Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Z wdzięczną pamięcią...'

Dodał: red Data: 2017-03-05 13:21:05 (czytane: 1897)

5 marca br. w kościele św. Jerzego w Biłgoraju sprawowana była Eucharystia w intencji "Żołnierzy Wyklętych", których w sposób szczególny wspominamy w przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Była to kolejna odsłona uroczystości poświęconych żołnierzom podziemia antykomunistycznego w Biłgoraju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajModlitwy za "Wyklętych" zanoszone były podczas uroczystej sumy, której przewodniczył ks. Stanisław Budzyński. We Mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej, władz samorządowych oraz mieszkańcy Biłgoraja.

masz_swieta_bilgoraj.JPG


-Gdy gromadzimy się na Mszy świętej często przedstawiamy Bogu różne prośby i błagania. On wie co kryje się w naszym sercu i czego nam trzeba. Gdy rozpoczynamy tę Eucharystię, odczujmy Jego obecność i wsparcie. W tym szczególnym czasie pamiętamy także o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego, "Żołnierzach Niezłomnych", którzy swe życie oddali za nasza Ojczyznę i jej wolność. Chcemy dopełnić tej pamięci i modlitwy także w naszym kościele. Wspominamy ich i chylimy czoła polecając ich Bogu - mówił ks. Budzyński.

ksiadz_stanislaw_budzynski_bilgoraj.JPG


Powiatowe uroczystości z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata, o czym informowaliśmy Państwa w artykule pt. Narodowy Dzień Pamięci 'Żołnierzy Wyklętych' (FOTO). Dopełnieniem biłgorajskiego hołdu "Niezłomnym" była niedzielna (5 marca br.) Msza święta w kościele św. Jerzego. -Módlmy się o zgodę w naszej Ojczyźnie, by ofiara tych wszystkich, którzy na jej ołtarzu złożyli swe życie nie posła na marne, by ustały kłótnie, niepokoje wewnętrzne i jałowe dyskusje - zachęcał kapłan.Zobacz także:

'Pamięć w prawdzie historycznej, jest warunkiem trwania narodu'

O 'Niezłomnych' w RCEZ-cie

O 'Żołnierza Wyklętych"' na przykładzie 'Zapory'

Ku czci Niezłomnych - II bieg 'Tropem wilczym' w Biłgoraju (FOTO)


/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: żołnierze wyklęci   narodowy dzień pmaięci żołnierzy wyklętych   biłgoraj   parafia św. jerzego w biłgoraju

Zobacz także

Integracja Domowego Kościoła (FOTO)

Dodane: 2018-06-19 23:33 - Komentarze  (0)  czytane (344)

TAGI: domowy kościół, oaza biłgoraj, ruch światło - życie, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.255.17

CzAd (2017-03-06 14:42:22)

Brawo j64!
Dla wielu te obozy to "wytwor chorej wyobrazni"; zaraz uaktywnia sie dyzurni czerwoni jak sowiecki upior lekarze i ich wachlarz diagnoz.
Dla innych to "wykopaliska sold Grunwaldu".
I jedni I drudzy zamkneliby nas w takich obozach....

j 64 (2017-03-06 14:35:16)

co powiecie o wiezniach w obozach w latach 1945 1953 przetrzymywanych przea ub nkwd kto pelnil wladze To jest temat tabu zakazany DLACZEGO ?

CzAd (2017-03-06 12:47:52)

J56, ogromnie cieszy Twoje postanowienie "na tym koncze". Cieszy, gdyz oznacza to o jedno bolszewicke radio kolchoznik mniej, a tym samym mniej propagandowych tresci. Obys wytrwal, oby Twoja wola byla silna!!!!
J23, zupelnie chybiony fragment poezji. Nie na mowy o probach "strojenia glow".
Jest przywracanie pamieci o tych, ktorzy podjeli desperacka walke z sowiecka szarancza, z sowieckim okupantem po 1945 roku. Przywracanie pamieci o tych, ktorzy grzebani byli w bezimiennych dolach, jestesmy Im to winni. Polecam nieco prozy, mam na mysli listy Lukasza Cieplinskiego do Rodziny.

J23 DO CZAD (2017-03-06 10:13:03)

MAM 28 LAT, URODZONY W 1989 ROKU. DLA MNIE TO WSZYSTKO TO WYKOPALISKA SPOD GRUNWALDU. KTÓRY TO POETA MÓWIŁ "TRZEBA Z ŻYWYMI NAPRZÓD IŚĆ, PO ŻYCIE SIĘGAĆ NOWE, A NIE W UWIĘDŁYCH LAURÓW LIŚĆ Z UPOREM STROIĆ GŁOWĘ"?

j56 (2017-03-06 08:40:54)

Myślałem panie zaczadzony, że dasz sobie spokój z bronieniem kogoś kogo nie da się obronić. Nie obrażam księży i jestem od tego bardzo daleko. Szanuje wszystkich, nawet moich przeciwników. W ostatnim twoim wpisie nabełkotałeś ale nie odniosłeś się merytorycznie do mojego pierwszego wpisu. Co do mnie i moich rodziców czynów przed 89r. nie pytaj, bo podejrzewam, że mamy lepszą kartę od twojej. Na tym kończę bez względu co napiszesz.

CzAd (2017-03-06 04:18:52)

J56 to klasyczny przykład człowieka, specjalisty "od dobrych rad", który bez najmniejszych trudności obraża i poniża innych. Zwroty "panowie księża" czy "nawiedzeni historycy" niosą ogromny ciężar deptania drugiego człowieka a i o autorze mówią bardzo dużo.
Wśród forumowiczów ujawniwją się też niezmiernie utalentowani "czerwoni" lekarze, którym bardzo łatwo przychodzi stawianie diagnoz, określanie jednostki chorobowej. Nic dziwnego, skoro w krwiobiegu ma się takie bolszewickie wzorce, które innego człowieka mają za nic.
Tak po trochu zastanawiam się nad źródłem Waszych postaw. Znacznie łatwiej byłoby je określić, gdyby znana była odpowiedź na pytanie: "Co Towarzysze (bądź Wasi Rodzice) robiliście przed 1989 rokiem?"
I jedno zdanie do J23. Kościół? Wierni? Problem? Za kogo Ty się masz człowieku?!
Pierwszy polecisz po ostatnie namaszczenie, podobnie jak Twój guru, szeregowy Jaruzelski, gdy padła komenda: Padnij!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

J56 (2017-03-05 22:22:08)

Napisałeś, że mi komuna wyprała mózg. A tobie kto. Jeżeli nie masz argumentów to nie pisz. Takie banialuki to możesz pisać do RM.

(2017-03-05 20:44:42)

A kiedy msza za biednych i bezrobotnych?Może apel do wyzyskiwaczy żeby lepiej płacili?

(2017-03-05 18:54:43)

W tym czadzie tyle niegodziwości jakby cierpiał na psychozę paranoidalną, modlitwy takiego nic niewarte.

J23 (2017-03-05 18:15:17)

JAK PATRZĘ NA ZDJĘCIE Z KOŚCIOŁA I WIEK WIERNYCH TO PROBLEM NIEDŁUGO SAM SIĘ ROZWIĄŻE.

(2017-03-05 17:28:10)

j56 to zatwardziały komuch który kwiatki składa pod,,Dechnikiem,,.Jest gruby i jak idzie to obcierają mu się noga o nogę.

J56 (2017-03-05 16:47:46)

Słuchaj Czad. Każdy mord jest mordem i ja nie bronie żadnego ale też go nie wywyższam. Dobrze, że się mdlisz Na który twój majątek napadli, na którą plebanię, który kościół. Może ty mylisz ich z upowcami. Odnoś się do konkretów a nie ogólników. Tak jest najłatwiej. Chcesz o Lelku czy jak mu tam: on został pojmany zabity w okolicach Piask Lubelskich. W Biłgoraju mieszka osoba z tamtych stron. Ona jest prawicowcem. Ale to co mówi o tym pożal się boże bohaterze to byś nie chciał słyszeć.

CzAd (2017-03-05 16:31:08)

Najlepiej to wie J56
Badz pewien, ze modlimy sie by Bog wybaczyl sadystom czerwonoarmiejcom I ich slugusom te wszystkie napady na dwory, majatki, koscioly, plebanie, "gwalty, morderstwa, dzieci, kobiet, starcow."

J56 (2017-03-05 16:09:18)

W intencji których żołnierzy? Proszę o nazwiska. Panie Boże widzisz i nie grzmisz. Kler modli się za morderców a zamordowanych ma w dalekim poważaniu. Panowie księża mniej polityki więcej miłosierdzia dla wszystkich. Jeżeli modlimy się za nich to módlmy się za wybaczenie im tego co zrobili, zabili itd. Napady na poczty, sklepy, gwałty, morderstwa dzieci kobiet starców to była walka o wolną Polskę. Poczytajcie odtajnione przez USA dokumenty. Nik ich nie przytacza ponieważ są niewygodne dla obecnych. Rozumiem nawiedzonych historyków, ale kleru w tej sprawie nie rozumiem. Czy Pan Bóg ... ale co tam pisać o Panu Bogu jak księża wiedzą lepiej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Boże Ciało

Wieczór uwielbienia

Parada motocykli - Spontaniczna Motomajówka 2018

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej (część I)

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wygraj wejściówki na biłgorajski występ Kabaretu Moralnego Niepokoju (WYNIKI)

Szanowni Państwo Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Agencja Artystyczna "Art" zaprasza na premierowy program „Maj zaczyna się we wtorek”....