Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XIII Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Dodał: red Data: 2016-10-21 20:34:33 (czytane: 1722)

Koło terenowe w Biłgoraju Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu - zorganizowało już po raz trzynasty - Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w Biłgorajskim Centrum Kultury 21 października br.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajprzeglad_tworczosci_osob_niepelnosprawnych__2_.JPG


Przegląd na stałe wpisał się w program imprez kulturalnych, w których udział biorą osoby niepełnosprawne. -Nasz Przegląd skierowany jest do osób dorosłych, które przygotowują występy sceniczne, zarówno muzyczne jak i teatralne. To jedna z form terapii i umożliwienie osobom niepełnosprawnym występ na prawdziwej scenie, przed publicznością - wyjaśnia Bogusław Ciosmak kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju.

przeglad_tworczosci_osob_niepelnosprawnych__3_.JPG


W tegorocznej edycji przeglądu wystąpili podopieczni dziesięciu placówek pracujących z osobami niepełnosprawnymi z Wojewódzka Lubelskiego. Jak przyznają organizatorzy wydarzenie cieszy się stale niesłabnąca popularnością, a zgłoszeń jest więcej niż możliwości czasowe Przeglądu.

niepelnosprawni_bilgoraj.JPG


-Trzynaście lat temu wpadłam na pomysł organizacji Przeglądu, w którym osoby niepełnosprawne mógłby się pokazać w roli artystów, prezentując na scenie to nad czym pracują w swoich ośrodkach. Takie wydarzenie dla naszych podopiecznych jest bardzo ważne, przygotowywane są specjalne spektakle, których wystawienie daje niepełnosprawnym artystom mnóstwo radości i pozawala im przełamać bariery - wyjaśnia Monika Lembryk - Bartoszek terapeuta w pracowni animacji kulturalnej WTZ w Biłgoraju.

Reklama.

W otwarciu Przeglądu uczestniczył Jarosław Lipiec etatowy członek Zarządu Powiatu i Janusz Rosłan Burmistrz Biłgoraja oraz przedstawiciele organizacji i instytucji pracujących z osobami niepełnosprawnymi. -Przy okazji otwarcia Przeglądu Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych chcielibyśmy podziękować organizatorom za podjęty trud i dostrzeganie potencjału jaki drzemie w osobach niepełnosprawnych.  Wobec sztuki wszyscy są równi, sztuka nie zna granic, każdy aktor jest ważny. Organizowany od trzynastu lat przegląd pozwala zintegrować zespoły dając im szansę na wspólny występ na scenie, co pozwala poczuć się aktorem i rozwijać się, dzięki twórczej pracy nad spektaklem - mówił Lipiec.

przeglad_tworczosci_osob_niepelnosprawnych__1_.JPG


Występy niepełnosprawnych artystów oglądało także jury, którego zadaniem nie była ocena prezentacji, ale ich recenzja i przedyskutowanie z opiekunami. -W tym konkretnym przypadku ciężko mówić o jakiejkolwiek ocenie. To co dla osób pełnosprawnych i zdrowych jest naturalne i proste, dla osób z niepełnosprawnością jest nie lada wyczynem - zauważa psycholog i członek jury Małgorzata Krajewska. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli upominki i poczęstunek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: przegląd twórczości osób niepełnosprawnych   wtz biłgoraj   bck biłgoraj   stowarzyszenie krok za krokiem

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (824)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia