Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zbierali podpisy by nie emitować w kinie flimu 'Kler'

Dodał: red Data: 2018-10-04 15:08:45 (czytane: 10365)

Blisko 700 podpisów zebrali organizatorzy inicjatorzy zablokowania emisji w biłgorajskim kinie filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Podpisy wraz z pismem przewodnim trafiły m. in. do Burmistrza Miasta Biłgoraj i Przewodniczącego Rady. Z dokumentami zapoznał się także dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZbiórki podpisów jest inicjatywą oddolną, w ciągu kilku dni organizatorzy zebrali ich blisko 700. -My niżej podpisani 694 osoby zwracamy się z prośbą, a jednocześnie żądaniem o nieemitowanie w biłgorajskim kinie filmu "Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który obraża nasze uczucia religijne - podkreśla w rozmowie bilgoraj.com.pl Maria Nizio.

film_kler_protest.JPG

W złożonym dokumencie jest także obszerne uzasadnienie. -Największą wartością dla nas Bóg, który wybiera swoje sługi. W historii Polski księża pełnili bardzo ważną rolę. Służyli Bogu, ludziom i Ojczyźnie. Wielu z nich zginęło lub zostało zamordowanych za swoją służbę. Nie opuścili Boga, Ojczyzny i swoich wiernych. Trwali przy swoich owieczkach do końca. Tak mało się o nich mówi i pamięta. Znacznie większa część kapłanów tak trwa do dnia dzisiejszego. (...) Fakt, że maleńki ułamek księży jest niegodnych, ale to nie jest większość. To są biedni pogubieni ludzie, którzy też staną przed bogiem i przed sądem na ziemi, który ich osądzi. Nie można uogólnić i robić filmu z marginesu, który nic nie wnosi dla dobra człowieka, a wręcz go deprawuje, powoduje zachwianie w wierze i człowieczeństwie. (...) Jesteśmy zatroskani o przyszłość nas, naszej Ojczyzny i młodzieży, dlatego żądamy, aby film "Kler" został zdjęty z programu i nie był emitowany w Biłgoraju - czytamy w piśmie przewodnim.

Reklama.

W tym temacie skontaktowaliśmy się z Burmistrzem Miasta Biłgoraj. Janusz Rosłan potwierdza, że do Urzędu wpłynęło pismo wraz z podpisami. -Sam także osobiście przyjąłem panie które złożyły dokument i odbyłem z nimi rozmowę. Wysłuchałem ich argumentów i wątpliwości. Pragnę jednak nadmienić, że artykuł 54 konstytucji, który zasadę wolności poglądów. Paragraf 2 tego artykułu stanowi, że cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Każdy z nas ma wolny wór czy iść na ten film, czy na niego nie iść. To tutaj winny rozegrać się wszystkie dylematy. Nikt nas nie zmusi by na film nie iść i nikt by go oglądać - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Janusz Rosłan.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: film kler   zbiórka podpisów   biłgoraj   blokada filmu kler

Zobacz także

Pełne życie w miłości

Dodane: 2019-06-23 08:16 - Komentarze  (0)  czytane (484)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, religiaKomentarze (32)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.243.191

s (2018-10-07 09:11:00)

A teraz pytanie za co burmistrz płaci urzędnikom? Każda petycja ma być obowiązkowo publikowana na stronach gminy! A tej jakoś nie ma.....Jak to jest, że prasa dostała petycję przed jej publikacją w BIP? Chodzi o reklamę filmu czy promowanie się przez burmistrza na obrońcę wolności ?

Piotr (2018-10-06 22:59:03)

Przypominam że Burmistrza zwłaszcza obejmuje przepis o Rodo.
Tak samo jak Państwa zbierających podpisy.
Nie sadze aby zabezpieczyli niniejsze pismo odpowiednimi adnotacjami w momencie zbierania podpisów , a osoby podpisujące nie miały jasności co do intencji niniejszego pisma .
Przynajmniej tak wywnioskować można z zamieszczonej w artykule treści protestu.
W związku z tym upublicznianie danych Osób których podpisy widnieją na niniejszym piśmie grozić może odpowiedzialnością karną .

qwerty (2018-10-06 17:35:04)

Polskie społeczeństwo jest specyficzne. Najpierw rano polecą do kościółka , główkę spuszczą a później po południu na Kler. I myślę że takich fałszywych jest wielu. Podobnie jak piszący tutaj.

