Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zarządzanie flotą pojazdów może być jeszcze łatwiejsze. Poznaj zalety oprogramowania TMS

Dodał: red Data: 2020-07-23 15:25:12 (czytane: 1168)

Stosowanie dedykowanego oprogramowania komputerowego jest korzystnym rozwiązaniem także w branży transportowej i spedycyjnej. Prowadzenie własnej firmy zajmującej się transportem lub spedycją związane jest z koniecznością właściwego zarządzania posiadanymi zasobami, czyli samochodami.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajEfektywne zarządzanie flotą nie musi być jednak skomplikowane. Dedykowane oprogramowanie typu TMS oferuje wówczas dostęp do pełnej palety funkcji, by zaoszczędzić czas i jednocześnie poprawić wyniki finansowe firmy.

Zarządzanie flotą pojazdów programach TMS
Oprogramowanie TMS, czyli Transport Management System oferuje swoim użytkownikom wiele różnych funkcji do wyboru, aby prowadzenie codziennych czynności było jeszcze bardziej efektywne, a tym samym bardziej oszczędne, szybsze oraz wygodniejsze.

Jednym z narzędzi dostępnych w tego typu programach jest zarządzanie flotą pojazdów (Car Fleet Management), dzięki któremu można otrzymać dostęp do kolejnych opcji, by zarządzać posiadanymi pojazdami jeszcze efektywniej.

Za pomocą funkcji wspierających zarządzanie flotą możliwe jest kontrolowanie taboru, lokalizacji pojazdów, kosztów generowanych przez flotę, a tym samym umożliwia to optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów. Teraz takie właśnie rozwiązania przeznaczone są nie tylko dla liderów w branży. Do dyspozycji są także systemy dedykowane dla mniejszych firm, które także pragną korzystać z dedykowanych dla nich rozwiązań.

Niezależnie od wielkości taboru, efektywne zarządzanie flotą pojazdów jest zatem jeszcze bardzie wydajne, spawane oraz skuteczne, by zmniejszać koszty i pomagać firmie w generowaniu coraz to większych zysków i wspinaniu się po kolejnych szczeblach drabiny sukcesu.

zarzadzanie_flota.jpg

Na czym polega zarządzanie flotą przez oprogramowanie TMS?
Zarządzanie flotą pojazdów to złożona operacja, która obejmuje szereg powiązanych ze sobą czynności. Jej celem jest między innymi:
- kontrolowanie pracy kierowcy
- nadzorowanie taboru pojazdów
- uwzględnianie wymogów zleceń
- zarządzanie czasem
- branie pod uwagę zmieniających się warunków
- śledzenie kosztów związanych z transportem
- planowanie czynności serwisowych, ubezpieczeń pojazdów

Profesjonalne zarządzanie flotą pojazdów niesie przy tym szereg korzyści, ponieważ w przypadku firm transportowych jest to tak naprawdę zarządzanie całym przedsiębiorstwem, które skupia się na realizacji zadań głównych. Poprzez zarządzanie flotą pojazdów z użyciem odpowiedniego oprogramowania można także oceniać opłacalność różnych zleceń, co w perspektywie czasu przekłada się na większe zyski firmy.

Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie do zarządzania flotą?
Na rynku znajduje się obecnie wiele programów wspierających zarządzanie flotą w przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych, ale również w firmach, które angażują pracowników mobilnych, na przykład przedstawicieli handlowych, serwisantów, kurierów, ankieterów.

Jednym z typów programów wspierających zarządzanie flotą jest SOTiPM – System Obsługi Transportu i Pracowników Mobilnych. To program TMS o szerokim zastosowaniu, który kompleksowo pomaga w prowadzeniu firm transportowych, spedycyjnych.

Szeroka gama funkcji powoduje, że może być on dopasowany do indywidualnych wymogów użytkowników. Za pomocą tego typu oprogramowania można także korzystać z funkcji Car Fleet Management, czyli z zarządzania flotą pojazdów. Intuicyjna obsługa powoduj, że nawet ci użytkownicy, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w pracy z tego typu oprogramowaniem, mogą łatwo korzystać z oferowanych narzędzi.

Zatem wtedy, gdy celem jest efektywne zarządzanie flotą pojazdów, firma może korzystać obecnie z wielu programów dedykowanych do tego celu. Car Fleet Management jest wówczas znacznie bardziej efektywny, a firma może uzyskać w ten sposób szereg korzyści - od zredukowania czasu potrzebnego na prowadzenie zadań, przez automatyzację wielu czynności, a skończywszy na jeszcze większych zyskach.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: zarządzanie flotą   pojazdy służbowe   oprogramowanie   biłgoraj

Zobacz także

Marcel Sumarcz ma się czym pochwalić. Tylko w tym roku walczył na trzech międzynarodowych imprezach

Dodane: 2020-09-03 15:23 - Komentarze  (0)  czytane (736)

TAGI: marcel surmacz, wyścigi kartingowe, sporty motorowe, urząd marszałkowski województwa lubelskiegoKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.106.142

bartoszz (2020-07-28 13:41:31)

Oprogramowanie takie jest wygodne i dobrze zdecydować się na nie nawet w momencie jesli flota liczy zaledwie 2-3 samochody. Znacznie latwiej jest kierować logistyką oraz nie ma ryzyka pustych przejazdów. W swojej firmie wprowadziliśmy takie oprogramowanie dopiero z czasem, co było błedem.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia