Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zadbany senior

Dodał: red Data: 2019-12-08 11:16:05 (czytane: 1191)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa – uczestniczek projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!”. -Chciałyśmy zaktywizować seniorki z Aleksandrowa i pokazać, że można być zadbanym w każdym wieku - mówi Teresa Legieć. -Poprzez tą inicjatywę chciałyśmy zintegrować seniorki i zachęcić je do wyjścia z domu – dodaje Józefa Pyzio.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajBlisko czterdzieści godzin edukacji w postaci szkoleń, wizyty studyjnej i spotkań coachingach, to czas jaki aktywne seniorki poświęciły na zorganizowanie inicjatywy pn. „Zadbany senior”.
Realizacja inicjatywy została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę inicjatywną podczas spotkania coachingowego. Wtedy to ustalono, że zostanie zorganizowane spotkanie z ekspertem. 

Powstał plan promocji inicjatywy oraz rozpoczęto rekrutację. Spotkanie zostało zorganizowane 15 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Aleksandrowie. Na szczęście uczestnicy dopisali i w dniu warsztatów było 31 osób. Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Snopek - wykwalifikowana kosmetyczka, która w przystępny sposób opowiadała o tym jak należy dbać o swój wygląd, jak pielęgnować cerę oraz newralgiczne miejsca: twarz, dekolt, dłonie.

zadbany_senior.jpg

W ramach pokazu został wykonany masaż twarzy. Pokazano jak należy nakładać poszczególne kosmetyki. Hitem okazał się peeling z kawy na dłonie oraz zabieg parafinowy. Seniorki chętnie brały udział we wszystkich kosmetycznych eksperymentach. Zachwycone pytały o szczegóły i nowinki kosmetyczne. Dyskusjom nie było końca.  Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i obietnicą kolejnego takiego spotkania. Podczas wspólnego poznawania tajników urody i korzystania  z zabiegów wzrosła wiedza seniorek na temat dbania o swój wygląd, ale też aktywność i integracja .

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Tagi: seniorzy   fundacja bliżej pasji   wiek nie odbiera odpowiedzialności   gmina aleksandrów

Zobacz także

Jarmark sitarski

Dodane: 2020-08-08 22:07 - Komentarze  (0)  czytane (287)

TAGI: jarmark sitarski, festiwal kultur, biłgorajskie centrum kultury, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.215

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W Biszczy rozegrano XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Pod koniec listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne...