Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XVIII Mikołajkowy Turniej Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-07 13:13:09 (czytane: 1133)

Biłgorajskie Koło Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" i Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizowały już po raz XVIII, Mikołajkowy Turniej Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy i wychowankowie ŚDS, WZT i Szkół Specjalnych rywalizowali w konkurencjach sportowo - rekreacyjnych.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajOrganizatorzy przygotowali zarówno konkurencje indywidualne, jak mini golf, gra w lotki, mini bilard czy wyciskanie sztango oraz konkurencje drużynowe z wielkim finałem gry w dwa ognie. Ponadto przygotowano poczęstunek, kiermasz ozdób świątecznych i wizytę św. Mikołaja. Nikt z wydarzenia nie wyszedł bez prezentu.

boguslaw_ciosmak.JPG

-Formułę mamy taką samą i ona doskonale się sprawdza. Generalnie spotykamy się po to byśmy mogli na sportowo i optymistycznie pocieszyć się naszym życiem - mówi Bogusław Ciosmak, , kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. -Tutaj osiągamy sukcesy, bo każdy wynik to pokonywanie własnych słabości, w przypadku osób niepełnosprawnych to hart woli, który pozwala pokonać ograniczenia fizyczne i psychiczne, pokazać że potrafię się dobrze bawić i mam talenty. Sukces i pokonywanie ograniczeń, jest niezwykle ważne w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych - dodaje.

turniej_niepelnosprawni__2_.JPG

W rywalizacji udział wzięló kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Wydarzenie ma także spore grono przyjaciół. W tym roku wśród gości znaleźli się poseł Beata Strzałka, była poseł Genowefa Tokarska, etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka oraz Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i Przewodniczący Rady Gminy Jan Majewski. Obecni byli także dyrektorzy placówkę pracujących z osobami niepełnosprawnymi.

Reklama.

-Takie wydarzenie jest niezwykle ważne, zarówno dla uczestników jak i ich opiekunów. Na to dzieci czekają i przygotowują się do tego. Ja mogę powiedzieć na przykładzie mojego dziecka. Za racji niedysponowania miała w imprezie nie uczestniczyć, jak się dziś o tym dowiedziała to był jeden płacz i trzeba było się spakować i do Biłgoraja przyjechać i ona tutaj się świetnie odnajduje, ma przyjaciół dobrze się bawi. I myślę, że tak jest w przypadku wszystkich uczestników. To także okazja do tego by opiekunowie osób niepełnosprawnych wymienili doświadczenia i swoje spostrzeżenia. To wszystko składa się na powodzenie tej imprezy - zaznacza Genowefa Tokarska.

turniej_niepelnosprawni__1_.JPG

Od lat wolontariuszami na Mikołajkowy Turnieju Osób Niepełnosprawnych są słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. w tym roku byli to słuchacze w zawodzie opiekun medyczny. Mogą oni nie tylko zdobyć konkretne doświadczenie, ale przede wszystkim zrobić coś dobrego dla drugiej - potrzebującej osoby.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 59

Tagi: mikoajkowy turniej niepełnosprawnych   wtz biłgoraj   niepełnosprawn biłgoraj   turniej mikołajkowy

Zobacz także

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2020-01-22 14:55 - Komentarze  (2)  czytane (696)

TAGI: senioriada, seniorzy, biłgoraj dzień babci i dziadka, osir biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.131.116

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dziesięć drużyn złożonych z seniorów z terenu Powiatów Biłgorajskiego...

W Gminie Tarnogród wyższe opłaty za śmieci

Podczas styczniowej Sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie, radni...

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia