Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Z lewicą związany jestem od 2011 roku. Ideały: świeckie państwo, przejrzystość i uczciwość władzy...

Dodał: red Data: 2019-09-19 09:32:24 (czytane: 1597)

Z list Lewicy, do Sejmu RP startuje z naszego powiatu - obok Bogdana Kiełbasy - także Jacek Malczewski. Zachęcamy do lektury wywiadu z kandydatem. Pytamy o założenia programowe, życiorys kandydata i kwestie, które zdecydowały o podjęciu decyzji o kandydowaniu.Reklama.

Portal bilgoraj.com.pl: Kim jest Jacek Malczewski?
Jacek Malczewski: Obecnie zajmuje się gospodarstwem rolnym, jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W młodości pracowałem w kopalni węgla, a następnie studiowałem i pracowałem w służbie zdrowia w Gliwicach.

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować?
Zdecydowałem się kandydować z uwagi na rażące nieprawidłowości w funkcjonowaniu lokalnego samorządu. Funkcjonowanie samorządów jest nieprzejrzyste i tak na prawdę nie ma możliwości ich skontrolowania. Faktycznie mogą prowadzić działalność przestępczą „w świetle prawa". Ludzie władzy akceptując tylko swoich członków odcięli się od reszty społeczeństwa, która jest przez nich krzywdzona. Taka sytuacja wreszcie musi się zmienić ponieważ działa ona na szkodę nas wszystkich, oprócz wybranych urzędników.

Od jak długo związany jest Pan z lewicą i jakie jej ideały są Panu najbliższe?
Z lewicą związany jestem od 2011 roku. Ideały: świeckie państwo, przejrzystość i uczciwość władzy.

Główne założenia programu wyborczego...
Jestem przeciwko budowie w Polsce elektrowni jądrowych, sprzeciwiam się także przyjmowaniu uchodźców muzułmańskich z uwagi na to, że poprzez naszą uprzejmość wtórnie stajemy się ich ofiarami - przykładem są zachowania uchodźców muzułmańskich w innych krajach np.: w Szwecji na  ludzi, którzy uczestniczą we mszach świętych są obrzucani gradem kamieni, we Francji są palone zabudowania gospodarskie poza tym w krajach zachodnich ludziom chodzącym po chodnikach grożą maczetami.

Akceptuję wszystkie dotychczasowe przywileje socjalne PiS-u dodając do tego jednocześnie leki po 5 zł, maksymalny czas oczekiwania na wizytę u specjalisty do 30 dni (wyłączając z tego przypadki nagłe, które wymagają natychmiastowej pomocy), zwolnienia chorobowe płatne 100% dla każdego, minimalna emerytura 1600 zł, w szkole dodatkowe lekcje na życzenie dla uczniów chcących poszerzać swoją wiedzę. Wszystko to będzie finansowane ze środków, które obecnie są wydawane przez władzę na niepotrzebne inwestycje i nieuczciwą dystrybucję  środków. Tego nie zrobią ani posłowie PiS-u ani Koalicji Obywatelskiej ani PSL-u ponieważ w ich przypadku jest to zadanie niewykonalne a w moim tak.

Jakie są największe bolączki Powiatu Biłgorajskiego?
Bezsensowne wydawanie funduszy publicznych na niepotrzebne inwestycje np. budowanie dróg w lasach, które prowadzą z lasu do lasu, czyli donikąd a w konsekwencji tylko doprowadzają do dewastacji lasów i utraty walorów estetycznych przyrody.

Po ewentualnej wygrane w wyborach parlamentarnych, jakie pola pracy parlamentarzysty są mu najbliższe?
Po ewentualnych wygranych wyborach zamierzam zająć się ochroną przyrody, służbą zdrowia, rolnictwem i szkolnictwem, ponieważ mam do tego przygotowanie merytoryczne i doświadczenie.

malczewski_jacek.jpg

Dlaczego warto oddać na Pana głos?
Obecnie zaistniała bezwzględna konieczność wprowadzenia nowego ugrupowania z nowymi ludźmi ponieważ z uwagi na splątanie powiązań obecnej władzy z opozycją nie ma możliwości ochrony lasów czego przykładem jest zniszczenie Puszczy Białowieskiej poprzez nadmierne jej osuszenie i osłabienie świerków, które następnie zaatakował kornik. Zamiast ratować drzewa nakazano ich wycięcie tylko dla korzyści materialnych samorządowców. Prezes partii rządzącej ma obsesję na punkcie niszczenia lasów i wycinki drzew. Jeśli nie miał władzy chciał zniszczyć Dolinę Rospudy, wyciąć wszystkie zabytkowe drzewa przy drogach, budować drogi nie uwzględniając rezerwatów przyrody. Dlatego musi być ktoś kto go przed tym zatrzyma. Będę to ja – Jacek Malczewski.  Kondycja lasów jest niezmiernie ważna z uwagi na czyste powietrze i pochłanianie gazów cieplarnianych i przemysłowych. A bez czystego powietrza i bez czystej wody nie ma mowy o ochronie zdrowia, to jest warunek pierwotny.

Sprzeciwiam się zakupom dla polskiej armii amerykańskiego złomu za gigantyczne pieniądze, proponuję aby te pieniądze zainwestować w polską naukę, w polskich naukowców, w polski przemysł, który zostanie wyprodukowany w polskich fabrykach. Przyczyni się to do rozwoju gospodarczego Polski.

