Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XIV Biesiada Literacka

Dodał: red Data: 2021-11-22 11:36:16 (czytane: 1064)

W niedzielę, 21 listopada br., w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się XIV Biesiada Literacka. Jej organizatorem było Biłgorajskie Towarzystwo Literackie. Tegoroczna biesiada połączona była również z finałem konkursu "O łabędzie pióro".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW tym roku w konkursie "O łabędzie pióro", w kategorii poezja, wyróżnienie otrzymała Maria Grzyb, zaś w kategorii publicystyki historycznej - Janusz Jarosławski. -Jest to spotkanie literackie, którego celem jest promocja twórczości lokalnych autorów. Wydajemy Biłgorajski Rocznik Społeczno - Kulturalnego "ASPEKTY". Podczas wydarzenia jest także okazja do dyskusji zarówno o poezji, jak i o prozie ale także publicystyce czy muzyce - mówi prezes BTL, Marek Szubiak.

marek_szubiak.JPG

Dopełnieniem "Biesiady Literackiej", był występ członków Zespołu „Gęsie Pióro” działającego przy biłgorajskim Uniwersytetu Trzeciego Wieku, promocja najnowszego numeru Biłgorajskiego Rocznika Społeczno - Kulturalnego "ASPEKTY" i występ Biłgorajskiej Kapeli Podwórkowej „Wygibusy”.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 27

Tagi: biesiada literacka   biłgorajskie towarzystwo literackie   o łabędzie pióro   marek szubiak

Zobacz także

Zespół Jarzębina z Bukowej wystąpił w Teatrze Polskim w Warszawie

Dodane: 2021-11-29 12:19 - Komentarze  (1)  czytane (202)

TAGI: zespół jarzębina, gmina biłgoraj, sejmik teatrów wsi polskiej, teatr polski w warszawieKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

(2021-11-24 17:35:08)

Ktoś z problemami psychicznymi bawi się we wklejanie bezsensownych tasiemców, leczenie psychiatryczne konieczne.

(2021-11-24 13:04:46)

To, co dzieje się dzisiaj, jest zatrutym owocem dziesięcioleci rozwiązłości, buntu przeciwko prawu Pana, grzechów i wad, które wołają o pomstę do Boga. Opatrzność pokazuje nam, jaki świat może się stać, gdy porzuca panowanie Jezusa Chrystusa i oddaje się w niewolę szatana. Nie są to słowa apokaliptyczne – jak mówią niektórzy – ale surowe ostrzeżenie duszpasterza, aby powrócić do Boga, aby uznać, że tam, gdzie nie króluje Chrystus Król i Maryja Królowa, panuje okrutna i bezwzględna tyrania diabła, który obiecuje powszechne braterstwo, podczas gdy pragnie jedynie waszego zniszczenia na ziemi i wiecznego potępienia.

Pan Jezus Chrystus jest Królem i Panem historii, w Jego rękach są losy i przeznaczenie każdego z nas, państw i Kościoła Świętego. On nie pozwoli, abyśmy ulegli napaści wroga ludzkości. Powróćmy, powróćmy wszyscy do Niego, z ufnością syna marnotrawnego, który pokornie prosi ojca o przebaczenie i przyjęcie go z powrotem do swego domu. Wróćmy do bycia chrześcijanami, dumnymi z naszej Wiary i z cywilizacji, którą Religia zbudowała w ciągu dwóch tysięcy lat historii.

Powróćmy do obrony w obywatelskim i politycznym zaangażowaniu tych niezbywalnych wartości, które dziś są negowane i deptane. Ale przede wszystkim – błagam was, błagam was – powróćmy do życia w łasce Bożej, do przystępowania do sakramentów, do praktykowania cnót, do bycia chrześcijanami zgodnymi z obietnicami chrztu, autentycznymi świadkami Chrystusa.

Aby wydostać się z tego labiryntu, trzeba przejść drogę wstecz: naszą „nicią Ariadny” jest obrona rodziny, społecznej i religijnej tkanki narodu, naszej kultury, która jest nieodzownie chrześcijańska, katolicka i rzymska. My Włosi, nie jesteśmy rasistami! W imię Miłosierdzia, które przez wieki stanowiło dumę chrześcijańskiej Europy, możemy przyjąć tych, którzy są prześladowani i karani przez swój kraj, ale nie możemy być odpowiedzialni za wyzysk milionów migrantów, pod pretekstem gościnności.

Wiemy, że ich imigracja do Europy została zaplanowana przez elity w celu zniszczenia naszej tożsamości obywatelskiej, kulturowej i religijnej; służy ona elitom do tworzenia chaosu społecznego, do wprowadzania słabo opłacanej siły roboczej, do wzniecania wojen wśród ubogich i do pozbawiania krajów, z których pochodzą, ich młodych ludzi.

Aby wydostać się z tego labiryntu, musimy stawiać opór z odwagą i stanowczością, tak jak nasi ojcowie potrafili przeciwstawić się dyktaturom ubiegłego wieku. Nieposłuszeństwo obywatelskie, koordynacja protestów, kontakty z ruchami w innych państwach, zjednoczenie w sojuszu antyglobalistycznym, który zapewnia pomoc i wsparcie przeciwko władzom podporządkowanym systemowi. Spokojny opór, karmiony świadomością, że świat przewidziany przez Wielki Reset nie jest naszym światem, ponieważ opiera się na ideologii śmierci, na myśli antyludzkiej i antychrześcijańskiej, i opiera się jedynie na sile broni lub na szantażu wobec tych, którzy nie potrafią się zbuntować.

