Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zasady odpłatności za zajęcia realizowane ponad czas podstawy programowej w publicznych przedszkolach

Dodał: red Data: 2017-09-14 11:54:23 (czytane: 1180)

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 przypominamy wszystkim Rodzicom dzieci uczęszczających do publicznych przedszkoli o zasadach odpłatności za zajęcia realizowane ponad czas przeznaczony na realizację podstawy programowej uchwalonych przez Radę Miasta Biłgoraj.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajZgodnie z Uchwałą Nr XXXVI/264/13 Rady Miasta Biłgoraj z 25 września 2013 roku w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej oraz ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola i szkoły dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Biłgoraj, od 1 września 2013 roku obowiązuje opłata za korzystanie ze świadczeń w zakresie przekraczającym 5 godzin podstawy wychowania przedszkolnego, która wynosi 1 zł za godzinę zajęć pobytu dziecka w przedszkolu publicznym (samorządowym i prywatnym) lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

oplaty_za_przedszkole_bilgoraj.JPG

Dotyczy to wszystkich zajęć realizowanych przez przedszkole poza 5 godzinnym czasem bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, w tym także zajęć dodatkowych. Zgodnie z § 2 ww. uchwały zwolnione zostały z opłat za zajęcia dodatkowe, dzieci sześcioletnie uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i w przedszkolach. Uchwałą Nr XLIV/363/14 Rady Miasta Biłgoraj z 29 września 2014 roku, w § 1 wprowadzono zapis -W ramach Programu „Rodzina na 5+”, wprowadza się dla rodzin wielodzietnych, ulgę w wysokości 0,50 zł za godzinę zajęć pobytu dziecka w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, w czasie przekraczającym 5 godzin podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Opłaty te mogą być pobierane tylko za faktycznie rozpoczętą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu.

Reklama.

Przypominamy, że zgodnie z art. 14 ust. 8 ustawy o systemie oświaty, publiczne przedszkole nie może pobierać od rodziców opłat innych, niż ustalone przez Radę Gminy zgodnie z zasadami określonymi w tej ustawie. Powyższe opłaty i zwolnienia z opłat obowiązują Rodziców uczniów uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, do przedszkoli samorządowych, Akademii Przedszkolaka, Domku Przedszkolaka i Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła w Biłgoraju. Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 80 ust. 2 ustawy o systemie oświaty przedszkola publiczne otrzymują na każdego ucznia z budżetu Gminy dotację w wysokości równej podstawowej kwocie dotacji dla przedszkoli samorządowych, z tym że na ucznia niepełnosprawnego w wysokości kwoty przewidzianej na ucznia niepełnosprawnego.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: opłaty za przedszkole   opłaty za godziny ponad podstawę programową   przedszkola biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Najlepsi sportowcy Szkoły Podstawowej w Smólsku w roku szkolnym 2017/2018

Dodane: 2018-06-23 21:25 - Komentarze  (1)  czytane (478)

TAGI: szkoła podstawowa w smólsku, edward furlepa, sport szkolny, najlepsi szkolni sportowcyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.159.91.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia