Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XI Lato na Żurawinowym szlaku (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-07-30 21:40:53 (czytane: 2449)

Rajd rowerowy "Z rodziną i przyjaciółmi na szlaku" - XI Rajd Rowerowy „Żurawinowym Szlakiem” rozpoczął tradycyjna imprezę "Lato na Żurawinowym Szlaku" w Ciomach. na trasę ruszyło blisko 100 cyklistów, by wspólnie z mieszkańcami Ciosmów i gośćmi wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolImpreza w Ciosmach jest już tradycją, a w jej przygotowanie włącza się społeczność miejscowości i liczni sponsorzy. Obok rowerowego rajdu jest cały blok imprez kulturalnych, plac zabaw dla dzieci i smaczne potrawy na bazie tradycyjnych przepisów i żurawiny.

lato_na_zurawinowym_szlaku_1.JPG


-Głównym celem naszego rajdu jest promocja rowerowego „Żurawinowego Szlaku”, który po części okrywa się ze szlakiem Green Velo, popularyzacja turystyki rowerowej jako formy aktywnego wypoczynku, integracja społeczności lokalnej i turystyki rowerowej, a także poznanie i popularyzacja walorów przyrodniczych i kulturowych naszej „Małej Ojczyzny”, a co za tym idzie odkrycie piękna tego co blisko - wyjaśnia Marek Małek radny Rady Gminy Biłgoraj i jeden z organizatorów wydarzenia. Jak podkreśla Marian Kurzyna, rajd wiódł miejscami pamięci poświęconymi dwóm pułkownikom i przypominającym ważne wydarzenia z historii dotyczące Powstania Styczniowego i pułkownika Leona Czechowskiego orz II wojny światowej i pułkownika Andrzeja Kiszki.

lato_na_zurawinowym_szlaku_2.JPG


W drugiej części imprezy - pikniku - były występy artystyczne dzieci ze Szkoły podstawowej w Ciosmach, animacje dla najmłodszych, koncert Kapeli Ludowej "Lubartowiacy", widowisko obrzędowe w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego z Bidaczowa, koncert Zespołu Śpiewaczego z Bukowej, występ Kapeli Podwórkowej Wygibusy oraz koncert Zespołu "Mefis". -Ideą przewodnią naszych pikników jest integracja środowiska lokalnego wokół wspólnych przedsięwzięć. Jest to także promocja Ciosmów i Gminy Biłgoraj. Nasza miejscowość słynie z żurawiny, która rośnie w okolicznych lasach i torfowiskach. Obok wydarzenia sportowego jakim jest rajd rowerowy i bliku kulturalnego jest także konkurs kulinarny, by przypomnieć dane potrawy i możliwość wykorzystania żurawiny oraz jej wartości odżywcze - wyjaśnia Helena Szado - Oleksak prezes Stowarzyszenia "Dąb" w Ciosmach.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Zdjęć w galerii: 172

Tagi: lato na żurawinowym szlaku   rajd rowerowy   ciosmy   gmina biłgoraj

Zobacz także

Od zalewu do zalewu rodzinnie i rowerem

Dodane: 2018-05-27 13:03 - Komentarze  (0)  czytane (555)

TAGI: rajd rowerowy, od zalewu do zalewu, zalew bojary, zalew biszcza żaryKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.173.9

a gdzie są ci od (2017-07-31 16:40:20)

tej masy ...jak ona się nazywała ? komiczna ? kosmiczna aaa krytyczna , pewnie teraz w dobie komunizmu będzie się nazywała komunistyczna. Ale to będzie piękne przejazd masy komunistycznej zdekomunizowanymi ulicami

(2017-07-31 12:41:53)

To wina Borowców - to oni, tak go "windowali"

(2017-07-30 22:06:43)

Olszowka ludzi oszukał żadnego ministra nie będzie. Jutro Rada ministrów jest .Praca dla Olszowki - nie obietnice podsumowanie prawie dwóch lat i co Biłgoraj ma z Olszówki całe Gówn...o i chodzi na smyczy Hetmanca co wycinają inwestycje z Biłgoraja i dbają tylko o rozwój swoich interesów. a Biłgoraj cierpi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez właścicielkę biura turystyczno - pielgrzymkowego z Biłgoraja

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadziła śledztwo przejęte z Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, dotyczące wyłudzenia środków pieniężnych od wielu osób na zorganizowanie wyjazdów turystycznych. Wniosek poddania się karze zawiera propozycję wymierzenia podejrzanej kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz naprawienia szkody w całości. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

100-lecie Nadleśnictwa Biłgoraj i Święto Lasu (FOTO)

W Biłgoraju świętowali leśnicy, okazją była 100. rocznica powołania...

Święto strażaków (FOTO)

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju...

Posłowie Platformy Obywatelskiej w Biłgoraju

Z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej, w Biłgorajskim Centrum Kultury...

Czy naprawdę jesteśmy inni? (FOTO)

"Śmiejcie się z nami, a nie z nas", "Mamy prawo żyć godnie",...

Opaski ratujące życie dla mieszkańców Biłgoraja

Władze Miasta Biłgoraj chcą, by opaski ratujące życie trafiły...

Przedszkolaki na scenie (VIDEO)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej, odbył się w maju...

Ogłoszenia