Zapominają, ci nieszczęśni słudzy Nowego Porządku, że ich utopia, w istocie piekielna dystopia, jest odrażająca dla nas wszystkich właśnie, dlatego, że nie bierze pod uwagę, że nie jesteśmy stworzeni z obwodów elektromagnetycznych, ale z ciała i krwi, z namiętności, uczuć, aktów bohaterstwa i hojności. Ponieważ jesteśmy ludźmi, stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga, obdarzonymi inteligencją i wolną wolą. Ale tego demony nie mogą zrozumieć, i z tego powodu poniosą sromotną klęskę.

Aby ten dzień, w którym publicznie i odważnie manifestujecie swój sprzeciw wobec nadciągającej tyranii, nie pozostał jałowy i pozbawiony nadprzyrodzonego światła, zapraszam was wszystkich do odmówienia ze mną słów, których nauczył nas Pan. Uczyńmy to z zapałem, z impulsem miłości, wzywając opieki naszego Pana i Jego Najświętszej Matki nad nami wszystkimi, nad naszymi rodzinami, nad naszą ojczyzną i nad całym światem:

Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. Amen”

Carlo Maria Vigano.

Panie Jezu Chryste dzięki Ci za takich pasterzy, za słowa, które oni głoszą, za odwagę i siłę, którą Ci pasterze wlewają w serca wiernych. Siłę i odwagę, która pochodzi od Ciebie Boże Wszechmogący, Boże Żywy, Panie i Władco historii.

(2021-11-23 12:26:24)

Do prostego człowieka (2021)Gdy znów w dziennikach prorządowych

Wyświetlać zaczną obwieszczenia,

Gdy całą „ludność”, i "medyków"

Wezwą na nowe szczepienia.

I byle ciul, byle dziennikarz

W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,

Że trzeba szczuć ludzi prostych,

Przeciwko nieszczepionym,

Gdy zaczną na tysięczną modłę

Ojczyznę szarpać deklinacją

I łudzić kowidowym godłem,

I judzić „naukową racją”,

O testach wirusach i szczepieniach,

O "naukowcach" i "zarażeniach"

O chorujących i ofiarach;


Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin

Pobłogosławić tą szczepionkę,

Bo im sam Pan Bóg szepnął z nieba,

Że szczepić się dziś trzeba;

Kiedy rozścierwi się, rozchami

Tłum mord parszywych z dzienników,

A stado "ekspertów" od lockdownu

Wychwalać zacznie szczepienników– O, przyjacielu nieuczony,

Mój bliźni z tej czy innej ziemi!

Wiedz, że próbują raz kolejny

Spełnić rozkazy masonerii.


Wiedz, że to bujda, granda zwykła,

Gdy ci wołają: „szczep się dla mnie!”,

Że im gdzieś "umieralność" znikła

I zaburzyła propagandę.


Że coś im w bankach nie sztymuje,

Że wciąż za mało kasy pełne,

Lub upatrzyły tłuste szuje

Pieniądze większe na lockdownie.


Rżnij kamieniem w bruk ulicy!

Twoja jest krew, a ich są banki!

I od stolicy do stolicy

Zawołaj broniąc swej krwawicy:

„Bujać – to my, panowie jerozolimska szlachta!”
23 listopad 2021
Artur Łoboda

(2021-11-22 19:54:29)

Coś tu cienko z frekwencją .Ojojoj ,ojojoj.

cienkopis (2021-11-22 14:19:29)

Szubiak to nudzi na całą okolicę,nie jest wyrazicielem swoich myśli,

(2021-11-22 14:00:25)

Historia w skrócie:

Big Pharma i media głównego nurtu są w dużej mierze własnością dwóch firm zarządzających aktywami: BlackRock i Vanguard.
Firmy farmaceutyczne napędzają reakcje na COVID-19 – z których wszystkie do tej pory zagrażały, a nie optymalizowały zdrowie publiczne – a media głównego nurtu chętnie współuczestniczą w szerzeniu ich propagandy, fałszywej oficjalnej narracji, która prowadzi społeczeństwo na manowce i podsyca strach oparty na kłamstwach.
Vanguard i BlackRock to dwaj najlepsi właściciele Time Warner, Comcast, Disney i News Corp, czterech z sześciu firm medialnych, które kontrolują ponad 90% amerykańskiego krajobrazu medialnego.
BlackRock i Vanguard tworzą tajny monopol, który posiada prawie wszystko, co możesz wymyślić. W sumie mają własność w 1 600 amerykańskich firmach, które w 2015 roku miały łączne przychody w wysokości 9,1 biliona dolarów. Jeśli dodamy do tego trzeciego co do wielkości globalnego właściciela, State Street, ich łączna własność obejmuje prawie 90% wszystkich firm z S&P 500.
Vanguard jest największym udziałowcem BlackRock. Z drugiej strony sama Awangarda ma unikalną strukturę, która sprawia, że jej własność jest trudniejsza do rozpoznania, ale wiele najstarszych, najbogatszych rodzin na świecie można powiązać z funduszami Vanguard.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Miasto Biłgoraj chce podnieść podatki

Władze miasta Biłgoraj chcą by od 1 stycznia 2022 roku, podatki...

Wybory władz KSM Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (WYNIKI)

Podczas zjazdu diecezjalnego KSM, który w listopadzie br. odbył...

Seniorzy chcą powołać swoją Radę

25 listopada br., na „obiedzie czwartkowym” spotkali...

Biblioteka w Tarnogrodzie po remoncie. Doskonałe połączenie tradycji budynku z trendami XXI wieku (FOTO)

Całość kosztowała około 6 mln zł, w tym 5 mln zł to środki zewnętrzne....

Maszyny do czyszczenia posadzek, a sprawne sprzątanie

Utrzymanie czystości, a w szczególności na dużych powierzchniach...

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Ogłoszenia