Obecne partie opozycyjne z uwagi na swoje własne splątania stały się bezużyteczne, praktycznie nie funkcjonują. Nowa partia jaką jest Lewica jest wśród opozycyjnych tylko jedną z możliwością wejścia do parlamentu i określoną bezwzględnie potrzebną rolą. Jako poseł będę patrzył na ręce partii rządzącej i nie dopuszczał do patologii ponieważ władza bez nadzoru może się praktycznie przekształcić w grupę przestępczą na co wskazują pierwsze objawy.

Nigdy nie byłem i nie jestem uwikłany w żadne układy, jestem odpowiedzialny, uparty i cenię tylko uczciwość.

Nie warto oddawać głosu na Koalicje Obywatelską i PSL ponieważ rządząc doprowadzili do zamiany Wisły i Morza Bałtyckiego w szambo i rozkradzenia setek miliardów złotych z budżetu państwa a obecnie zastygli w bezruchu i wydają niezrozumiałe dźwięki i dlatego nadają się już tylko do wymiany.

Warto oddać na mnie głos ponieważ ja nie ulegnę dyscyplinie głosowania wbrew moim wyborcom, ponieważ będę ich głosem w Sejmie. Poprzez moją obecność w parlamencie będzie każdy mój wyborca.

Dziękujemy za rozmowę.
Dziękuję bardzo.

Tagi: lewica   wybory do sejmu   kampania wyborcza   jacek maleczewski

Komentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.191

Jacek Malczewski (2019-09-25 17:53:20)

Jacek Malczewski - jeżeli chodzi o uchodźców to celem ponad wszystko jest ochrona naszych obywateli i naszych dzieci. Wpuszczając uchodźców muzułmańskich do naszego kraju to tak jak do przedszkola wpuszczalibyśmy żmiję. Trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym, albo pozbawionym wszelkiej wyobraźni aby nie przewidzieć co byłoby tego konsekwencją.
Jestem wdzięczny na krytyczną uwagę ale ja z tą nieuczciwością nie mam nic wspólnego ponieważ nigdy nie należałem do PZPR ani SLD i moi rodzice też nigdy nie należeli do tych partii. I jeśli rozchodzi się o ten szczegół to ja jestem jego ofiarą a nie sprawcą. I chcę zrobić wszystko aby coś takiego się nie powtórzyło.
Bardzo dziękuję za uwagi od „...”, ale oczekuję na sensowne szczegóły. Ponieważ bezprzedmiotową jest tylko krytyka dla krytyki.
Hasło „precz z komuną” rzucił Pan szanowny wyborca nie pod właściwy adres, ponieważ ja nigdy nie należałem do PZPR ani SLD. Jestem ofiarą komunistów a nie sprawcą.

Feliks (2019-09-24 13:32:39)

Wreszcie Towarzysz kandyduje, jestem, ZA ! a nawet Przeciw!

Lwica Lewicy (2019-09-24 11:22:45)

Co z tego, że Ten Wasz pułkownik jest mega przystojny jak ma siano w głowie i jest aparatczykiem PZPRowskim !

Anton (2019-09-24 11:20:36)

dobry kandydat, popieram !

(2019-09-21 15:15:30)

Z list lewicy startuje bezpartyjny mega przystojny, mega inteligentny pułkownik, który mieszka w Biłgoraju.

Biłgorajak (2019-09-20 14:18:38)

takie wpisy to nikt inny tylko głęboko wierzący katole wstyd i hańba!!

vbgbg (2019-09-19 22:45:49)

następny komuch ,startuj do dumy w Moskwie

(2019-09-19 18:03:56)

precz w koncu z komuna

(2019-09-19 13:50:29)

Kto to jest? jakiś nietutejszy skoro nie rozumie, że w naszym powiecie drogi przez lasy niezbędne, prowadzą od miejscowości do miejscowości i tranzytem dalej. Zacny komentator niech nie przesadza, bo mimo błędów przeszłości na pokaźnym majątku po PRL obłowiło się wielu w tzw. wolnej Polsce po 1989 r. Reforma ustrojowa, gospodarcza była niezbędna ale nie totalna prywatyzacja i to za bezcen dla niektórych. Obecnie super przykładem lewicowości jest PiS, mam na myśli politykę socjalną, wspieranie rodzin itp. Oby tylko dochód narodowy wystarczał na pokrycie długów.

.... (2019-09-19 13:22:16)

Szanowny Pan startuje na posła, a nie na prezydenta. Miejscami dość idiotyczne przemyślenia dyskwalifikuj Pana na kandydata na posła. Żałosne, że lewica, na którą wielu Polaków liczy, ma takie marne kadry. Szkoda. Po takim bredzeniu wielu lewicowych wyborców odpuści.

Zacny (2019-09-19 11:27:14)

Lewica to przekleństwo pokoleń. Zniszczyliście wiele rodzin i doprowadziliście nieuczciwością swoją do rozpaczy

an (2019-09-19 10:06:50)

Ta wypowiedz o uchodźcach dyskwalifikuje Cię jako człowieka lewicy!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

W Osuchach w gminie Łukowa, odbył się w minioną niedzielę odpust...

Nie tylko o gruszce i pietruszce, czyli gra uliczna w Goraju

W minioną niedzielę w Goraju odbyła się V Gra Uliczna pod hasłem...

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

W miniona niedzielę 9 kwietnia, w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia