Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XVII Zbiórka Żywności Tak, pomagam!"

Dodał: red Data: 2019-12-06 14:37:40 (czytane: 2042)

Kilkuset wolontariuszy szkół Powiatu Biłgorajskiego zbiera dziś żywność, w ramach XVII Zbiórki Żywności "Tak. Pomagam!", organizowanej przez Caritas. Produkty spożywcze jeszcze przed świętami trafią do potrzebujących. Tylko biłgorajskie biuro "Caritas" pomaga ponad 60 potrzebującym. Zaangażowana w zbiórkę młodzież, należy do szkolnych kół "Caritas".W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku "Caritas" Polska we współpracy z "Caritas" diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

tak_pomagam__2_.JPG

-Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których dla najuboższych rodzin i osób samotnych przygotowane zostaną paczki świąteczne. Niekiedy wydaje nam się, że nie ma już wśród nas osób ubogich czy potrzebujących, że podnosi się nam stopa życiowa. To nie prawda. Osoby potrzebujące są zawsze, a my w biurze "Caritas" w Biłgoraju pomagamy ponad 60 rodzinom. Warto także pamiętać, że często losowe sytuacje powodują, że nas status materialny się zmienia. Wystarczy nieszczęśliwy wypadek, choroba i życie się przewraca do góry nogami. Nagle się okazuje, że wszystkie oszczędności trzeba przeznaczyć na leczenie, że trzeba szukać pomocy od osób z zewnątrz i nagle się okazuje, że na podstawowe artykuły nie starcza funduszy. Należy więc pomagać, bo to ludzkie i chrześcijańskie - zaznacza Mirosław Kita, koordynator biura "Caritas" w Biłgoraju.

tak_pomagam__1_.JPG

-My zbieramy żywność z długim terminie przydatności do spożycia, środki czystości, taką chemię domową by pomóc potrzebującym. Należymy do szkolnego koła "Caritas" i podejmujemy wspólnie z naszymi opiekunkami podejmujemy wiele akcji. Po prostu chcemy pomagać, by w Boże Narodzenie każdy był szczęśliwy i miał dużo dobrych rzeczy do zjedzenia - przyznają uczennice Sandra Litwin i Emilia Biernat ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu Zaorenda. Młodych wolontariuszy spotkać można we wszystkich dużych sklepach w Biłgoraju. Na przykład uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej zbierają żywność Kauflandzie. Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: tak pomagam   zbiórka żywności   caritas   biłgoraj

Zobacz także

Obsza. Modernizacja oczyszczalni na finiszu

Dodane: 2020-09-11 11:29 - Komentarze  (0)  czytane (544)

TAGI: gmina obsza, modernizacja oszczyczalni ścików, inwestycja, odprowadzanie ściekówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.106.142

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

RCEZ piąte w kraju!

Reprezentacja RCEZ w Biłgoraju dobrze zaprezentowała się w ogólnopolskich...

Miliony na kształcenie zawodowe w powiecie biłgorajskim

Wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala odebrał z rak Marszałka...

Konferencja naukowa

W sali konferencyjnej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju,...

Jubileusz 100-lecia parafii w Lipinach Górnych (FOTO)

Parafię erygował bp Marian Fulman tuż po odzyskaniu przez Polskę...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia