Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Zawodowy strzał w 10!' w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-04-13 18:10:15 (czytane: 1645)

W Biłgoraju -podobnie jak w Zamościu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim czy Zwierzyńcu - odbyły się targi wiedzy. Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Regionu, zachęcali uczniów do podjęcia nauki w szkołach branżowych i technikach, promując kształcenie zawodowe. W Biłgoraju skorzystało z tego około 2 tys. osób.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajOrganizatorem wydarzenia było Kuratorium Oświaty w Lublinie, w Biłgoraju w akcję włączyły się także szkoły średnie. Łącznie zaprezentowało uczniom gimnazjów i klas starszych szkół podstawowych blisko 30 kierunków kształcenia. -Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś co odpowiada jego zainteresowaniom, zdolnościom, pasjom czy predyspozycjom. Można było w jednym miejscu - niczym w soczewce - znaleźć ofertę naszych szkół, które są jednymi z najlepszych w Województwie i liczącymi się w kraju. Nie jest tylko moja opinia, potwierdzają to wyniki egzaminów zawodowych - podkreśla Stanisław Sitarz dyrektor ZSBiO w Biłgoraju i jeden ze współorganizatorów targów.

zawodowy_strzal_w_dziesiatke.JPG

Uczniowie mogli zapoznać się z kształceniem zawodowym, od technika usług fryzjerskich, gastronomicznych czy odzieżowych (ZSZiO), poprzez zawody związane z branżą budowlaną (ZSBiO), elektryczną i elektroniczną oraz samochodową (RCEZ), rolniczą (ZSCKP w Różańcu), po zawód leśnika (TL). Uczniowie tych szkół w rozmowach ze swymi młodszymi koeżankami i kolegami podkreślali, że wybór kształcenia zawodowego, to zawód po skończonej szkole i otwarta droga na studia. -Dziś "budowlańcy", to nie ci, co siedzą w starych koparkach, czy łopatą kopią doły, to ludzie odpowiednio wykształceni z doświadczeniem, którzy realizują swe zamiłowania i pasje i tworzą domy, mosty, projektują wielkie budowle. Ja po skończeniu technikum, chce podjąć studia, może zostać architektem - przyznaje Maja Michnik z II klasy technikum Budowlanego.

Reklama.

Uczestnicy targów, mieli także okazję w jednym miejscu zobaczyć nowoczesny sprzęt używany w kształceniu z różnych branż, porozmawiać z nauczycielami, czy pracodawcami.

targi_wiedzy_bilgoraj.JPG

Patrząc po ilości odwiedzających, ich zainteresowaniu targi okazały się (zawodowym) strzałem w 10!

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 51

Tagi: zawodowy strzał w dziesiątkę   kształcenie zawodowe   oświata biłgoraj   targi wiedzy

Zobacz także

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów „Budowlanki”

Dodane: 2018-12-18 08:45 - Komentarze  (0)  czytane (332)

TAGI: stypendia prezesa rady ministrów, budowlanka biłgoraj, zsbio biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.93.234

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia