Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

X 'Solskie kolędowanie' (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-02-01 11:06:49 (czytane: 2602)

W niedzielnę 29 stycznia br. w remizie OSP w Soli odbyło się jubileuszowe, zorganizowane poraz 10-ty, "Solskie kolędowanie". Organizatorami spotkania byli OSP Sól, Stowarzyszenie i Zespół "Więź" z Soli, Stowarzyszenie "Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej" z Soli oraz Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie z kolędą w Soli powitaniem gości rozpoczął Jan Lisiecki prezes Stowarzyszenia "Więź" w Soli, a całość spotkania poprowadził Jacek Haraf. Wzięli w nim udział mieszkańcy Soli i parafii Sól, w tym m. in. ks. Krzysztof Jankowski i ks. Mateusz Krzaczkowski, Wiesław Niemiec i Jacek Haraf radni Gminy Biłgoraj, Helena Szado - Oleksak prezes Stowarzyszenia "Dąb" w Ciosmach i Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

solskie_koledowanie.JPG


X "Solskie kolędowanie" rozpoczęło się jasełkowym montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez Zespół "Więź" i harcerzy z Soli. Następnie uczestników spotkania do wspólnego kolędowania zaprosił ks. Krzysztof Jankowski. Gościnnie z koncertem kolęd zaprezentował się Chór Kameralny z Parafii Św. Jerzego w Biłgoraju, prowadzony przez Zbigniewa Bilińskiego.

koledowanie_w_soli.JPG


Do prezentacji konkursowych zgłosiło się 12 solistów i 7 zespołów. Uczestnicy konkursu oceniani byli w trzech kategoriach: dzieci 4 - 7 lat, dzieci 8 - 15 lat i zespoły. Komisja złożona z przedstawicieli organizatorów pracowała pod przewodnictwem Zbigniewa Bilińskiego. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła  nagrodzić następujące osoby. W kategorii dzieci młodszych zwyciężył Kubuś Bednarz - lat 4 z kolędą "Dzisiaj w Betlejem", drugą nagrodę zdobył Mateusz Muzyka - lat 6 z tą samą kolędą, a trzecią nagrodę "Kolędą na niebie" wyśpiewała 4-letnia Alicja Muzyka.

Reklama.

W kategorii dzieci starszych zwyciężył Jakub Nizio - lat 15, który zaśpiewał "Babci zegar", druga nagroda przypadła Kornelii Banach - lat 9 za "Gore gwiazda", a trzecią zdobyła Klaudia Rekiel - 12 lat, która wykonała "Gwiazdki świecą nad stajenką". W kategorii zespoły pierwszą nagrodę kolędą "Mizerna cicha" wygrały Weronika Mielnik, Michalina Dziduch i Urszula Żak, drugą nagrodę wyśpiewały Tosia i Kasia Wolanin, które zaprezentowały "Gdy się rodziłeś Panie", a trzecia nagroda za wykonanie "Anioł najpiękniejszy" przypadła  Lenie Czyżo i Zuzannie Kołpa.

solskie_koledowanie_1.JPG


W tym roku poziom konkursowych prezentacji był bardzo wysoki. Przejawiało się to zarówno poziomem wykonania, jak i przemyślanym doborem repertuaru. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Nagrody na X "Solskie kolędowanie" ufundowali Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Niemiec i Jacek Haraf radni Gminy Biłgoraj, Piotr Olszówka poseł na Sejm RP i miejscowi przedsiębiorcy. W ramach spotkania z kolędą przeprowadzono jeszcze dodatkowe konkursy dla dzieci, żeby każde dziecko mogło wyjść ze spotkania z upominkiem. Podczas kolędowania uczestnicy spotkania byli częstowani słodkościami upieczonymi przez gospodynie z Soli, a spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem.

/red./

Zdjęć w galerii: 65

Tagi: x solskie kolędowanie   gmina biłgoraj   sól   koncert kolęd w soli

Zobacz także

Ruszył "Festiwal kultur" (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2020-08-07 21:27 - Komentarze  (1)  czytane (270)

TAGI: festiwal kultur, biłgoraj, warszawa singera, jarmark sitarskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

BTR chce by dawną siedzibę Gestapo, budynek PCK i pawilony przed Urzędem Miasta objąć ochrona konserwatorską

Zarząd Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego zwrócił się do Burmistrza...

Biłgorajanie ruszyli na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki (FOTO, AUDIO)

Dziś na pielgrzymi szlak XXXVIII Pieszej Pielgrzymka Zamojsko...

Biłgorajski Cross Duathlon 2020 (FOTO, WYNIKI)

64 zawodników z Polski wystartowało dziś w Biłgorajskim Cross...

Promowali abstynencję i zdrowy styl życia piknikiem rodzinnym (FOTO)

Nad zalewem Bojary, Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości "Iskra"...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia