Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-07-14 22:05:52 (czytane: 3935)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Wójt Gminy Aleksandrów byli organizatorami XI Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych OSP Ziemi Biłgorajskiej. 14 lipca br. w miejscowości na Polanie Dąbrowa rywalizowało ponad 30 drużyn.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZawody cieszą się olbrzymią popularnością, zarówno wśród publiczności jak i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W rywalizacji wzięli udział laureaci gminnych zawodów, które od maja odbywały się na terenie Powiatu Biłgorajskiego. -Zawody to nie jest sztuka dla sztuki. Rywalizują tu najlepsze drużyny, które zajęły I i II miejsca w eliminacjach w tym i ubiegłym roku. Jest to nobilitacja dla drużyn. Elemnety zawodów odzworowują akcję ratowniczo - gaśniczą. Musztra pozwala ocenić zdyscyplinowanie druhów strażaków, a sztafeta pozwala weryfikować sprawność zawodników - zaznacza starszy brygadier Wiesław Kręt, Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju.

Strażacy ochotnicy są coraz lepiej wyszkoleni, posiadają coraz nowszy i bardzo profesjonalny sprzęt. Często także są pierwsi na miejscu zdarzeń i pierwsi przystępują do akcji ratowniczych, a po przybyciu jednostek PSP są nieocenioną pomocą. -Zawody pozwalają nam sprawdzić umiejętności i wyszkolenie, które niezbędne jest przy akcjach gaśniczych, ratowniczych, zdarzeniach i katastrofach. Możemy sprawdzić kondycję fizyczną, współpracę w grupie, znajomość obsługi sprzętu oraz sam sprzęt - podkreśla Marek Wolanin, naczelnik OSP Tereszpol - Zaorenda. Zawody to także okazja do porównania umiejętności i wyszkolenia w odniesieniu do innych jednostek OSP.

-Na strażaków ochotników, jak na społeczników przystało można liczyć w każdej sytuacji. To zgrana i zdyscyplinowania grupa, która odpowiada na każdy apel. Organizują i wspierają nie tylko akcje ratownicze, ale i działalność kulturalną, sportową czy pomocową. To dla społeczności lokalnych usługi nie do przecenienia - uważa Wójt Gminy Aleksandrów, Józef Henryk Biały. Takie same odczucia ma wieloletni Wójt Gminy Biszcza, była Wojewoda Lubelski, a obecnie poseł Genowefa Tokarska.

-Zmieniają się czasy, zmieniają się uwarunkowania gospodarczo - społeczne, ale poświęcenie strażaków ochotników się nie zmienia. Od lat w działalności OSP poświęcenie i gotowość służby jest motorem napędowym. To oni niosą tę pierwszą pomoc w razie nieszczęściom wym sąsiadom, ale coraz częściej także wysyłani są do powodzi i walki z kataklizmami w różne tereny kraju - mówi parlamentarzystka i dodaje: -Ja mieszkam niedaleko remizy strażackiej, słyszę syrenę i obserwuję jak zdyscyplinowani na wezwanie stawiają się do służby. Odprowadzam ich wzrokiem i modlitwą by skutecznie pomogli i szczęśliwie wrócili. Zawsze patrzę na to z podziwem i wdzięcznością. To są ludzie przygotowani do niesienia pomocy, robią to z potrzeby serca, to jest godne uznania i pochwały.

Reklama.

Mieczysław Skóra, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Biłgoraju zauważa iż zawody okazja do pokazania umiejętności, którymi strażacy ochotnicy dysponują. -Dziś gaszenie pożarów to 50% działalności OSP. Pozostałe 50% to udział w akcjach to inne miejscowe zagrożenia, czyli wyjazdy do wypadków, kataklizmów, powodzi, podtopień, ratownictwo techniczne, ekologiczne, chemiczne czy wodne. Tutaj sprawny ratownik, to skuteczny ratownik. Ten kto nie potrafi i nie chce zadbać o swe wyszkolenie i kondycję fizyczną zamiast pomagać sam będzie podczas akcji potrzebował pomocy. Na to nie możemy sobie pozwolić - podkreśla Mieczysław Skura.

Zawody powiatowe wygrała jednostka OSP Łukowa, II miejsce zajęła OSP Aleksandrów I, a trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Lipin Dolnych (Gmina Potok Górny). Tuż za podium znaleźli się strażacy z Olchowca (IV miejsce) i Obszy (V miejsce). Na kolejnych miejscach znaleźli się RWiE Biłgoraj (VI miejsce), OSP Zynie (VII miejsce), OSP Radzięcin (VIII miejsce), OSP Smólsko Duże (IX miejsce) i OSP Smoryń (X miejsce).

/bilgoaj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 203

Tagi: zawody osp   powaitowe zawody sportowo - pożarnicze   powiat biłgorajski   gmina aleksandrów

Zobacz także

Jeżdżę z głową - w kasku! Warsztaty rolkowe na OSiRze (FOTO)

Dodane: 2020-08-08 19:13 - Komentarze  (0)  czytane (216)

TAGI: skate park, jeżdzę z głową w kasku, osir biłgoraj, sprzęt sportowyKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.215

Obrerwator (2019-07-15 08:48:36)

Zawody w skracaniu węży. Jednostki, które nie wygrały na szczeblu gminnym, to jednostki, które potrafią dbać o sprzęt. Nie ucinają węży, nie przerabiają pomp, bo wiedzą, że każdy metr węża jest ważny. Cóż, ślepota wśród wójtów i burmistrzów, że popierają taki proceder i pchają w to pieniądze. A jutro strażacy wyciągną rękę po pieniądze, bo znowu trzeba remontować pompę.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia