylko kroki w kierunku ogłoszenia św. Marii Magdaleny Patronką Biłgoraja (AUDIO)

Niespełna dwa tygodnie zbierane są w Biłgoraju podpisy pod wnioskiem...

Apel do rządu (AUDIO)

Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach...

Ogłoszenia