Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

WZOROWA BIBLIOTEKA ROKU 2009

Dodał: NN Data: 2009-12-03 16:12:08 (czytane: 5552)

Jeden z największych współczesnych autorytetów świata, Jan Paweł II powiedział: "Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj



Biblioteka w Aleksandrowie przy aktywnej pomocy środowiska stara się jak najlepiej realizować swoje zadania. Za swoją pracę została uhonorowana zaszczytnym tytułem "WZOROWA BIBLIOTEKA ROKU 2009" przyznawanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

wzorowa_bibliotek_1.JPG


Uroczystość nadania tego tytułu odbyła się 25 listopada bieżącego roku w sali urzędu Gminy Aleksandrów. Wśród gości byli obecni przedstawiciele:Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Starostwa Biłgorajskiego, MiPBP w Biłgoraju, władz gminy, bibliotek publicznych z całego powiatu, instytucji i organizacji z Aleksandrowa oraz czytelnicy i mieszkańcy. Po powitaniu gości uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą historię i działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie. Potem rozpoczęło się uroczyste nadanie tytułu. Przedstawiciel Komisji Konkursu "Wzorowa Biblioteka" Bożena Lech- Jabłońska odczytała laudację. Zapisano w niej między innymi: "Na szczególne wyróżnienie zasługuje prowadzona od lat bogata i różnorodna działalność kulturalno- oświatowa. Biblioteka podejmuje wiele nowatorskich inicjatyw, m. in. organizuje cykliczny, ogólnopolski konkurs plastyczny "Malowane poezją".

wzorowa_bibliotek_2.JPG


GBP wspólnie z Fundacja Pomocy Dzieciom "Krzyk" zainicjowała powiatową akcję "Biblioteki  Dzieciom", dzięki której pomoc w formie paczek uzyskało kilkadziesiąt biednych rodzin. Bardzo aktywnie uczestniczy w wielu konkursach o zasięgu krajowym, wojewódzkim i powiatowym. W br. zdobyła prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Polskiej Izby Książki "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2008".  Wcześniej zwyciężyła w kategorii GBP w wojewódzkim konkursie "Pamięć przeszłości. ( ) Komisja stwierdza, że GBP w Aleksandrowie nowatorsko rozwija i modernizuje pracę. Placówka dobrze służy mieszkańcom Gminy  w dostępie do informacji i upowszechniania czytelnictwa.". Kierownik biblioteki Justyna Bździuch odebrała dyplom z rąk Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej imienia Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Zofii Ciuruś i Przedstawiciela Komisji Konkursu Jerzego Gajewskiego. Następnie Inspektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Iwona Jańczuk w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego wręczyła podziękowanie dla Wójta Gminy Aleksandrów Józefa Henryka Białego za wspieranie działalności biblioteki.  Wójt Gminy podkreślił ważną rolę placówki w społeczności lokalnej.

wzorowa_bibliotek_3.JPG


Później rozpoczęły się wystąpienia gości Biblioteka otrzymała wiele gratulacji oraz piękne pozycje książkowe od: Wicestarosty Biłgorajskiego Stanisława Schodzińskiego, Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju Mirosławy Sachar, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Księżpolu  Janiny Wolanin oraz bibliotekarzy i reprezentantów gminy.  W dalszej części wręczono podziękowania instytucjom, organizacjom, twórcom z gminy Aleksandrów oraz bibliotekom miejskim i gminnym z terenu powiatu za współpracę z Biblioteką w Aleksandrowie, podejmowanie całego bogactwa różnorodnych przedsięwzięć mających na celu promocję czytelnictwa, kultury oraz tradycji.

Podziękowania otrzymali także wyróżniający się  czytelnicy: Madzia Bździuch z mamą  Agatą Bździuch, Marianna Ćmil, Leokadia Jakób,  Patrycja Bździuch i Natalia Bździuch. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Zaśpiewały Marysia Maciocha, uczennica szkoły podstawowej i Natalia Marzec, uczennica gimnazjum, laureatki wielu festiwali. Następnie zaprezentowały recytacje utworów poetyckich uczennice szkoły podstawowej  Olga Różańska i Joanna Muca, również  laureatek wielu konkursów recytatorskich. Występy zakończył Ludowy Zespół Śpiewaczy "Aleksandrowiacy". Miłym akcentem było wniesie pięknego tortu w formie książki oraz odśpiewanie specjalnie przygotowanej na tę okazję przyśpiewki przez  "Aleksandrowiaków" i koła gospodyń.

Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek. Nie zabrakło piroga biłgorajskiego, racuchów, drożdżowej bułki czy pierogów z soczewicą. Wszystkie smakołyki przygotowały gospodynie z czterech Kół Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa. Imprezie towarzyszyły wystawy: fotografii autorstwa Grzegorza Szkutnika pn. "Pośród barw i cieni Biłgorajskiej Ziemi"; "Autografy dla Biblioteki w Aleksandrowie"; ciekawych pozycji z początku XX wieku ze zbiorów jednej czytelniczek, prac plastycznych wykonanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie pn. "Mój pluszowy miś".

/JB/


Zobacz także

Zmarło już ponad 1000 osób, 21 631 osób zachorowało na koronawirusa

Dodane: 2020-05-25 17:59 - Komentarze  (14)  czytane (35638)

TAGI: koronawirus, powiat biłgorajski, nowe przypadki zarażenia, zdrowie i uroda



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.13.28

Nurul (2015-12-20 17:31:51)

Dzięki Tomku za dobre słowo dodaje kopa do dasezlj pracy!Mam nadzieję, że niedługo się gdzieś spotkamy. Pozdrawiam gorąco mimo, że za oknem 27 stopni C.

-TurboDymoMan (2009-12-03 21:02:37)

A ja i tak przeczytałem więcej książek od was.

- (2009-12-03 18:00:21)

"przyznawanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Aleksandrowie"
chyba w Lublinie, ktoś tu się zagalopował :D:D

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...