Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zadyma w biłgorajskim PiS

Dodał: AK Data: 2007-04-05 15:05:00 (czytane: 1771)

W powiecie biłgorajskim rządziło do niedawna PiS z LPR.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolAle po ostatniej sesji starosta Onyszkiewicz, by nie stracić większości, zawarł koalicję z PSL. Wszystko dlatego, że z klubu PiS wystąpiło dwóch młodych radnych – bracia Łukasz i Józef Borowiec.

Oficjalnie wszystko zaczęło się od wniosku klubu radnych PiS i LPR o odwołanie Łukasza Borowca z funkcji etatowego członka Zarządu Powiatu Biłgorajskiego.
– Brak należytej współpracy i całkowity brak zaangażowania w wykonanie powierzanych mu zadań negatywnie oddziaływuje na pracę organów powiatu – uzasadniał wniosek Marek Onyszkiewicz, starosta biłogorajski i szef PiS w powiecie.

– Odchodzę z PiS, a ze mną pójdzie większość młodzieżówki. Zawiodłem się na radnych PiS i LPR. Zaufałem im i dzięki mnie są tu dziś. Będę radnym niezależnym i będę wytykał błędy obecnym rządzącym – mówił Łukasz Borowiec, tuż po odwołaniu go z funkcji członka zarządu.
Czy faktycznie w ślad za młodym radnym podążą inni członkowie Młodzieżówki PiS w Biłgoraju?
– Nikt do tej pory nie przyszedł do mnie i nie deklarował odejścia z Młodzieżówki PiS. Ja stawiam na jakość, a nie na ilość. Dlatego liczą się dla mnie tacy członkowie, którzy coś robią, a nie ci, których nazwiska figurują na listach – podkreśla Andrzej Dzido, szef Młodzieżówki PiS w powiecie biłgorajskim. Nieoficjalnie mówi się jednak, że w sobotę (31 marca) kilkudziesięciu młodych złożyło „grupową” deklarację wystąpienia z partii. Razem z Łukaszem Borowcem, z koalicji rządzącej odszedł jego brat, radny Józef Borowiec. Obaj zrezygnowali też z członkostwa w PiS.
– Myślałem, że ten starosta będzie miał kompetencje, że będzie ściągał środki unijne, i że będzie rozwijał starostwo. A nic takiego się nie dzieje – krytykował starostę 23-letni radny.

Borowiec zwolniony też został z funkcji asystenta posła Tomasza Dudzińskiego.
– Nie wiem jeszcze, gdzie pójdziemy, czy przyłączymy się do jakiejś partii. Być może założymy własną – zapowiedział młody radny.
Starosta biłgorajski ze spokojem komentował zarzuty stawiane przez Borowca.
– Nie on nas będzie oceniał, ale społeczeństwo powiatu biłgorajskiego. O jego odwołanie nie wnioskowałem sam, była to wspólna decyzja klubu radnych PiS i LPR. Ja, tak jak i pozostali radni, nie byłem zaowolony z zachowania i wyników pracy pana Borowca – stwierdził Marek Onyszkiewicz.

W składzie Zarządu Powiatu, Łukasza Borowca zastąpił Marian Tokarski, szef PSL w powiecie biłgorajskim.
– Zaproponowano nam przyłączenie się do koalicji i skorzystaliśmy z tej propozycji. Odpowiada nam pogram realizowany przez rządzących w powiecie – stwierdził Tokarski.
Obecnie w Radzie Powiatu Biłgorajskiego rządzi klub radnych PiS, LPR i PSL. Tworzy go 15 radnych. W opozycji pozostaje SLD, KWW Biłgorajszczyzna i dwóch radnych niezależnych. W sumie 8 osób.

Źródło: Kronika tygodnia   

Zobacz także

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dodane: 2019-11-16 22:54 - Komentarze  (2)  czytane (1428)

TAGI: victoria, biłgorajskie stowarzyszenie miłośników broni, liga strzelecka, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.237.51.35

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dorobek twórczy Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II

Śp. Karol Wojtyła - autor wierszy, poematów, dramatów a później także encyklik, homilii, wspomnień, przesłań itd. - pisał od wczesnej...