Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Z dziećmi o 100-leciu niepodległości

Dodał: red Data: 2018-11-05 11:30:56 (czytane: 441)

Prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego przybliża najmłodszym mieszkańcom Biłgoraja, okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ważne wydarzenia związane z tym faktem na Ziemi Biłgorajskiej. W Szkole Podstawowej Nr 3 w zajęciach z Piotrem Florem uczestniczyć ma kilkuset uczniów klas młodszych.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolInteraktywne zajęcia to inicjatywa Anny Wujec i Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego. Regionalista, pasjonat historii i prezes BTR w sposób interaktywny rozmawia z dziećmi o historii Polski, historii Biłgoraja, procesie rozbiorów Polski i działaniach zmierzających do odzyskania niepodległości.

piotr_flor_bilgoraj.JPG
Piotr Flor, prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego

Jak zaznacza Flor, to nie jest zastąpienie lekcji historii, a raczej forma zainteresowania najmłodszych tą ważną rocznicą. Zajęcia przybliżają nie poruszane w programie edukacyjnym kwestie związane z wydarzeniami niepodległościowymi w małej Ojczyźnie.

lekcje_historii.JPG

-Pragnę zwrócić uwagę słuchaczy na mniej znane ale ciekawe i ważne z punktu widzenia lokalnej historii wydarzenia i osoby. Rozmawiamy o Józefie Piłsudskim, tworzeniu Legionów Polskich, działalności Polskiej Organizacji Wojskowej. W te działania wpisuje się emisariusz Marszałka Piłsudskiego kapitan Edward Madurowicz, który nie tylko werbował do Legionów Polskich, ale tworzył tajne struktury POW, kład podwaliny pod skauting (harcerstwo) na naszym terenie czy pobudzał ducha patriotycznego - wyjaśnia Piotr Flor.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: 100-lecie odzyskania niepodegłości   lekcje historii   piotr flor   biłgorajskie towarzystwo regionalne

Zobacz także

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2018-11-16 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (533)

TAGI: koncert patriotyczny, i lo im. onz w biłgoraju, 100-lecie odzyskania niepodległości, oświata biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

(2018-11-05 14:30:06)

Czas najwyższy, żeby dla Pana Flora znalazło się miejsce pracy w Biłgoraju, a nie dojeżdżanie aż do Lublina.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia