Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zalecenia Biskupa Zamojsko - Lubaczowskiego, w związku z zagrożeniem epidemicznym

Dodał: red Data: 2020-03-14 16:08:54 (czytane: 1288)

W związku z zagrożeniem epidemicznym Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek wydał dziś specjalne zalecenia. Dotyczą one parafii, księży i wiernych. Hierarcha apeluje także, by przestrzegać wytycznych wydanych przez organy państwowe. Publikujemy treść zalecenie.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek:
1. Poleca, aby bezwzględnie przestrzegać wszystkich rozporządzeń organów państwowych wydanych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz dostosować się do wskazań podanych w ostatnich komunikatach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Przewodniczącego KEP a Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
2. Przypomina o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych i rozszerza tę dyspensę na osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w Eucharystii ze względu na ograniczenia państwowe. Równocześnie zachęca do duchowego przeżywania Mszy świętej za pośrednictwem środków społecznej komunikacji i gorliwej modlitwy we wspólnotach zakonnych, kapłańskich oraz rodzinnych.
3. Uwrażliwia duszpasterzy i wiernych świeckich na potrzebę szczególnej troski o osoby starsze, chore i samotne. Niech zachęcają je do ofiarowania swoich trudów i cierpień w intencjach Kościoła, Ojczyzny i świata oraz owocnego przeżywania w duchu wiary i ufności w Boże Miłosierdzie obecnej trudnej sytuacji i czasu Wielkiego Postu.
4. Wzywa do zawieszenia zaplanowanych rekolekcji wielkopostnych oraz innych wspólnotowych wydarzeń liturgicznych, prosząc o ich przesunięcie na okres późniejszy. Niech ten czas zostanie wykorzystany na modlitwę rodzinną oraz różne formy pogłębiania wiary i życia duchowego.
5. Prosi kapłanów, wspólnoty życia konsekrowanego (żeńskie i męskie), aby każdego dnia o godzinie 20.30 w kościele lub kaplicy odmawiali różaniec w intencji osób chorych, tych, którzy nimi się opiekują, służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wierni zaś niech w tym samym czasie modlą się na różańcu w swoich wspólnotach rodzinnych. Niech w naszych kościołach i domach śpiewa się suplikacje.

Powyższe zarządzenia obowiązują do odwołania. Wszystkich wiernych i duszpasterzy zapewniam o duchowej łączności. Proszę o przekazanie powyższych informacji wszystkim wiernym naszej diecezji ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i przebywających w domach, które mogą nie mieć dostępu do współczesnych środków komunikacji.

Z pasterskim błogosławieństwem
Biskup Marian Rojek
Uwaga!!! Msze święte z sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju można oglądać on-line w Internecie >>KLIKNIJ<<

Msze święte w niedziele i święta sprawowane są o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma) i 18:00 (17:00 - czas zimowy).Zobacz także:

Koronawirus, a Msza święta. Kapłani apelują, zachowajmy zdrowy rozsądek (AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: koronawirus   msze święte   diecezja zamojsko lubaczowska   biłgoraj

Zobacz także

Biskup znosi dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy świętej

Dodane: 2020-05-29 12:53 - Komentarze  (3)  czytane (913)

TAGI: dyspensa, koronawirus, biskup diecezji zamojsko - lubaczowskiej, biskup marian rojekKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

(2020-03-16 10:20:23)

Kilka dni temu nie dopuszczali takiej myśli o ograniczeniach. Dobrze, że zrozumieli.

(2020-03-15 16:01:19)

Skąd gościu wiesz kto chodzi a kto nie chodzi, ośmieszasz się bredniami.

(2020-03-14 22:47:00)

Śmieszą mnie deklaracje na FB ludzi którzy nie chodzą do kościoła w żadną niedzielę że niby to nagle są odpowiedzialni i jutro nie idą

(2020-03-14 19:22:09)

Jeśli jest apel, żeby zachować rozsądek i modlić się w domu, to nie oznacza, że taki apel jest wymierzony w kościół, w wiarę. Powinno nam wszystkim zależeć na maksymalnej ostrożności.

(2020-03-14 19:20:54)

Jeśli jest apel, żeby zachować rozsądek i modlić się w domu, to nie oznacza, że taki apel jest wymierzony w kościół, w wiarę. Powinno nam wszystkim zależeć na maksymalnej ostrożności.

do Swój (2020-03-14 17:54:57)

W kościele na Osiedlu są jakieś misje obecnie i jest po 4 msze dziennie, dziś były o 8,10,12 i 17. Ludzi sporo.

Swój (2020-03-14 17:35:55)

Do autora pierwszego wpisu. To dziwne, że o godz. 17.22 już wiedziałeś że ludzie sobie podawali ręce. Przecież msze rozpoczęte o 17.00 trwają 30 ok. minut.. A Ty pisałeś o 17.22. Rano było bardzo mało ludzi.

. (2020-03-14 17:26:48)

Jaka mądra? Mądra to by była taka jak na Śląsku.

Partnerzy Misyjne Drogi
Toggle navigation
STRONA GŁÓWNA / WIADOMOŚCI / DIECEZJA GLIWICKA: WSZYSTKIE MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA Z UDZIAŁEM LUDU ODWOŁANE

WIADOMOŚCIFOT. UNSPLASH
REDAKCJA 2020-03-14
FacebookTwitter Wydrukuj ten tekst
Diecezja gliwicka: wszystkie msze św. i nabożeństwa z udziałem ludu odwołane
2 MIN. ZAJMIE CI PRZECZYTANIE TEGO ARTYKUŁU.
Bp Jan Kopiec &#8211; ordynariusz diecezji gliwickiej ze względu na zagrożenie zarażeniem koronawirusa zdecydował się odwołać wszystkie msze św. oraz nabożeństwa z udziałem ludu w kościołach i kaplicach diecezjalnych. Publikujemy pełną treść dekretu.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce w dniu 13 marca br., mając na uwadze przede wszystkim dobro społeczeństwa, w łączności z Kościołem w Polsce, z dniem dzisiejszym zarządzam dla Diecezji Gliwickiej co następuje:

1. odwołane zostają planowe godziny Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Gliwickiej. Kapłani będą odprawiać przewidziane Msze św. w kościołach parafialnych lub kaplicach, według wyznaczonych na te dni intencji, jednak bez udziału ludu (sine populo);

(2020-03-14 17:22:28)

A dziś w kościele na mszy ludzie normalnie sobie ręce podają na znak pokoju, ksiądz normalnie komunię daje.

(2020-03-14 16:53:07)

Mądra decyzja

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy! Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2020...