Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zalety ogrzewania gazowego!

Dodał: red Data: 2020-02-18 14:35:55 (czytane: 1786)

W każdym poradniku dotyczącym ogrzewania omawia się wiele niuansów dotyczących każdego typu paliwa. Pomija się jednak często sprawy najważniejsze, więc żeby tę lukę uzupełnić, warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze atuty ogrzewania gazowego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajEkologiczne rozwiązanie
Tak samo jak samochody na autogaz, również ogrzewanie gazowe ma tę zaletę, że to zielona technologia. W czasie spalania gazu nie powstają w zasadzie żadne pyły ani trujące gazy, ponieważ paliwo jest maksymalnie czyste. Tworząc instalacje przydomowe na gaz, można więc śmiało wybiegać myślami w przyszłość: dziś dopuszczone są do użytku kotły piątej klasy, ale jakie będą wymagania za pięć albo dziesięć lat? W zasadzie tych, którzy zainwestowali w ogrzewanie gazowe, nic to nie obchodzi: zakazu ogrzewania gazem nie trzeba się obawiać, bo nie istnieje technologia bardziej przyjazna środowisku. Inwestycja w dobrą instalację gazową może więc być po prostu przejawem myślenia perspektywicznego. Nawet jeśli dziś istnieje sensowna alternatywa, to warto mieć pewność, że nie trzeba jej będzie szukać za jakiś czas.

Koszta
Zgoda - z gospodarczego punktu widzenia gaz jest paliwem bardzo problematycznym. Cały czas jesteśmy logistycznie uzależnieni od kraju, z którym łączą nas - delikatnie mówiąc - napięte stosunki. Jednak nie ma ryzyka, że tego gazu nam zabraknie. Mogą więc trochę wzrosnąć ceny, ale w gruncie rzeczy są one przewidywalne i można z dość dobrym przybliżeniem określić, kiedy instalacja grzewcza się zwróci. To ważne, ponieważ w naszym regionie coraz więcej osób, przymierzając się do wyboru ogrzewania, bierze pod uwagę nie tylko ceny bieżące, ale również ich zmiany w perspektywie kilku lat. Przewidywalność za jakiś czas jest ważniejsza niż dobra cena teraz i niepewna jutro.

gazowe_ogrzewanie.jpg

Nowoczesne rozwiązanie
W porównaniu do innych typów instalacji grzewczych, nowoczesne instalacje gazowe, takie jak oferowane przez firmę https://tezet.pl/oferta/ogrzewanie/, wymagają bardzo małych nakładów na bieżącą eksploatację. Cała trudność sprowadza się w zasadzie do odpowiedniego zaprojektowania instalacji, a jeśli zostanie ona prawidłowo skalibrowana, to później już tylko najczęściej od czasu do czasu weryfikuje się poprawność działania. W ogrzewaniu gazowym najnowszej generacji nie ma realnej potrzeby przeprowadzania czyszczenia czy częstych wymian elementów eksploatacyjnych. Robi się to albo ze względu na przepisy, albo jako część procesu kontrolnego, ale zawsze to tylko minimalne koszty w porównaniu z ogrzewaniem węglowym czy olejowym. Zawsze zresztą można wykorzystać butle gazowe z promiennikami jako uzupełnienie innych instalacji grzewczych.

Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć

Ogrzewanie gazowe nie jest idealne, ale te trzy kluczowe jego zalety już same wystarczają, aby nigdy nie odrzucać z góry tej opcji. Nie wystarczy przecież patrzeć na obecny stan technologii i warunków zewnętrznych. Ogrzewanie to inwestycja na lata, a właściwie dziesięciolecia i z tej perspektywy należy oceniać każdą z dostępnych możliwości.

Reklama.

Tagi: ogrzewanie gazowe   zalety ogrewania gazowego   biłgoraj   ogrzewanie mieszkania

Zobacz także

Przeciwpożarowe bramy przesuwne - gdzie mogą być montowane?

Dodane: 2020-06-04 16:18 - Komentarze  (0)  czytane (629)

TAGI: bramy przesuwane, bramy przeciwpożarowe, biłgoraj, dom i ogródKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

Joanna (2020-02-20 07:27:13)

Moje rachunki za gaz są dużo niższe niż ogrzewanie drewnem. Za pół roku - sezon grzewczy to koszt ok. 1370 zł (ogrzewanie wody i kuchenka dodatkowo). Dom 110 m2, częściowo ocieplony, stara instalacja (tylko część grzejników wymieniona). Najwyższy rachunek 550 zł za dwa miesiące. Bardzo polecam. Moje koleżanki zanim podjęłam decyzję o zmianie źródła ogrzewania przedstawiały mi swoje faktury. Ich koszty to ok. 2500-3000 za cały rok (większe domy, ale nowe budownictwo, instalacje, ocieplenie). To są fakty, nie ściema. Od co najmniej trzech lat zimy są łagodne, te rachunki dotyczą tych właśnie okresów.

(2020-02-19 13:44:34)

jak nie wiesz o co tu chodzi to chodzi o twoją KASĘ a nie o ekologię !

(2020-02-19 12:41:07)

Zgadzam się z tym ,że istnieje manipulacja kalorycznością dostarczanego gazu. Spodziewałam się ,ze tak ciepłej zimy rachunki za ogrzewanie będą dość niskie. Niestety przychodzą faktury na kwoty podobne do tych jakie płaciłam w miesiącach znacznie mrożniejszych. Pytam więc o co tu chodzi ?

stefan (2020-02-19 07:34:14)

co wy wygadujecie... poprzednia zima w domu 130 m kosztowała mnie 3500zł... cała zima... to tyle co węglem a roboty zero...

tak (2020-02-18 20:03:15)

Piece wymienione?Nikt juz nie ma weglowego?To teraz podniesiemy wam cene gazu.Płać i marznij.

ted (2020-02-18 19:05:32)

skoro ogrzewanie gazowe jest najbardziej ekologiczne, to dlaczego jest najdroższe .
Nasze rządy , czy to lewa czy prawa strona , tylko kwaczą a nic w tym temacie nie robią .
Dlaczego nie ma sezonowej obniżki cen gazu na okres zimowy? Przecież to by się opłaciło ,ponieważ . Nie wdychalibyśmy tych świństw , które ulatniają się z naszych kominów. Mniej ludzi by chorowało . Ludzie nie paliliby byle czym . Po prostu to by się opłaciło i Państwu i nam podatnikom.

(2020-02-18 17:00:06)

gdyby nie krętactwa, to można z ogrzewania gazowego korzystać. Wyjaśnienie: przed kilkunastoma laty, w miesiącach I-II otrzymywałem fakturę ok. 1 tys. zł, w tym roku, w którym temperatura nie spadła poniżej -10 stopni, ku mojemu zaskoczeniu jej wysokość jest taka sama. Otóż, obserwując płomień w kuchence stwierdziłem inne zabarwienie. Ktoś w tym palce macza i myśli o obniżeniu jego kaloryczności. Tyle w tym temacie!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Działania „SMOG”

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań...