Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Z Teodorówki do Biłgoraja

Dodał: NN Data: 2011-12-09 13:50:10 (czytane: 2550)

Nowa siedziba dla Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego została oficjalnie otwarta. W piątek 9 grudnia uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele samorządu Powiatu Biłgorajskiego mieli okazję obejrzeć pomieszczenia szkoły. Była też msza i poświęcenie klas.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie otwierające nową siedzibę prowadziła dyrektor szkoły pani Marzena Kopacz. Powitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz ks. Witolda Batyckiego proboszcza parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Mariana Tokarskiego Starostę Biłgorajskiego, Stanisława Schodzińskiego Wicestarostę, Józefa Czarnego Etatowego Członka Zarządu, a także Annę Schmidt dyrektorkę Medycznego Studium Zawodowego i przedstawicieli zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji. Wcześniej odprawiona została msza św. w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.


szkola_w_teodorowce_1.JPG

Pani dyrektor w skrócie przedstawiła historię ZS-R oraz podkreśliła, jak ważna i potrzebna uczniom i nauczycielom jest ta nowa szkoła.

- Wszystkie pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy tu naprawdę dobre warunki. Przeniesienie szkoły do miasta ma jeszcze jedno uzasadnienie – zajęcia np. z zachowania się na ulicy, w banku czy na poczcie mogą być prowadzone w realnych warunkach, co niewątpliwie wpłynie na ich lepsze efekty wyjaśniała dyrektor Kopacz i dziękowała Staroście i Zarządowi, a także Kierownikowi Wydziału Edukacji oraz pracownikom działu inwestycyjnego w Starostwie za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.


szkola_w_teodorowce.JPG

Starosta Tokarski wyraził uznanie dla nowej siedziby szkoły: - Jestem przekonany, że w takich warunkach będzie o wiele lepiej uczyć się i pracować. Wszelkie prace adaptacyjne kosztowały 65 tys. zł, i koszty te zostaną rozliczone w czynszu. Składam serdeczne podziękowania pani dyrektor Marzenie Kopacz za koordynacje całej tej przeprowadzki oraz za osobiste dopilnowanie prac remontowych. Z całego serca dziękuję także pani Annie Schmidt dyrektor Medycznego Studium Zawodowego za dobrą współpracę, wyrozumiałość i przychylność co do naszych zamiarów.


szkola_w_teodorowce_2.JPG

Obie panie otrzymały kwiaty, a uczniowie cukierki. Na zakończenie wszyscy goście obejrzeli przedstawienie w wykonaniu młodzieży szkolnej. Potem było przecięcie wstęgi i zwiedzanie sal lekcyjnych. Umowa najmu zawarta została na 3 lata.

Reklama.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy działająca w ramach Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego w Teodorówce przeniesiona została do wynajętych pomieszczeń Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Wcześniej obiekt wyremontowano i przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie uczy się tam 32 uczniów. Szkoła do dyspozycji ma 6 klas, 2 pomieszczenia administracyjne i pokój nauczycielski. Natomiast Gimnazjum i Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy (17 uczniów) pozostały w Teodorówce.

 

Zobacz także

Kolejny przypadek koronawirusa w powiecie biłgorajskim

Dodane: 2020-08-09 11:00 - Komentarze  (14)  czytane (11443)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.220.31

Podopieczny (2011-12-12 21:03:35)

BRAWO dla Pani Dyrektor, wspaniała robota!!!

(2011-12-11 10:15:19)

super

Znajomi :) (2011-12-09 22:12:22)

Gratulacje!

Pozdrowienia dla Pani Dyrektor od całej rodziny Sz!

PS. pozdrawiamy wszystkich!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...