Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XVIII Mikołajkowy Turniej Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-07 13:13:09 (czytane: 1393)

Biłgorajskie Koło Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" i Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizowały już po raz XVIII, Mikołajkowy Turniej Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy i wychowankowie ŚDS, WZT i Szkół Specjalnych rywalizowali w konkurencjach sportowo - rekreacyjnych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajOrganizatorzy przygotowali zarówno konkurencje indywidualne, jak mini golf, gra w lotki, mini bilard czy wyciskanie sztango oraz konkurencje drużynowe z wielkim finałem gry w dwa ognie. Ponadto przygotowano poczęstunek, kiermasz ozdób świątecznych i wizytę św. Mikołaja. Nikt z wydarzenia nie wyszedł bez prezentu.

boguslaw_ciosmak.JPG

-Formułę mamy taką samą i ona doskonale się sprawdza. Generalnie spotykamy się po to byśmy mogli na sportowo i optymistycznie pocieszyć się naszym życiem - mówi Bogusław Ciosmak, , kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. -Tutaj osiągamy sukcesy, bo każdy wynik to pokonywanie własnych słabości, w przypadku osób niepełnosprawnych to hart woli, który pozwala pokonać ograniczenia fizyczne i psychiczne, pokazać że potrafię się dobrze bawić i mam talenty. Sukces i pokonywanie ograniczeń, jest niezwykle ważne w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych - dodaje.

turniej_niepelnosprawni__2_.JPG

W rywalizacji udział wzięló kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Wydarzenie ma także spore grono przyjaciół. W tym roku wśród gości znaleźli się poseł Beata Strzałka, była poseł Genowefa Tokarska, etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka oraz Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i Przewodniczący Rady Gminy Jan Majewski. Obecni byli także dyrektorzy placówkę pracujących z osobami niepełnosprawnymi.

Reklama.

-Takie wydarzenie jest niezwykle ważne, zarówno dla uczestników jak i ich opiekunów. Na to dzieci czekają i przygotowują się do tego. Ja mogę powiedzieć na przykładzie mojego dziecka. Za racji niedysponowania miała w imprezie nie uczestniczyć, jak się dziś o tym dowiedziała to był jeden płacz i trzeba było się spakować i do Biłgoraja przyjechać i ona tutaj się świetnie odnajduje, ma przyjaciół dobrze się bawi. I myślę, że tak jest w przypadku wszystkich uczestników. To także okazja do tego by opiekunowie osób niepełnosprawnych wymienili doświadczenia i swoje spostrzeżenia. To wszystko składa się na powodzenie tej imprezy - zaznacza Genowefa Tokarska.

turniej_niepelnosprawni__1_.JPG

Od lat wolontariuszami na Mikołajkowy Turnieju Osób Niepełnosprawnych są słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. w tym roku byli to słuchacze w zawodzie opiekun medyczny. Mogą oni nie tylko zdobyć konkretne doświadczenie, ale przede wszystkim zrobić coś dobrego dla drugiej - potrzebującej osoby.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 59

Tagi: mikoajkowy turniej niepełnosprawnych   wtz biłgoraj   niepełnosprawn biłgoraj   turniej mikołajkowy

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (691)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.202.44

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta (VIDEO)

O postępach w pracach inwestycyjnych związanych z rewitalizacją...

Telewizjabilgoraj.pl - Wielkopostne rekolekcje internetowe - część III (VIDEO)

Dziś publikujemy trzecią ostatnią część wielkopostnych rekolekcji...

Telewizjabilgoraj.pl - Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Posłanka Lewicy, Monika Pawłowska, odnosi się do informacji i wyjaśnień...

W szpitalu, w Biłgoraju zmarł pacjent z infekcją COVID-19

Pierwszy przypadek śmiertelny w szpitalu w Biłgoraju. Zmarł pacjent...

Ogłoszenia