Strona startowa

Wiadomości - Sport

Za osiągnięcia sportowe raczej symboliczne kwoty

Dodał: red Data: 2011-03-15 16:07:58 (czytane: 2616)

Powiatowi radni przyjęli uchwałę w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień dla zawodników za osiągnięte wysokie wyniki sportowe oraz dla trenerów i innych osób za osiągnięcia w działalności sportowej. Więcej pieniędzy nie będzie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZawodnicy, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym mogą otrzymywać wyróżnienia i nagrody. Szczegółowe zasady ich otrzymywania na V sesji Rady Powiatu uchwalili radni.

nagrody_dla_sportowcow.jpg


W myśl uchwały za osiągnięcia sportowe mogą być przyznawane nagrody finansowe i rzeczowe oraz wyróżnienia w postaci dyplomów, pucharów i statuetek ze środków budżetu Powiatu Biłgorajskiego. Prawo zgłaszania kandydatów do nagród i wyróżnień mają kluby sportowe posiadające siedzibę na terenie Powiatu Biłgorajskiego.

Zarząd Powiatu w Biłgoraju rozpatruje wnioski na bieżąco oraz przyznaje nagrody i wyróżnienia w ciągu całego roku lub jednorazowo za poprzedni rok kalendarzowy. Wnioski o przyznanie nagród finansowych dla zawodników opiniuje Komisja Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu w Biłgoraju, a wniosek o przyznanie nagrody powinien być udokumentowany protokołem z wynikami zawodów.

Te zapisy nie budziły zastrzeżeń radnych. Dyskusja rozgorzała nad wysokością nagród. Wg zapisów uchwały za osiągnięcie wysokich lokat – do 15 miejsca w Igrzyskach Olimpijskich – przewidziano nagrodę pieniężną do wysokości 1 000 zł, za osiągnięcie wysokich lokat – do 10 miejsca w Mistrzostwach Świata i Europy – do 800 zł, za osiągnięcie wysokich lokat – do 5 miejsca w Mistrzostwach Polski – do kwoty 600 zł, zaś za wybitne osiągnięcia sportowe o niewymiernym charakterze, a mające znaczenie dla powiatu – do wysokości 400 zł.

Zdaniem radnego Tadeusza Ferensa kwoty zapisane w uchwale są śmieszni niskie. - 1 000 zł za dobry występ na olimpiadzie, to brzmi jak jakaś groteska. Dlatego wnoszę o podniesienie kwot nagród finansowych o następujące sumy: za osiągnięcie wysokich lokat – do 15 miejsca w Igrzyskach Olimpijskich do wysokości 1 500 zł, za lokaty do 10 miejsca w Mistrzostwach Świata i Europy – do wysokości 1 200 zł, za Osiągnięcie wysokich lokat do 5 miejsca w Mistrzostwach Polski – do wysokości 900 zł i za wybitne osiągnięcia sportowe o niewymiernym charakterze, a mające znaczenie dla powiatu – do wysokości 600 zł – zaproponował radny. Niestety jego wniosek nie został poparty przez rządząca w powiecie koalicję.

Podobną opinię co radny Ferens wygłosiła Komisja Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu w Biłgoraju, uznając, że nagrody pieniężne za osiągnięcia sportowe są zbyt niskie. Pozytywnie jednak zaopiniowała projekt uchwały zobowiązujący Zarząd Powiatu do zwiększenia tych kwot w roku 2012, roku olimpijskim.

- Nie ma sensu podnosić kwot nagród – argumentował Ireneusz Wilczyński – gdyż paragraf 6 uchwały stanowi iż, Zarząd Powiatu w Biłgoraju może, z własnej inicjatywy, przyznać zawodnikom, trenerom i innym osobom nagrody finansowe i rzeczowe oraz wyróżnienia w postaci pucharów, dyplomów i statuetek za osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla promocji Powiatu Biłgorajskiego, biorąc pod uwagę znaczenie osiągnięć dla danej społeczności lokalnej oraz za całokształt działalności, które mogą być wręczane w ciągu całego roku.

Warto nadmienić także iż podjęta uchwała przyznaje trenerowi prowadzącemu szkolenie zawodnika osiągającego wysokie wyniki sportowe nagrodę w wysokości do 75% kwoty przyznanej zawodnikowi. Trenerowi lub innej osobie za całokształt pracy szkoleniowej, menadżerskiej, działalność wychowawczą, popularyzację dyscypliny sportowej wśród młodzieży, za organizację pracy klubu, inicjatywy inwestycyjne i inne, może być przyznana nagroda w wysokości do 1 000 zł.


/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zobacz także

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w województwie lubelskim

Dodane: 2020-08-07 21:00 - Komentarze  (12)  czytane (9974)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 75.101.173.236

-looker (2011-03-17 19:20:17)

Jeżeli sportowiec za udany występ olimpijski otrzyma nagrodę w wysokości 1000zł, oznacza to ni mniej ni więcej iż nasz starosta zaliczył, aż ...40 takich występów!!!
Panowie radni jesteście ....SUPER!!!

-looker (2011-03-17 19:17:03)

Za co ograniczenie na mój IP ?

-p (2011-03-16 07:46:35)

To jest śmiech. Jaka władza takie pieniądze. Śmiech. Za promowanie powiatu tak niskie kwoty. Proponuje aby zbojkotować wysyłanie wniosków i nie poniżać się. Sam wyjazd na olimpiadę lub mistrzostwa jest już dużym osiągnięciem dla zawodnika a także jest promowaniem powiatu a tu jeszcze jakieś miejsca.

-yhym (2011-03-15 19:26:03)

Widze, że pozostało już tylko kraść aby dorobić się jakichś lepszych pieniędzy..

-ketman (2011-03-15 16:58:02)

Obawiam się,że dla tych naszych elit(przepraszam ich elektorat...)inny wymiar ludzkiej egzystencji(sport i "fair play";wrażliwość;podejmowanie metafizycznych wyzwań) to temat zupełnie abstrakcyjny,niestety...Im chyba wystarczy zaspokajanie pierwotnych,atawistycznych instynktów...

-inteligent (2011-03-15 16:51:28)

trzeba być starostą zeby dostac porządna nagrodę. jego nikt w maratonie do koryta nie pobił.

-no (2011-03-15 16:34:59)

proszę niech sie wypowiedzą wyborcy którzy głosowali na tych patałachów

-a kultura? (2011-03-15 16:32:56)

Uważam, że uchwała powinna również uwzględniać nagrody na niwie artystycznej. Powinny być ten sposób docenione osoby z terenu miasta i powiatu, które odnoszą sukcesy w skali ogólnopolskie i międzynarodowej w dziedzinie plastyki, poezji, muzyki itp.

-ketman (2011-03-15 16:21:17)

Ale za to horrendalna kasa,nie wiadomo za co,dla Tokarskiego się znalazła!...Wstyd i skandal!!Tak ci rajcowie,działacze,pseudo-autorytety motywują młodzież...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...