Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wywiad z Małgorzatą Gromadzką kandydatką KO do Sejmu RP

Dodał: red Data: 2019-10-11 19:07:36 (czytane: 1323)

Małgorzata Gromadzka jest kandydatką z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmu, w okręgu Nr 7. Chcemy przybliżyć naszym czytelnikom jej osobę, postulaty wyborcze jak i dotychczasowe osiągnięcia.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Portal bilgoraj.com.pl: Kim jest i czym się obecnie zajmuje Małgorzata Gromadzka?
Małgorzata Gromadzka: Jestem przede wszystkim matką czwórki dzieci i żoną. Wspólnie z mężem zajmuję się prowadzeniem certyfikowanego ekologicznego gospodarstwa rolnego.
Od lat pracuję też społecznie w organizacjach pozarządowych. To dzięki nim  już trzecią kadencję zasiadam w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego, dodatkowo zostałam wybrana i piastuję funkcję Przewodniczącej Rady kadencji 2016 - 2019. Jestem wiceprezesem KGW i członkiem wielu organizacji. Ukończyłam prawo na UMCS w Lublinie, zdobytą tam wiedzę wykorzystuję zarówno w pracy zawodowej jak i społecznej. Przez kilka lat pracowałam jak wielu Polaków w Anglii. Obecnie jestem pracownikiem samorządowym Urzędu Miasta Biłgoraj, gdzie pracuję jako inspektor ds zdrowia. Odpowiadam m.in. za tworzenie i realizację programów polityki zdrowotnej dla mieszkańców miasta.

Jaki jest Pani program wyborczy?
Program wyborczy ściśle wynika z moich obserwacji, spostrzeżeń i rozmów z mieszkańcami regionu. W Sejmie RP  będę walczyła o fundusze na rozwój Lubelszczyzny, ale również o:
1. Rodzinę - ich byt i zdrowie, poprzez nie tylko odpowiednią pomoc socjalną, ale przede wszystkim zwiększenie finansowania służby zdrowia i wprowadzenie europejskiego pakietu onkologicznego.
2. Ochronę środowiska naturalnego - w tym bezwzględną walkę ze smogiem.
3. Ludzi młodych - poprzez zapewnienie im odpowiedniego startu tj. odpowiedniego poziomu oświaty. Wzrost płacy minimalnej i ulg, dla ludzi podejmujących zatrudnienie, które pozwoli im na właściwy start.
3. Seniorów - zapewnienie odpowiedniej ochrony ich zdrowia i opiekę, ale też wypełnienie czasu wolnego.
4. Rozwój polskiej przedsiębiorczości - poprzez wspierania przedsiębiorców m. in. zmniejszenie biurokracji i zwiększenie ulg.
5. Rolnictwo - poprzez zapewnienie mu odpowiednich możliwości zabezpieczenia opłacalności produkcji, jak i możliwości skutecznego egzekwowania swoich należności.
6. Dbałość o rozwój samorządów, poprzez wprowadzenie zasady finansowanie kosztów wprowadzanych reform z budżetu państwa.

Dlaczego zdecydowała się Pani na start w wyborach?
Zdecydowałam się ze względu na moje dotychczasowe doświadczenia życiowe, jak i możliwość współdziałania z lokalnymi społecznościami w celu realizacji ich potrzeb, postulatów. Kocham ludzi, pracę z nimi i dla nich. Jeśli ktoś się do mnie zwraca o pomoc, zawsze staram się mu jej udzielić, czy to dzieląc się wiedzą, doświadczeniem czy wsparciem. Chciałabym móc realnie wpływać na kształt reform, obowiązujących przepisów prawa, zgodnie z potrzebami mieszkańców naszego regionu.
Uważam też,  że w Sejmie musi być reprezentant naszego regionu – Biłgorajszczyzny. Potrzeba nam Posła - za którego nie trzeba się będzie wstydzić. Posła, który zadba zarówno o mieszkańców miast, jak i rozumiejącego problemy rolników. Sejm potrzebuje nowych ludzi, odświeżenia, nowych pomysłów, ludzi z nową energią.
Kampania wyborcza nabiera tempa. Szczególnie ta wizerunkowa. Muszę z przykrością stwierdzić, że konkurencja podejmuje próby uniemożliwienia prowadzenia mojej kampanii poprzez zastraszanie, grożenie osobom, które są mi przychylne i próbują mi pomóc. Groźby dotyczą możliwości utraty pracy jak i przeprowadzania kontroli.

malgorzata_gromadzka.jpg

Co jako poseł chce zrobić dla Ziemi Biłgorajskiej?
Zgodnie z moimi założeniami chcę służyć społeczeństwu i działać z korzyścią dla powiatu biłgorajskiego, bo stąd się wywodzę, tu jest moja mała ojczyzna. Chcę mieć możliwość współdziałania z samorządami, lokalnym społecznościami, organizacjami pozarządowymi, by spełniać ich postulaty i mieć możliwość walki o środki finansowe na ich rzecz, zapewnić im rozwój i bezpieczeństwo. Zamierzam czynnie walczyć o realizację inwestycji w regionie, ale także słuchać podczas spotkań z mieszkańcami ich postulatów i przenosić dobre pomysły i rozwiązania tworząc prawo w Sejmie, a jednocześnie kontrolować organy władzy rządowej i samorządowej tam, gdzie wykorzystuje się władzę do realizacji prywatnych celów, a nie pracuje się na rzecz mieszkańców i obywateli.

Co do tej pory udało się Pani osiągnąć?
Jednym z największych moich osiągnięć jest przede wszystkim praca na rzecz lokalnej społeczności. Udało mi się na zasadzie wolontariatu pomóc w przygotowaniu dokumentacji projektowej w pozyskaniu szeregu dofinansowań m.in. dla Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym (kwota dofinansowania to około 250 tys. zł), dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogalach - wóz strażacki, pomoc przy sporządzaniu wniosków o dofinansowania dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, rolników. Byłam współorganizatorem akcji poborów krwi, zapisów do banku dawców szpiku. Sama jestem honorową krwiodawczynią.

Jako przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego zainicjowałam konieczność utworzenia Lubelskiego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz filii centrum w każdym powiecie województwa, w celu pomocy formalnej i merytorycznej dla organizacji. Postulowałam o możliwość wygospodarowania środków w nowej perspektywie unijnej dedykowanych organizacjom, tak by wkładem własnym mógł być jedynie wolontariat. Zasiadałam w zespołach: ds opracowania uchwały antysmogowej dla województwa lubelskiego, czego skutkiem było opracowanie i przyjęcie projektu uchwały antysmogowej, w zespole ds. rewitalizacji Miasta Biłgoraj.

Zainicjowałam na Ziemi Biłgorajskiej możliwość pozyskania, a następnie przekazywania jabłek ze wsparcia ARR dla potrzebujących mieszkańców i placówek publicznych. Byłam współorganizatorem imprez, festynów oraz szeregu akcji charytatywnych. Stąd również została przyznana mi nagroda dla „Twórców kultury” w 2012 roku. Pomagam drużynom piłkarskim. Staram się zawsze wspierać  tych, którzy się do mnie zwracają.

Dziękujemy za rozmowę.
Dziękuję bardzo.

Tagi: małgorzata gromadzka   kampania wyborcza   wywiad   wybory parlamentarne 2019

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wskazówki przy zakupie pralki

Chcesz kupić pralkę i nie wiesz, na jakie parametry zwrócić szczególną...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia