Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zagraniczne praktyki

Dodał: red Data: 2018-05-08 14:02:39 (czytane: 1923)

Ostatnia grupa uczniów ZSZiO w Biłgoraju realizujących projekt "Jestem Europejczykiem" przebywa w Niemczech na praktykach. Przez 4 tygodnie, uczniowie technikum mechanicznego, fryzjerskiego, gastronomicznego, kelnerskiego oraz hotelarskiego podnosi kompetencje zawodowe w niemieckich przedsiębiorstwach, hotelach i restauracjach.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUdział w projekcie to dla młodzieży nie tylko szansa zdobycia wiedzy i doświadczenia zawodowego, ale również doskonała okazja do nauki języka obcego. Podczas pobytu za granicą uczniowie mają zapewnione również atrakcje, mające na celu  rozwój ich kompetencji osobistych oraz integrację grupy. Dla uczestników projektu jest specjalnie przygotowany program kulturowy obejmujący liczne spotkania integracyjne, wędrówki piesze w góry oraz wycieczki do Berlina, Poczdamu i Drezna.

praktyki_zagraniczne.JPG

Podczas pobytu w Niemczech młodzież ma zapewnione również zakwaterowanie, wyżywienie oraz kieszonkowe na własne wydatki, a udział w projekcie jest bezpłatny. -Pierwszy tydzień praktyk w Bad Freienwalde już za nami! Bardzo intensywnie spędziliśmy ten czas: pierwsze wyjazdy do pracy, poznawanie miejscowości w której mieszkamy, wędrówki po leśnych szlakach, grill integracyjny (wspólnie z „uczniami ZSL z Biłgoraja”), nauka języka niemieckiego, park linowy, przejazd zabytkowym pociągiem do Eberswalde, festyn, wycieczka do Poczdamu - opowiada jeden z uczestników.

Reklama.

Po zakończeniu stażu zawodowego uczniowie otrzymają od pracodawców certyfikaty uczestnictwa w stażach zagranicznych i dodatkowo po przyjeździe do Polski otrzymają certyfikaty Europass Mobilność, które będą im przydatne w przyszłości jako bilet do znalezienia lepszej pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Całość projektu „Jestem Europejczykiem” finansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

/Magda Harasim/

Tagi: zagraniczne praktyki   zszio biłgoraj   oświata biłgoraj   praktyki zawodowe

Zobacz także

Osiągnięcia w konkursie „Okiem artysty - Vincent Van Gogh”

Dodane: 2020-01-24 15:40 - Komentarze  (2)  czytane (237)

TAGI: konkurs plastyczny, mdk biłgoraj, okiem artysty, van goghKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia