Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zabieganie o lojalność

Dodał: red Data: 2018-09-25 14:28:13 (czytane: 1150)

Najbardziej lojalni klienci kupują najwięcej. Badania wykazały, że 20-procentowa grupa stałych klientów generuje 80 procent całego obrotu firmy. Warto więc budować lojalność już od chwili, gdy kupujący po raz pierwszy przekroczy twoje progi.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Prawdziwa lojalność powstaje wtedy, gdy w grę zaczynają wchodzić emocje. Trudno jednak mówić o rozbudzaniu uczuć między np. organizacją handlową, a człowiekiem. Zwykle emocje pojawiają się przecież w kontaktach interpersonalnych. Jak więc postępować, aby firma zaczęła być postrzegana przez klienta jak przyjaciel? Przekonasz się, że nie jest to specjalnie trudne - działaj podobnie jak robisz to wobec swoich lojalnych „ludzkich” przyjaciół. Dzięki temu będziesz w stanie rozbudzić przywiązanie klientów do prowadzonej przez siebie firmy. Oto kilka zasad:

E-MAILE
-Z najbliższymi przyjaciółmi kontaktujesz się systematycznie, nie tylko wtedy, gdy dzieje się coś ciekawego - podpowiada właściciel DMT, spółki specjalizującej się w budowie ekologicznych domów jednorodzinnych i oferującej na stronie domki.com.pl gotowe, zlokalizowane pod Poznaniem nieruchomości. -Utrzymywanie stałych relacji to podstawowy warunek trwałości więzi. Doradzam wybór e-maila, jako formy kontaktu najmniej ingerującej w życie człowieka, i częstotliwość raz na dwa tygodnie.

Przypominaj się, informuj o swojej działalności, jeśli pojawiło się w niej coś nowego, ujawniaj również trudności, które napotkałeś i to, jak sobie z nimi poradziłeś.

-Zapraszaj do siebie klienta, zapewniaj go wciąż, że jest w twojej firmie stale oczekiwanym, miłym gościem - dodaje właściciel strony internetowej wypozyczalnianaczyn.nysa.pl, na której wynająć można wszystko, co związane jest ze zorganizowaniem przyjęcia - od wysokiej jakości mebli i szatni mobilnej po komplety zastawy stołowej, pokrowce na krzesła i obrusy.

EDUKACJA KLIENTA
Do przyjaciela nie pisze się jedynie wtedy, gdy mamy jakiś problem. Wasza sympatia to nie tylko źródło porad, ale również bezinteresowne dzielenie się wiedzą, odczuciami i sposobem patrzenia na świat. Tak samo może być w kontaktach na linii firma - klient.

-Wyjdź poza reklamę i promocję, zapoznaj odbiorcę z tematem, który może go zainteresować, opowiedz o swojej branży, o swoich pracownikach, o historii budowania biznesu. Daj coś więcej, niż tylko kolejny rabat - przekonują pracownicy Kolorytu - przedsiębiorstwa, zajmującego się dystrybucją szerokiego asortymentu płyt budowlanych, w tym oferowanych na stronie niepalne.pl płyt o podwyższonej odporności ogniowej.

INTERAKCJA
Pełny, prawidłowy kontakt, polega na interakcji - dwustronnej wymianie informacji. Daj szansę klientowi na wyrażenie swojego zdania, włączenia się do dyskusji. Proś o jego opinie, wysyłaj krótkie ankiety dotyczące usług, produktów czy potrzeb nabywcy. Ty zdobędziesz materiał do modyfikowania procesów w swojej firmie, klient zyska poczucie, że ma na nie jakiś wpływ, że jest kimś, z kim się liczysz.

klienci.jpg

PODPOWIEDZI
Cross-selling jest starą, sprawdzoną techniką, polegająca na sugerowaniu dodatkowego zakupu. Klient, który zaopatruje się w jedną usługę czy produkt, powinien otrzymać propozycję kolejnego zakupu, który rozszerzyłaby zasięg, funkcjonalność, czy jakość nabywanego przedmiotu.

-Nie jest istotne, czy podda się tej sugestii i kupi teraz, czy za jakiś czas. Sama świadomość, że wybrałeś dla niego indywidualnie dopasowaną propozycję, wzbudzi przychylność klienta - twierdzi przedstawiciel firmy Ratalka.pl, proponującej na swojej stronie raty-online.pl współpracę w zakresie sprzedaży ratalnej w Alior Bank i InBank dla klientów sklepów i w trybie sprzedaży bezpośredniej.

Dlatego nie spiesz się z zakończeniem transakcji, nie zapomnij o cross-sellingu.

NAGRODY
Nagradzamy dzieci, kiedy zrobią coś dobrego, bo chcemy utrwalić w nich dobre zachowania. System ocen w szkole to też system nagród i kar.

-Nagradzanie skutecznie wzmacnia pożądane zachowania. To efekt psychologiczny szeroko wykorzystywany w biznesie - nagradzając klientów za zakupy, wzmacniamy w nich nawyk korzystania z usług naszej firmy - mówi przedstawiciel dewelopera, firmy Patio, prowadzącej na stronie domymagdalenka.pl sprzedaż nowoczesnych domów jednorodzinnych na niewielkich osiedlach pod Warszawą.

Stosuj zatem w prowadzonej przez siebie działalności te zasady i powiększaj bazę swoich stałych, lojalnych klientów, czerpiąc z niej pełnię korzyści i zadowolenia.

* Materiał zewnętrzny

Tagi: zadbaj o lojalność   klienci   współpraca   firma

Zobacz także

Google internetowe rewolucje

Dodane: 2019-03-14 14:10 - Komentarze  (2)  czytane (1411)

TAGI: google biłgoraj, internetwe rewolucje, wizytówka google, szkolenie googleKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.84.130.252

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan. więcej»

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Jest mowy Zarząd biłgorajskiego Oddziału ZNP

17 czerwca 2019 roku w siedzibie biłgorajskiego Oddziału ZNP odbyło...

Ludowa muzyka, ginące zawody i puszczanie wianków, czyli Festiwal Sztuki Ludowej "Biłgorajska nuta"

W Dylach k/Biłgoraja odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztuki...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia