Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zakup nowego samochodu na kredyt. Czy warto?

Dodał: red Data: 2018-11-25 20:54:22 (czytane: 1704)

Liczba rejestrowanych nowych aut rośnie z roku na rok – tak wynika ze statystyk. Polacy coraz częściej decydują na zakup pojazdu prosto od dealera, korzystając z zewnętrznych form finansowania. Czy zakup samochodu z salonu sfinansowany kredytem to dobre rozwiązanie? Sprawdzamy.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Rodacy nie stronią od kredytów bankowych – chętnie sięgają po tę formę wsparcia finansowego, m.in. w przypadku zakupu pojazdu. Nabycie samochodu za gotówkę stanowi poważne obciążenie domowego budżetu i niejednokrotnie wymaga poświęcenia całego zgromadzonego kapitału. Dlatego kredyt na zakup samochodu z salonu może być dobrym rozwiązaniem - szczególnie, jeśli decyzja jest dokładnie przemyślana.

Kredyt na zakup auta od dealera - najważniejsze korzyści
Zaciągnięcie kredytu pozwalającego sfinansować zakup pojazdu wiąże się z dodatkowym kosztem, który wynika z naliczania przez bank odsetek oraz opłat pozaodsetkowych. Warto jednak mieć świadomość, że ten wydatek rekompensują korzyści wynikające z tej formy finansowania.

    Możliwość realizacji planów

Dla wielu osób kredyt bankowy jest jedyną szansą na spełnienie marzeń o zakupie fabrycznie nowego pojazdu. Gdyby nie ta forma finansowania, ciężko byłoby sfinansować taki zakup gotówką.

    Zachowanie płynności finansowej

Kredyt pozwala zachować płynność finansową – niezależnie od wysokości budżetu. Chociaż częstym warunkiem jest konieczność wpłacenia wkładu własnego, jego wysokość na poziomie np. 10% wartości pojazdu nie stanowi zbyt dużego obciążenia finansowego.

    Możliwość spłaty zobowiązania w ratach

Największym problemem wynikającym z płatności gotówką za pojazd jest konieczność uregulowania całości zobowiązania. Decydując się na kredyt, całą kwotę można rozłożyć na miesięczne raty dostosowane do sytuacji materialnej.

zakup_samochodu_bilgoraj.jpg

Warto wziąć pod uwagę takie oferty kredytowe, dzięki którym można obniżyć wysokość raty nawet o 40%. Warunek ten spełnia m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Banku. Działa on na zasadzie tzw. efektywnego cyklu wymiany auta, co pozwala na zmianę samochodu co 3-4lata – bez konieczności angażowania dodatkowych środków własnych.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?
Zakup samochodu z salonu – szczególnie finansowanego kredytem – jest poważną decyzją. Dlatego nie można decydować się na przypadkową ofertę banku. Wybierając kredyt samochodowy, weź pod uwagę kilka istotnych parametrów, takich jak np.:
- wartość RRSO,
- elastyczność rat,
- okres kredytowania,
- wymagane dokumenty,
- możliwość wymiany auta na nowe,
- forma zabezpieczenia kredytu.

Sprawdź również, jak długo czeka się na decyzję kredytową oraz jak szybka jest cała ścieżka związana z finalizacją transakcji.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: zakup samochodu   kredyt   nowy samochód   biłgoraj

Zobacz także

Jak powstał taksometr?

Dodane: 2019-02-13 10:55 - Komentarze  (0)  czytane (451)

TAGI: taksometr, taksówka, biłgoraj, płatne przejazdyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.115.216

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Kto rozpoznaje szczeniaka?

Biłgorajscy policjanci zajmą się sprawą półrocznej suni, którą...

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Rodzina, bliscy, przyjaciele, wychowankowie i społeczność I Liceum...

"Szampańska zabawa" bez alkoholu

Kilkadziesiąt par z Rejonu Biłgorajskiego i Janowskiego uczestniczyło...

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Ogłoszenia