Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta Biłgoraj w czasie epidemii koronawirusa

Dodał: red Data: 2020-10-21 13:09:32 (czytane: 898)

Wzrasta w ostatnim czasie liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Wprowadzane są obostrzenia. W Urzędzie Miasta Biłgoraja obowiązują wypracowane wcześniej zasady kontaktu z klientami. Szczegóły w artykule.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajKażdy interesant odwiedzającym Urząd Miasta Biłgoraj musi:
- do budynku wchodzić wyłącznie w maseczkach i dokonują dezynfekcji rąk,
- wszystkie sprawy załatwiane są na parterze budynku w Biurze Obsługi Interesanta,
- w wyjątkowych sytuacjach klienci mogą zostać wpuszczeni na I piętro urzędu po uzgodnieniu dyżurującego z pracownikami referatu merytorycznego,
- osoby oczekujące do kasy muszą zachować bezpieczny odstęp pomiędzy sobą,
- w kasie może znajdować się wyłącznie jedna osoba.

urzad_miasta_bilgoraj.JPG

-Zachęcam do załatwiania spraw w formie online lub telefonicznie. Zwracam się z ogromną prośbą o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Zakrywajmy usta i nos, przestrzegajmy dystansu społecznego, częściej myjmy ręce, używajmy rękawiczek, korzystajmy z płynów odkażających. Bądźmy odpowiedzialnymi za innych i uważajmy na siebie - podkreśla burmistrz, Janusz Rosłan.

Czytaj także: USC Biłgoraj. Na ślubie tylko nowożeńcy i świadkowie

/red./

Reklama.

Tagi: koronawirus   covid-19   urzad miasta biłgoraj   obsługa intersantów

Zobacz także

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. W Biłgoraju podsumowano rok 2020

Dodane: 2020-11-27 09:05 - Komentarze  (1)  czytane (882)

TAGI: dni honorowego krwiodawstwa pck, pck biłgoraj, honorowi dawcy krwi, powiat biłgorajskiKomentarze (17)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.190.82

(2020-10-22 14:27:14)

Wklej madry tekst

(2020-10-22 09:31:26)

Paranoik a do Abramowic! Psychoza mu się nasila i wciąż wkleja durne teksty antycovidowe.

(2020-10-22 08:43:57)

ponieważ jest zasada od 8 miesięcy aby ludzi straszyć a poźniej zaszczepić? Nie rozumiesz

karetki (2020-10-21 23:29:53)

Dlaczego od jakiegoś czasu karetki w Biłgoraju jeżdżą w nocy na sygnale? Kiedyś na miasto po nocy zajeżdżały bez syreny, a teraz rumor robią, ludzi budzą i straszą. Raz zajechał na sygnale i syrenie na Plac Wolności, stanęła na parkingu (wciąż na sygnale i syrenie), po jakichś 10 minutach odjechała, a w tym czasie nikt z niej nie wysiadł i nikt nie wsiadł. Ukarać załogę karetki za zakłócanie ciszy nocnej!

(2020-10-21 17:41:02)

antycovidowców nie leczyć, niech się ratują swoimi bredniami jak ich covid dopadnie

ciekawy (2020-10-21 17:40:46)

A ty górnik, czy hutnik?

(2020-10-21 17:24:17)

idiota to jestes ty ciemna maso nie rozumiesz tekstu takich jest duzo i łatwo sie takimi steruje rzad swiatowy juz jest niewolniku Zlikwiduja gornictwo juz huta sedzimira do zamkniecia nic w polin nie zostanie tylko niewolnictwo DOTARŁO

Darmozjady (2020-10-21 16:22:32)

Bawcie się dobrze urzędnicy. My będziemy chorować na wasze siedzenie w urzędzie.

(2020-10-21 15:59:32)

do wpisu "urzędasy" - nie myl Starostwa z Urzędem Miasta (w UM są zachowane odpowiednie warunki dla przyjmowania intersantów).

(2020-10-21 15:56:50)

Co za idiota wkleja antycoviodwskie brednie, takich osobników nie leczyć jak ich wirus dopadnie.

(2020-10-21 15:51:42)

Dr Zbigniew Martyka pisze o pandemii strachu, która opanowała nie tylko Polskę, ale jak się zdaje niemal cały świat. – Ze zdrowym rozsądkiem ma to niewiele wspólnego – pisze lekarz.

Ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej pisze o tym, że na początku można było podejmować pewne kroki, bo nie wiedzieliśmy z jakim zagrożeniem mamy do czynienia. Obecnie jednak nie ma to żadnego uzasadnienia w faktach.

– W przypadku Covid-19 okazało się, że śmiertelność średnio na świecie nie przekracza setnych części procent. W Polsce na Covid-19 zmarło kilkakrotnie mniej, niż w tym samym czasie na zapalenie płuc – pisze dr Zbigniew Martyka.
Reklama
Gorszy stan w czasie grypy

Dr Martyka pisze o tym, iż w ciągu ostatnich kilku miesięcy spotkał się z wieloma pacjentami zakażonymi COVID-19, które jednak nie były ciężko chore. – Ponad 95 % miało albo lekkie objawy, ustępujące po 1-3 dniach, albo nie wykazywała w ogóle żadnych objawów – wskazuje.

Ordynator nie neguje oczywiście faktu, że u tych kilku procent występowały ciężkie objawy, część z nich wymagała hospitalizacji, a jeszcze mniejsza część podłączenia do respiratora.

– Nie tylko z mojej obserwacji, ale także z wymiany doświadczeń z wieloma moimi kolegami – głównie lekarzami rodzinnymi – wynika, że w czasie zachorowań grypowych stan pacjentów był zdecydowanie bardziej poważny. Były to w większości osoby naprawdę chore, bardzo osłabione, wysoko gorączkujące, a ich normalna, codzienna aktywność, była wyłączona na kilka lub kilkanaście dni – dodaje.
COVID-19 jak inne infekcje?

Dr Zbigniew Martyka przypomina, że przez lata mieliśmy do czynienia z wieloma infekcjami wirusowymi, a wiele z nich jest bardziej śmiertelnych. Nikt jednak z tego powodu nie wzbudzał szczególnej paniki.

– Pamiętam, jak zaczęły się zachorowania na HIV. Początkowo ludzie byli naprawdę przestraszeni. Obawiali się, że zakażą się jeśli dotkną klamki, którą przed chwilą dotykał pacjent z HIV. I co wówczas robiono? Nakręcano panikę? Zarządzano kwarantanny? Czy podawano w mediach, ile nowych przypadków wykryto każdego dnia? Czy wirusa nazywano „śmiertelnym wirusem”? Nie – przypomina Martyka.

– I władze, i pracownicy medyczni zachowywali się wówczas zupełnie normalnie. Starano się ludzi uspokoić, wytłumaczyć, że jest to choroba infekcyjna jak wiele innych i oczywiście należy zachować pewną ostrożność, ale nie wolno wpadać w panikę. To były normalne czasy. Nie było „zapotrzebowania politycznego” na eskalowanie pandemii strachu, zupełnie inaczej niż w chwili obecnej – dodaje.

– Na inne choroby zakaźne umiera ponad 90% osób, a zakwalifikowanych jako Covid – poniżej 10% – podkreśla dr Martyka. I dodaje: Natomiast przekaz medialny jest taki, że mamy się bać tych kilku procent, a nie musimy się przejmować innymi zakażeniami, które są odpowiedzialne za ponad 90% zgonów spowodowanych chorobami zakaźnymi.

– Niezbędne jest w tym przypadku uświadomienie, że zakażenie Covid może być przysłowiowym „gwoździem do trumny” u osób schorowanych, ale praktycznie samo w sobie nie prowadzi do śmierci – podkreśla ordynator oddziału zakaźnego.
Paraliż służby zdrowia

Dr Zbigniew Martyka zauważa, że w walce z mniemaną pandemią koronawirusa sparaliżowano służbę zdrowia i gospodarkę, pozbawiono ludzi firm będących często dorobkiem życia, a także zamrożono stosunki społeczne. To wszystko przyniosło opłakane skutki, które przewyższają uzyskane korzyści.

– Być może uchroniono (a właściwie – odwleczono w czasie) zakażenie jakiegoś procenta osób. W miejsce tego pozbawiono zdrowia, a niejednokrotnie życia, o wiele więcej ludzi. Terapia okazała się gorsza niż choroba – podkreśla dr Martyka.

I wskazuje: Na co dzień spotykam się z sytuacjami, że chorzy pacjenci nie mogą się dostać do lekarza, jeśli mają podwyższoną temperaturę ciała. Są odsyłani z kwitkiem w formie „teleporady”, bez badania fizykalnego, bez badań analitycznych, obrazowych.
O co chodzi?

– Czy warto więc tak bardzo dezorganizować normalne życie, normalne funkcjonowanie służby zdrowia, aby osiągnąć wyimaginowaną korzyść zdrowotną w nielicznych, pojedynczych przypadkach, poświęcając pod wieloma względami dużo większe grupy ludzi? – pyta dr Martyka.

I zadaje pytanie: O co więc chodzi? Bo ze zdrowym rozsądkiem, a zwłaszcza z medyczną zasadą „primum non nocere” (przede wszystkim nie szkodzić) – ma to niewiele wspólnego. Jak podkreśla wzbudzanie paniki i strachu przed wirusem nikomu nie pomaga.

– Nawet samo podawanie liczb nowo zakażonych lub zmarłych osób jest sposobem manipulacji i straszenia. Średnio w ciągu doby umiera w Polsce ok. 1100 osób. I o tym się nie mówi w mediach. Natomiast słyszymy, że zmarło 8 osób z powodu Covida (tak naprawdę nie wiadomo, czy rzeczywiście z powodu Covida, bo sekcji się u nas w tych przypadkach nie robi) – podkreśla dr Martyka.

urzędasy (2020-10-21 15:37:56)

tak tak. siedzcie sobie w urzędzie i pijcie kawkę. Petent ma czekać na dworze i zaraz na mrozie.

(2020-10-21 14:57:34)

Tylko tępak zakompleksiony nie rozumie, że urzędy są niezbędne.

(2020-10-21 14:56:04)

Tylko tępak zakompleksiony nie rozumie, że urzędy są niezbędne.

mieszkaniec (2020-10-21 14:43:42)

Urząd Miasta otwarty, a starostwo wstrzymało bezpośrednia obsługę petentów, to jest dopiero twierdza.

(2020-10-21 14:20:05)

Ty pan Burmistrz kawy nie pije.A ty nierobo do roboty!!!

pobory zredukować do minimum. Nie zadłużajcie Państwa posadami urzedniczymi bo musimy ryć na was... cała Polska (2020-10-21 14:05:56)

precz z urzędnikami. Musimy robić na was a wy siedzicie na stołkach i tylko z filiżankami biegacie co 10 min.
Burmistrzu w dobie pandemii powinien Pan dać przykład i brać 65% swoich poborów jak Pan siedzi w zamknięciu urzedu miasta

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...