EGM ont (2018-10-06 07:51:24)

K'woli wyjaśnienia, bo przy poprzedniej mojej wypowiedzi niespójnie to zabrzmiało : Mówiąc o bydlakach mam na myśli pedofili/ gwalcicieli/zwyrodnialców...
należy ich karać kimkolwiek by nie byli.. czy to księża , politycy, biznesmeni, dziennikarze itp

Ale robienie filmów nam w tym nie pomoże .

EGM ont (2018-10-06 06:12:59)

A ja podpisałam tylko z jednego powodu . Bo chciałam . Tak jak pan smarzowski który kościoła nie zna , chciał zrobić (i zrobił ) o nim film .

Wiec jak można nie znając czegoś tworzyć tak bardzo opiniotwórczy film .
Smarzowski Zna kilka historii rodem z kościoła . Nie zna ich jednak osobiście .
Ciekawe czy gdyby to był film o rabinach i tematyce żydowskiej Burmistrz podjałby taką Samą decyzje ?
Watpię ...

Czym innym jest osądzanie Bydlaków którzy molestują dzieci itp a czym innym jest tworzenie opiniotwórczych filmów . Dzięki filmom np pedofile nie pójdą do więzienia .

Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka ...!
Bez przesady .

Ewa (2018-10-06 00:05:12)

Nie jestem moherem . Podpisałam z przekory . A film zanim u nas bedzie w kinie - obejrzę na DVD

Artur (2018-10-05 17:18:14)

Brawo Burmistrz.

Ela (2018-10-05 07:18:03)

Mam nadzieję, że zarówno film jak i ten temat poruszany na forum publicznym sprawi, że tacy księża z problemami pójdą najpierw do lekarza zanim kogoś skrzywdzą.

M (2018-10-05 00:49:28)

Bardzo dobra decyzja Burmistrza. Brawo. A tak nawiasem mówiąc, to Ci zbierający podpisy nie zdaja sobie sprawy z faktu, że te ich podpisy to woda na młyn, bo zawsze smakuje bardziej to co jest zakazane. Czyli bez tych podpisów pewnie mniej ludzi by na to poszło. A dzięki tym moherowym beretom pójdą tłumy. Tak to działa.

Henryk (2018-10-04 22:57:32)

Byłem na filmie dwa dni temu. Film jest przejmujący. Po zakończeniu seansu na sali jest cisza. Zachęcam wszystkich, również przeciwników, do obejrzenia, bo tylko wtedy będą mogli sobie wyrobić własne zdanie. Myślę, że mimo wszystko film ułatwi dyskusję o Kościele i o niektórych zachowaniach księży, które przecież wszyscy znają, a boją się o tym mówić. Film nie osłabia wiary, a raczej przekonuje do wiary uczciwej i prawdziwej, do której wzywał uczniów Chrystus.
Gratuluję burmistrzowi Januszowi Rosłanowi postawy godnej reprezentanta władzy publicznej w wolnej i demokratycznej RP.

Izka (2018-10-04 21:56:18)

Brawo Burmistrz!
Konstytucja ponad wszystko!
Nie chcą oglądać, niech nie oglądają!

Andrzej (2018-10-04 21:46:50)

A czy kina w Niemczech, gdy puszczano filmy zrobione prze hitlerowców o Żydach były puste? Znajdą się i teraz grupy ludzi, którzy się wybiorą na ten film i będą z tego dumni. Tylko ile ma wspólnego z rzeczywistością?

Tomasz (2018-10-04 20:40:48)

PiS dobrze robi z tymi podpisami. Ja głosuje na pana Glenia.

bardzo (2018-10-04 20:14:46)

dziwne

(2018-10-04 19:38:00)

Zabronić to se mogą wchodzenia do własnego domu a nie do kina prawdzie trzeba spojrzeć w oczy

ab (2018-10-04 19:19:09)

Tu nie chodzi o niszczenie czegokolwiek czy pogardę ziarno od plew trzeba oddzielić jak najszybciej .Najlepiej żeby zrobili ci co ich to dotyczy, skończyć z zamiataniem pod dywan może jeszcze nie jest za późno aby odzyskać zaufanie .Te podpisy tylko świadczą o tym jak bardzo ludzie są zaślepieni ,otumanieni w dawnych czasach z powodu takich ludzi i postaw płonęły stosy w całej Europie cierpieli niewinni ludzie to pokazuje jak wszystko się zmienia ale człowiek i jego ( podła ) natura jest taka sama.bez względu na poziom wiedzy.Takim ludziom nie wolno pozwolić aby dyktowali jakieś warunki innym ,prawda musi zwyciężyć niema innej alternatywy..

