Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XXIII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2020-11-30 16:00:42 (czytane: 1483)

XXIII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju, która odbędzie się 30 listopada 2020 roku, o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju ul. Kościuszki 94, z następującym porządkiem obrad1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2019/2020.
5. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Biłgorajskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia "Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Biłgorajskiego na lata 2021 - 2024.
7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia wykazu zadań, na które przeznacza się środku Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2020.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdów z dróg położonych na terenie Powiatu Biłgorajskiego, ich przechowywanie oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu.
9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Biłgorajskiego na 2021 rok.
10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2020 rok.
11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
12. Informacja Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu i pracy Zarządu Powiatu między sesjami.
13. Wnioski i oświadczenia Radnych.
14. Sprawy różne.
15. Zamknięcie obrad.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: sesja rady powiatu   rada powiatu w biłoraju   transmisja na żywo   portal bilgoraj.com.pl

Zobacz także

Zimowe obowiązki właścicieli posesji

Dodane: 2021-01-21 08:12 - Komentarze  (0)  czytane (167)

TAGI: zimowe obowiązki właścicieli nieruchomości, odśnieżanie chodników, usuwanie śniegu, zimaKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.42.98

Andrzej (2020-12-04 10:11:05)

Jak Pan panie starosto usadziłeś tych d....li!
Pozniaka, Ksiazka, Łagoznego i tak dalej

zapytam (2020-12-02 09:48:04)

A co z niedawnym wnioskiem czterech radnych Pisu ??? Cisza ?

(2020-12-02 09:32:11)

Włodzimierz Bodnar – a także żaden inny lekarz – nie będzie mógł już leczyć pacjentów z COVID-19 amantadyną. Lekarz twierdził, że wyleczył tym środkiem ponad stu pacjentów chory na koronawirusa.

Rząd zakazał, za pomocą obwieszczenia ministra zdrowia, stosowania amantadyny w leczeniu innych chorób niż parkinson i dyskineza u dorosłych.

Lekarz Włodzimierz Bodnar poinformował o tym we wpisie na stronie przemyskiej przychodni:
Reklama

„Szanowni Państwo

W związku z obwieszczeniem z dnia 30 listopada 2020 Ministra Zdrowia o nakazie ordynowania leku chlorowodorku amantadyny (może być jedynie ordynowany w: a) choroba i zespół Parkinsona, b) dyskineza późna u osób dorosłych – leczenie), które weszło w życie 1 grudnia, informujemy, że:

Od dzisiaj nie będziemy leczyć amantadyną nowych pacjentów chorych na COVID-19. Nie będziemy także konsultować w żaden sposób osób z Polski, prosimy nie dzwonić i nie pisać wiadomości, nie będziemy na nie odpowiadać. Powrócimy do leczenia amantadyną wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia zmieni stanowisko w tej sprawie. Przypominamy jednocześnie, że 26.11.2020 Ministerstwo Zdrowia wydało stanowisko, że produkty lecznicze mogą być ordynowane przez lekarza poza wskazaniami rejestracyjnymi.

Z poważaniem,
Włodzimierz Bodnar
Lekarz pediatra, specjalista chorób płuc”
Za pomocą leku wyleczono ponad 100 ludzi?

Lekarz twierdzi, że dzięki amantadynie wyleczył z koronawirusa ponad sto osób. Gdy jednak starał się dotrzeć z tą informacją do rządu – odbijał się od ściany.

– Apelowałem od wielu miesięcy i pisałem, gdzie tylko mogłem. Moje głosy odbijały się jak od betonu, tylko żadnym echem – mówił podczas konferencji z posłem Konfederacji – Dobromirem Sośnierzem.

(2020-12-02 09:23:57)Jaka jest rola parlamentarzystów opozycji, którzy w trakcie protestów Strajku Kobiet podejmują – jak sami twierdzą – poselskie interwencje? Ujawniła to sama Marta Lempart, która w trakcie jednej z manifestacji zaczęła po prostu wydawać posłom rozkazy. „Ja chcę żebyście nam zrobili korytarz i wyszli z nami” – wydała polecenie liderka Strajku Kobiet. Co na to Jachira, Szłapka i Sterczewski? Scenę z ich udziałem zarejestrowały kamery!

Jeśli ktoś pokaże dowód, to cała ta akcja nie miała sensu.

- słyszymy na nagraniu głos jednego z protestujących.

W pewnym momencie poseł Klaudia Jachira próbuje wytłumaczyć liderom Strajku Kobiet, że policja chce jedynie spisać demonstrantów. Taka opcja nie podoba się jednak uczestnikom manifestacji.

Jachira: Oni tylko chcą dowód
Lempart: No to pokazujemy im dowód jednocześnie, wszyscy. I wy nam robicie korytarz i wychodzimy. Tak wychodzimy z dowodami.

Gdy posłowie Sterczewski i Jachira próbują przekonać Martę Lempart, że nie jest to najlepszy pomysł, sytuacja szybko się zaognia.

Oni chcą nas spisać. To jest nielegalne zatrzymanie.

- słyszymy znowu głos jednego z protestujących.

I w tym momencie dochodzi do kluczowej wymiany zdań pomiędzy posłami, a Martą Lempart. Liderka Strajku Kobiet wydaje posłom jeden rozkaz:

Jachira: Ale oni nie chcą zatrzymywać.
Sterczewski: Oni chcą spisać. Ja wiem, ja nie mówię, że to jest OK, tylko…
Lempart: Ja chcę żebyście nam zrobili korytarz i wyszli z nami. Chcę, żebyście nas wyprowadzili. Żebyście zrobili taką przerwę w tym kordonie, żebyśmy mogli stąd wyjść.

1m 03 s: Marta Lempart wyrzuca z siebie serię obelg pod adresem policjantów. "Zamknij się, ja pi***lę. Jesteś k***ą Kaczyńskiego, wyp***j. Obok, bez słowa stoją posłowie RP, w tym członek byłego Parlamentarnego Zespołu ds Przeciwdziałania Mowie Nienawiści

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Raport zakażeń koronawirusem. Dane na koniec listopada br.

Druga fala koronawirusa przybiera na sile. Publikujemy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej Covid-19 na terenie Lubelszczyzny...