Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zakończenie Seminarium Odnowy Wiary w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2015-05-28 11:00:21 (czytane: 3760)

Z udziałem biskupa Mariana Rojka, 27 maja br., w kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie Seminarium Odnowy Wiary, które trwało w biłgorajskich parafiach 8 miesięcy. Było to pierwsze Seminarium zorganizowane w naszej Diecezji przez Wspólnotę "Przyjaciele Oblubieńca".Podsumowanie ostatnich 8 miesięcy formacji w ramach Seminarium Odnowy Wiary odbyło się podczas uroczystej Mszy świętej, sprawowanej w biłgorajskim kościele św. Marii Magdaleny, której przewodniczył ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. biskup Marian Rojek. Uczestniczyło w niej także około 500 osób, w tym kapłani sprawujący opiekę nad biłgorajskimi wspólnotami, tj wikariusze ks. Krystian Malec, Maciej Lewandowski i Adam Malinowski. Wszystkich zebranych w murach świątyni przywitał ks. Witold Batycki dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe.

seminarium_odnowy_wiary_bilgoraj.JPG


Podczas kazania biskup zwrócił uwagę obecnych w Kościele na dary Ducha Świętego, mówił: -Żyjemy zgodnie z wolą Bożą, posiadamy dary Ducha Świętego, jesteśmy napełnieni mocą, łaską poprzez te wszystkie spotkania. I wszyscy wokół widzą jaką moc i łaskę mamy, ale nie może się okazać, że jest to tylko nasze myślenie, bo świadectwo życia pokazuje, że niestety wszystko zgasło. Dlatego wołajmy do Ducha Świętego, by rozpalał w nas swoje światło, byśmy poprzez świadectwo wiary, życia i miłości byli widoczni dla innych i jednocześnie razem siebie uświęcali. Przestrzegał także przed pychą, która prowadzi do upadku, bo opiera się na samouwielbieniu, wierze we własne siły i pozorach.

Reklama.

Dzięki Seminarium Odnowy Wiary w Biłgoraju powstało trzy nowe wspólnoty formacyjne "Przyjaciele Oblubieńca", które spotykają się na wspólnej modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego w parafiach św. Marii Magdaleny, św. Jerzego i Chrystusa Króla Wszechświata.

przyjaciele_oblubienca.JPG


Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca" wpisuje się w nurt nowych wspólnot w Kościele Katolickim, które wyrosły z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej. Wspólnota narodziła się w 2010 roku dzięki spotkaniu i współpracy Wspólnoty Charyzmatycznej z Ożarowa Mazowieckiego oraz ks. Krzysztofa Kralki SAC dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jak podkreśla ks. Kralka, Wspólnota gromadzi katolików wszystkich stanów w jedyną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego w jego jedności i różnorodności powołań, a jej członkowie mają wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Jezusie Chrystusie.

podsumowanie_seminarium_odnowy_wiary_bilgoraj.JPG


Formacja Członków Wspólnoty opiera się przede wszystkim na codziennej medytacji Słowa Bożego, spotkaniu modlitewnym odbywającym się raz w tygodniu, konferencjach i modlitwe oraz na sesjach formacyjnych odbywających się co dwa miesiące i obejmujących tematy z dziedziny psychologii, duchowości i nauczania Kościoła. Uczestnicy mają także możliwość odbywania kursów ewangelizacyjnych i rekolekcji formacyjnych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: seminarium odnowy wiary   wspólnota przyjaciele oblubieńca   biłgoraj   kościół katolicki

Zobacz także

Jak poznajemy Osobę?

Dodane: 2021-01-16 20:16 - Komentarze  (0)  czytane (654)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, święty piotr, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.109.55

Lucka (2015-07-08 15:06:10)

Reading posts like this make surfing such a pleausre

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Biłgorajskiego w 2014 roku

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju zaprezentowała ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Biłgorajskiego...