(2018-10-04 18:51:55)

Dlaczego nie można dodać komentarzy?

hehehe (2018-10-04 18:48:18)

Świetna reklama dla filmu.
Zainteresowanie w Biłgoraju jest tak ogromne, że BCK organizuje dodatkowe projekcje przez jeszcze jeden tydzień.
Do premiery w Biłgoraju jeszcze ponad tydzień, a na każdy z seansòw w pierwszym tygodniu emisji już ponad połowa miejsc zarezerwowana, s w pierwsze 3 dni emisji nie ma praktycznie już biletów.
Chyba będzie to film z największą widownią w historii naszego kina (nie licząc spędów szkół).

xx (2018-10-04 18:44:16)

a ja pojdę i obejrze i nikt mi nie zabroni....

V (2018-10-04 18:33:34)

Polecam obejrzec wypowiedz Ojca Szustaka na temat filmu.Byl na nim osobiscie.
Wypowiedz na stronie Deon.pl

Pens (2018-10-04 18:25:15)

Ciekawy jestem, czy Panie, które zbierały podpisy, wcześniej obejrzały film? Ja jestem już po projekcji i w moim odczuciu w filmie temat wiary NIE został poruszony w żadnej sekundzie tego filmu. Jest przedstawiona jedynie ciemna strona kościoła i jego struktura, z którą prowadzona jest walka przez samych księży.

A biorąc pod uwagę zatuszowane historię z naszego kościoła sprzed ok. 18-20 lat. Kiedy to molestowania dopuszczał się jeden z katechetów i wszystko zostało pięknie zamiecione pod dywan - wydaje mi się, że dobrze by było gdyby rodzice i opiekunowie dzieci z Biłgoraja mieli zapaloną czerwoną lampkę, kiedy to ich pociechy oddają w ręce duchownych, wierząc w to, że są pod najlepszą opieką.
Ten film uświadamia tylko, że wszyscy jesteśmy ludźmi, a zachowanie ograniczonego zaufania do ludzi obcych (nawet tych "wybranych przez Boga), jest jak najbardziej zdrowe dla nas i naszych dzieci.

Panie które tak walczą o "Nie dla kleru w Biłgoraju", podejrzewam, że mają już tak ugruntowane i zabetonowane poglądy na temat kościoła, że nie jesteśmy w sanie im pomóc. Wierzą w to co usłyszą od duchownych, nawet kiedy prawda jest brutalna. Ale tak zostały wychowane i ugruntowane i nie można mieć do nich o to żalu.

Jednak tym, którzy myślą racjonalnie i z którymi można jeszcze konstruktywnie podyskutować na wszelkie tematy, serdecznie polecam film.

(2018-10-04 18:22:03)

Spoko . Zanim u nas bedzie w kinie bedzie dostępny juz na DVD Haha

hje, hje, hje (2018-10-04 17:53:11)

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :)

xx (2018-10-04 17:52:56)

a ja pojdę i obejrze i nikt mi nie zabroni....

K (2018-10-04 17:46:42)

Wczoraj miałam okazję obejrzeć film. W żaden sposób nie obraża on uczuć religijnych, no chyba że uczuciami religijnymi określimy część Kościoła jaką są kapłani. Jak wiadomo nie każda owca w stadzie jest czarna i warto zacząć patrzeć na świat obiektywnie i wpierw obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie niż iść za tłumem. Nie będę nikogo oceniać, ani protestujących - mają prawo, ani chętnych do obejrzenia. Każdy powinien SAM umieć ocenić sprawy pokazane w filmie. Jak w każdej instytucji, a mimo wszystko kościół taką jest dzieją się różne rzeczy, dobre i złe. Sama doświadczyłam i tego i tego, sama widziałam jak to działa. Wkładając kij w mrowisko mogę podsumować to tak : jeżeli społeczność katolicka "zagląda i rozlicza" środowisko lgbt to tak samo inni mają prawo "zaglądać i rozliczać" środowisko kapłanów, których dotyczy ten film. Kij ma zawsze dwa końce. Bądźmy ludźmi. Życzę wszystkim obiektywizmu na każdej płaszczyźnie życia.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce o wygodę klientów placówka Kasy Stefczyka (Biłgoraj, ul. Kościuszki...