Strona startowa

Wiadomości - Sport

Zabytkowe auta na ulicach Biłgoraja

Dodał: TF Data: 2010-05-23 10:14:54 (czytane: 4101)

28 maja br., w ramach XXIV Lubelskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, na Biłgorajską Ziemię, zawitają miłośnicy pojazdów zabytkowych. Mieszkańcy Biłgoraja będą mogli podziwiać na parkingu przed magistratem, zarówno stare auta jak i motocykle.rajd.jpgOrganizatorzy, którymi są Automobilkluby Lubelski i Biłgorajski, spodziewają się co najmniej 60 załóg. Impreza rozpocznie się w czwartek - 27 maja o godzinie 16:00 w Janowie Lubelskim. Następnego dnia, w piątek rano uczestnicy rajdu przejadą trasę: Janów Lubelski - Porytowe Wzgórza – Flisy – Frampol – Ignatówka – Hedwiżyn, by dotrzeć do Biłgoraj (przejazd ul. Zamojską, Kościuszki, Tarnogrodzką, Motorową). Tu na autodromie ok. godziny 10:30 załogi będą miały do pokonania dwie próby sprawnościowe, po których pojazdy przejeżdżają na Plac Wolności, gdzie przed Urzędem Miasta odbędzie się druga konkurencja, prezentacja pojazdów w tzw. „Konkursie elegancji”.

Tu publiczność, miłośnicy starych aut będzie je mogła podziwiać w pełnej krasie. Samochody i załogi będą rywalizować w trzech kategoriach: auta wyprodukowane przed 1945 r., po 1945 oraz auta wyprodukowane po roku 1965 r. W motocyklach wyodrębniono dwie kategorie wiekowe: „motocykle pre 1945” i „motocykle post 1945”. Najlepsze załogi startujące w rajdzie w tych kategoriach (na terenie Biłgoraja), będą walczyć o puchary ufundowane przez Starostę Biłgorajskiego (konkurencje na torze) oraz o puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Biłgoraj (konkurs elegancji).

Podczas prezentacji pojazdów, przewidziano także pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku przez ratowników drogowych z Automobilklubu Biłgorajskiego - byłych Mistrzów Polski. Ok. godziny 14-tej uczestnicy udadzą się w kierunku Nadrzecza, gdzie przewidziany jest obiad, po nim uczestnicy udadzą się do Janowa Lubelskiego na teren bazy rajdu.

W sobotę uczestnicy wyjadą w dalszą trasę, która także zawita także na tereny naszego powiatu i będzie prowadzić przez miejscowości: Janów - Zofianka - Krzemień - Branew - Chrzanów - Goraj (z próba sprawnościową na Rynku (godz.9:45-10:30) - Dzwola - Janów Lub.

V-ce komandorem d/s Biłgoraja jest Zenon Łój. Sponsorami rajdu są działające na terenie naszego powiatu firmy: BLACK RED WHITE S.A. Biłgoraj, ZD "Mewa" S.A. Biłgoraj, PH „BARĆ”z Biszczy, „Pszczelarz Kozacki - Pasieka” z Kozak (gm. Łukowa) oraz „Autozbyt” Biłgoraj.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia tej ciekawej imprezy motorowej. Patronat medialny: bilgoraj.com.pl
Szczegółowe informacje na www.automobilklubbilgorajski.pl

/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

Apel Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do osób sprzedających napoje alkoholowe

Dodane: 2020-08-05 15:34 - Komentarze  (0)  czytane (175)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

-jabol (2010-05-26 08:45:21)

Sama impreza świetna ale artykuł tragiczny !!!!!!!!No i z tym patronatem medialnym to się już trochę wygłupiacie .......:)
załogi będą miały a nie "mieli"

-Apel do miłośników poj. zabytkowych (2010-05-25 20:55:35)

W związku z rosnącym zainteresowaniem starymi pojazdami także w naszym (głównie - motocykle i sam osobowe), jest realna szansa, że przy Automobilklubie Biłgorajskim będzie szansa utworzyć KOŁO (SEKCJĘ) pojazdów zabytkowych (jakie funkcjonują w wielu klubach) aby grupa pasjonatów mogła wspólnie dzia

-an (2010-05-22 09:12:56)

Podziękowania dla organizatora za wyjaśnienie !

- (2010-05-22 07:56:35)

Hm.. Faktycznie, szkoda że impreza odbędzie się w piątek,i to rano. Ale cóż.. może choć na parę minut wyrwę się z pracy.
Takie stare zabytkowe auta przecież nie ogląda się na co dzień

-organizator (2010-05-21 10:40:16)

Szczegółowy komunikat dot."XXIV Lubelskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych" (stanowiący III Rundę MP), w tym zasad uczestnictwa w imprezie, program godzinowy i inne informacje, na stronie Automobilklubu:
www.automobilklubbilgorajski.pl

-organizator (2010-05-21 10:23:12)

Tego typu rajdy są organizowane na min. 2-3 dni. Najczęściej ich zakończenie następuje w niedzielę. Ten rajd ma tak trasę ułożoną przez głównego organizatora, że pierwszy dzień rajdu z wykorzystaniem toru kartingowego odbywa się w piątek. Trzeba wziąć pod uwagę ilość załóg ok.60. Pewnie, że chcielib

-an (2010-05-21 09:15:45)

Impreza świetna , tylko dlaczego zaplanowana na piątek - i w dodatku w rannych godzinach, kiedy dorośli pracują a dzieci się uczą !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...