Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zbiórka mikołajkowa na stypendia

Dodał: red Data: 2018-12-06 13:04:49 (czytane: 635)

Kilka tysięcy złotych zebrało dziś kilkudziesięciu wolontariuszy, podczas mikołajkowej zbiórki środków na stypendia, jaką przeprowadziła Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. 3 osobowe grupy od kwestowały na ulicach Biłgoraja i Zwierzyńca. Każdemu, kto wsparł zbiórkę, obdarowywali cukierkiem i uśmiechem.

Reklama.

stypendia_zbiorka_mikolajkowa__2_.JPG

Zbiórkę środków na stypendia dla młodych ludzi prowadzi Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, ona także od blisko 20 lat funduje stypendia dla młodzieży legitymującej się wysokimi wynikami w nauce, bądz tej, która godzi naukę z aktywnością społeczną. Fundacja na rzecz stypendiów przez te lata przeznaczyła kwotę blisko 1,5 mln zł, są to w dużej mierze środki pochodzące od lokalnych sponsorów i darczyńców, zebrane podczas zbiórek ale i ze środków zewnętrznych. -Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, dzięki ludziom dobrego serca, możemy co roku przekazywać około 50 tys. zł na 20 - 30 stypendiów dla lokalnej, zdolnej ale nie zamożnej młodzieży - przyznaje koordynator Fundacji FLZB, Maciej Mulawa.

stypendia_zbiorka_mikolajkowa__1_.JPG

Młodych ludzi do tego typu aktywności i pomocy namawiać nie trzeba. W tegorocznej akcji udział wzięło kilkudziesięciu wolontariuszy - uczniów biłgorajskich szkół średnich. Wśród obecny był Mateusz Hurkała. -Sam jestem stypendystą Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i wiem jaka jest wartość tych zebranych pieniędzy i co one oznaczają dla młodych ludzi, którzy przykładają się do nauki, ale nie zawsze mogą realizować swoje możliwości na 100%. Zbieramy po to by moje koleżanki i koledzy mogli się realizować i rozwijać. Lubię się angażować w akcje społeczne i dawać coś od siebie. To również moje osobiste podziękowania za stypendia, która ja otrzymuje - zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: fundusz stypendialny   fundacja fundusz lokalny ziemibiłgorajskiej   zbiórka mikołajkowa na stypendia   wolontariusze biłgoraj

Zobacz także

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” w Dąbrowicy

Dodane: 2018-12-18 23:34 - Komentarze  (0)  czytane (68)

TAGI: pomóz dzieciom przetrwać zimę, dąbrowica koło biłgoraja, gmina biłgoraj, akcja charytatywnaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.201.102

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia