Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XIX Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-12-06 09:01:21 (czytane: 1795)

Na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły w Biłgoraju, odbyło się podsumowanie XIX edycji Dnia Jesiennego Liścia. Z racji pandemii, wydarzenie miało charakter hybrydowy. Nie zawiodła jednak ofiarność mieszkańców i inwencja społeczności Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. Wszystko by pomóc Matuszkowi Feręcowi.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDzień Jesiennego Liścia jest cykliczną imprezą charytatywną, która odbywa się w Biłgoraju z inicjatywy społeczności Szkoły Podstawowej Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego. Przez XVIII poprzednich edycji zebrano blisko 690 tys. zł. -W tym roku z samych licytacji, które odbyły się w internecie udało nam się pozyskać ponad 40 tys. zł, do tego dochodzą zbiórki podczas akcji czy kwesty do puszek. W zeszłym roku, przez pandemię nie udało się zorganizować naszego wydarzenia. W tym roku jednak postanowiliśmy, że Dzień Jesiennego Liścia się odbędzie. Wydarzenie podzielone zostało na kilka działań. Pierwszym są licytacje internetowe, był także kiermasz ciast w naszej szkole oraz kiermasz przed budynkiem placówki. Podsumowaniem był mikołajkowy kiermasz, który zorganizowaliśmy - ze względów pandemicznych - zorganizowaliśmy na miejskim targowisku Mimo zimowej pogody, dopisali mieszkańcy, a poszczególne klasy przygotowały mnóstwo specjałów, smakołyków, rękodzieła i fantów - wyjaśnia Teresa Bogdanowicz - Bordzań, dyrektor "Piątki".

-Tak naprawdę, to przez pierwszą godzinę, większość przygotowanych rzeczy została wykupiona. Trzeba było dowozić. Zainteresowanie było ogromne. Uczestników nie zraziła pogada. nam chyba wszystkim potrzeba wspólnoty. A nic tak nie łączy jak wspólne pomaganie. Przy Dniu Jesiennego Liścia łączy nas działanie na rzecz potrzebujących dzieci. W tym roku zbieramy środki by pomóc Matuszkowi Feręcowi. Chłopczyk potrzebuje kosztownego leczenia komórkami macierzystymi oraz rehabilitacji Wierzymy, że wspólnie uda nam się pokonać barierę 102 tys. zł zebranych w XVIII edycji wydarzenia - mówi przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, Anita Maińska.

dzien_jesiennego_liscia.JPG

W programie imprezy zaplanowano kwestę, licytacje, sklepik pod "Złotą rybką", atrakcje dla dzieci, kulinaria, rękodzieło i kiermasz słodkości oraz wizytę św. Mikołaja. -Nie może przechodzić obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Stąd Dzień Jesiennego Liścia, to wydarzenie które pozwala realnie pomagać. Łączy on rodziców, uczniów i nauczycieli we wspólnym celu. Każdy rodzic, nauczyciel był zaangażowany w działanie, były przysmaki domowej produkcji, przetwory, grill, słodkości, drobne upominki, smaczne domowe bułeczki. Każda klasa przygotowała własny stragan. Odwiedzających śmiało mogliśmy liczyć w tysiącach - mówi Mariusz Polowy, nauczyciel w SP Nr 5.

Jak podkreślają uczestnicy, każdy rodzic kocha swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej. -Kiedy słyszymy, że jakieś inne dziecko cierpi mamy świadomość, że to odbija się na całej rodzinie. Nie trzeba nam większej motywacji, by pomagać innym i wspierać potrzebujących - usłyszeliśmy na wydarzeniu. Akcja Dzień Jesiennego Liścia ma także wymiar edukacyjny i wychowawczy. Zaangażowani są w nią uczniowie wszystkich klas.

Reklama.

-Gdy obieraliśmy patrona naszej szkoły i wybór padł na ks. Jana Twardowskiego, przyjęliśmy za motto jedno ze zdań, któe on zapisał, a mianowicie, "z dobrem przychodzi, choćby serce najmniejsze". Czynienie dobra leży w naturze człowieka i człowiek z natury jest dobry. Miłość, wsparcie drugiego człowieka i przychodzenie do bliźnich z dobrem jest naturalne. My to w naszych uczniach chcemy rozwijać. Nasi uczniowie wiedzą komu pomagają, wiedzą jak to zrobić, co można z siebie dać. Wiedzą, że pomocy potrzebuje ich rówieśnik, który walczy o zdrowie. Także zaangażowanie uczniów jest ogromne, wiedzą że pomagać trzeba i że pomaganie daje radość. W ten sposób kształtujemy właściwe postawy i pomagamy pomnażać dobro - dodaje dyrektor Teresa Bogdanowicz Bordzań.

