Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XaaS – co to jest i czy warto wprowadzić to w Twojej firmie?

Dodał: red Data: 2018-08-03 23:19:55 (czytane: 1338)

Jeśli masz swój biznes, na pewno zależy Ci na tym, żeby zaoszczędzić i jednocześnie móc korzystać z innowacyjnych rozwiązań. W takim razie powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie daje XaaS. Co to jest? Model ekonomiczny, który zyskuje na popularności, ze względu na korzyści, jakie przynosi. Badania pokazują, że aż 85 proc. firm, które go wprowadziły odnotowało dzięki temu zyski.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

XaaS - co to jest?
Skrót XaaS oznacza Anything as a Service, czyli Wszystko jako usługa. To model polegający na tym, że wszystkie produkty albo narzędzia, które do tej pory były kupowane przez firmy i instalowane w ich placówkach, są oferowane w formie usługi. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego cloud computing lub inne rozwiązania pozwalające na zdalny dostęp do usług. Istnieje wiele różnych form XaaS. Do popularniejszych należy m.in. Software as a Service (SaaS), Platform as a Service (PaaS), Database as a Service (DBaaS) oraz Infrastructure as a Service (IaaS).

Aż 77% przedsiębiorstw, które stosują model XaaS odnotowało większy współczynnik utrzymania klienta. Tak wynika z badań zleconych przez firmę Unit4, które można znaleźć na stronie https://goodpoint.blog/nowa-era-przedsiebiorstw-nastawionych-na-uslugi-wyniki-badania-xaas/. To daje podstawy, by sądzić, że opcja Wszystko jako usługa stanie się wkrótce standardem w nowoczesnych firmach.

Jak XaaS może pomóc firmie?
Oszczędność to jeden z ważniejszych powodów, dla którego przedsiębiorstwa tak chętnie przechodzą na XaaS. Rozwiązania, które proponuje ten model pozwalają przede wszystkim zmniejszyć wydatki na infrastrukturę. Biznes, który nie korzysta z przetwarzania w chmurze musi wykupić oprogramowanie i instalować je na urządzeniach znajdujących się na miejscu. Wiąże się to również z zakupem kosztownych sprzętów i łączeniem ich w sieci, z których mogliby korzystać wszyscy pracownicy.

xaas.jpg

Tymczasem dzięki XaaS przedsiębiorca nie musi m.in. utrzymywać serwerów, kupować nowych twardych dysków ani zajmować się uruchamianiem oprogramowania. Wystarczy, że zostanie opłacona tymczasowa licencja na usługę i już można z niej korzystać. To nie tylko redukuje koszty, ale też zmniejsza potrzebę angażowania pracowników w funkcje, które nie są ściśle związane z działaniem biznesu.

XaaS - rozwiązania dla firm
Jak wygląda stosowanie XaaS w praktyce? Przykładowo w modelu SaaS, czyli Software as a Service, firma może korzystać z aplikacji oferujących różne rodzaje oprogramowania. Z kolei w ramach Database as a Service przedsiębiorstwo otrzymuje dostęp do platform w chmurze, na których można zapisywać dane. Istnieje nawet usługa Malware as a Service, która funkcjonuje w ramach XaaS. Co to jest? Dzięki jej działaniu dane zapisane w chmurze są chronione przed wirusami.

To tylko niektóre rodzaje XaaS. Rozwiązania tego typu najlepiej dostosować do potrzeb swojego biznesu. Zastanów się, co pochłania największe koszty i czy dałoby się je zmniejszyć przechodząc na ten model ekonomiczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o XaaS i poznać statystyki dotyczące jego użytkowania, więcej informacji znajdziesz w raporcie na stronie https://goodpoint.blog/wplyw-xaas-na-sektor-uslug-pobierz-darmowy-raport/. Warto rozważyć stosowanie XaaS i wypróbować jego działanie, żeby przekonać się jaki ma wpływ na finanse. Powinny to zrobić zwłaszcza firmy, w których rozwój jest uzależniony od stosowanych rozwiązań technologicznych.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: xaas   przechowywanie danych   biznes   biłgoraj

Zobacz także

Jak powstał taksometr?

Dodane: 2019-02-13 10:55 - Komentarze  (0)  czytane (547)

TAGI: taksometr, taksówka, biłgoraj, płatne przejazdyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.23.160

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Grypa. W Powiecie Biłgorajskim mniej zachorowań niż w latach ubiegłych

Z przedstawionych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną...

Zdzisław Żołopa I wiceprezesem PZPC

Pierwsze w 2019 roku posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego...

IV Biłgorajska Senioriada Sportowa (FOTO)

Na hali sportowo - widowiskowej OSiR w Biłgoraju odbyła się IV Biłgorajska...

Pogrzeb Ryszarda Łuczyna

W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Ogłoszenia