Zobacz także: Charytatywne morsowanie dla Mateuszka Feręca (FOTO)

Przypomnijmy, Mateuszek Feręc cierpi na porażenie mózgowe, sinicę serca i wodogłowie. W chwili obecnej chłopiec potrzebuje terapii komórkami macierzystymi oraz kosztownej rehabilitacji. Każdy, kto nie mógł być na Dniu Jesiennego Liścia, może wesprzeć chłopca wpłacając środki przez portal siepomaga.pl >>KLIKNIJ<<

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 34

Tagi: xix dzień jesiennego liścia   szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   mateusz feręc   akcja charytatywna

Zobacz także

Kurs stewardesy i stewarda linii lotniczych w ZSZiO

Dodane: 2022-01-22 11:00 - Komentarze  (0)  czytane (515)

TAGI: kurs stewardes, kurs stewarda, zszio biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.100.128

(2021-12-07 12:40:06)

Popadł w depresję, bardzo ciężką chorobę, która może w wielu przypadkach zakończyć się śmiercią i często poprzez samobójstwo. I tak jest w przypadku J. Gowina, który po nieudanej próbie samobójczej znalazł się na szpitalnym oddziale psychiatrycznym.

To jest tragedia człowieka, który nie potrafił przyjąć do wiadomości, że są jakieś uwarunkowania aby być ważną osobą w Polsce. Osiągnął w swoim życiu naprawdę dużo: był wicepremierem, miał swoją partię, decydował o wielu sprawach w naszej Ojczyźnie.

Czego jeszcze chciał? Czy naprawdę jego megalomaństwo i mitomaństwo doprowadziły go do choroby psychicznej?

Sądzę, że niestety tak. Stał się niewolnikiem własnych wydumanych ponad miarę osobistych aspiracji. Żył cały czas w bańce własnego samouwielbienia a odstawienie go na boczny tor stało się dla niego nie do zniesienia. Stąd ta - prawdopodobnie egzogenna - depresja, która mogła się zakończyć wielką tragedią, czyli jego śmiercią.

Na szczęście próba samobójcza się nie powidła, ale przed J. Gowinem długa psychiczna rekonwalescencja i mam nadzieję, że zakończona sukcesem. Nikomu bowiem, nawet wrogowi, nie życzę nigdy czegoś niedobrego w obszarze jego zdrowia.

Stop hejt (2021-12-07 07:55:02)

Znakomita merytoryczna dyskusja. Proszę nie odpisywać szaleńcom, to się nie nakręcą. Impreza była świetna! A do pierwszego komentarza: ponownie stop hejt zawistników i mącicielom!

(2021-12-06 15:59:19)

To pisze jakiś facet p.....nty

(2021-12-06 15:30:26)

Obecny wizerunek &#8211; czerwony płaszcz i czapka &#8211; został spopularyzowany w 1930 roku przez koncern Coca-Cola, dzięki reklamie napoju stworzonej przez amerykańskiego artystę, Freda Mizena. Na pewno jednak reklama ta pomogła utrwalić w powszechnej świadomości ten kostium świętego. Rok później nowy wizerunek św. Mikołaja przygotował, także na zlecenie Coca-Coli, Haddon Sundblom.

Najbardziej charakterystyczny element stroju świętego Mikołaja &#8211; czerwona czapka z białym pomponem, stała się jednym z komercyjnych symboli świąt Bożego Narodzenia.

Współcześnie, ze względów komercyjnych, wizerunek św. Mikołaja jest używany przez handlowców, a okres wręczania prezentów rozciągnął się od imienin Mikołaja do Nowego Roku. Jako postać reklamowa św. Mikołaj jest popularny w okresie świątecznym także w krajach Azji, dokąd trafił z USA. Towarzyszy kończącym rok handlowym promocjom nawet w Chinach, gdzie jest znany jako Staruszek Bożonarodzeniowy Tak sie przerobiło sw Mikołaja

(2021-12-06 15:27:04)

Postać św. Mikołaja popularyzował także amerykański karykaturzysta, Thomas Nast. 1 stycznia 1881 w Harper&#8217;s Weekly artysta opublikował ilustrację, na której św. Mikołaj rozdaje prezenty żołnierzom biorącym udział w wojnie secesyjnej. Jest to prawdopodobnie pierwsze przedstawienie świętego z charakterystyczną, elfią czapką zamiast mitry[3].

(2021-12-06 15:24:52)


Mitra Biskupa MIKOŁAJA Świętego

(2021-12-06 15:21:00)

Człowieku chodzi o to ze CZAPKA Dziatka Mroza jest WSZEDZIE w internecie prasie tv Zobacz co nosi na głowie Sw, Mikołaj

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM (2021-12-06 14:23:57)

Warszawa , bilbordy , plakaty pewnie kazdy mysli ze na nich zyczenia, symbole religijne nic bardziej mylnego to tylko fala hejtu wylala sie z lewackiego ratusza jak uwno z czajki

(2021-12-06 14:19:47)

Co ty człowieku piszesz?O coci chodzi

(2021-12-06 14:06:17)

Socjalizm tak Polakom wyprał mozg ze pomylił SWIETEGO MIKOŁAJA z dziatkiem mrozem Wstyd Nauczyciele ze tego nie wiecie

(2021-12-06 13:26:16)

Jaki hejt?

(2021-12-06 13:26:16)

Jaki hejt?

(2021-12-06 13:21:07)

(2021-12-06 12:17:39)

Chwała dla kadry nauczycielskiej SP nr 5

Do wpisu (2021-12-06 12:08:04)

Stop hejt

(2021-12-06 10:42:04)

To nie zasługa Dyrektorki tylko
nauczycieli 5 chwała im za to a ona nich nie pozuje z dziećmi do zdjęcia tylko winna podziękować gronu nauczycielskiemu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia