Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wywiad z Jakubem Banaszkiem: Nasze Lubelskie - Sercem Polski

Dodał: red Data: 2015-09-20 23:48:35 (czytane: 4247)

Przed nami Wybory parlamentarne, rozmawiamy z najmłodszym kandydatem na listach Prawa i Sprawiedliwości, 24-letnim Jakubem Banaszkiem, współautorem programu zdrowotnego Zjednoczonej Prawicy.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpoljakub_banaszek_bilgoraj.jpgbilgoraj.com.pl: Panie Jakubie dlaczego polityka?
Jakub Banaszek: Polityka była przy mnie od dzieciństwa – jako młody chłopak pytany przez nauczycieli kim chciałbym zostać w przyszłości odpowiadałem Prezydentem Rzeczpospolitej (uśmiech). Oczywiście były to marzenia kilkuletniego dziecka, ale już wtedy czułem, że chciałbym działać na rzecz Ojczyzny.
Nie wiem dokładnie, w którym momencie wiedziałem, że polityka jest dziedziną, którą chciałbym się zajmować, ale pamiętam że zawsze po „dobranocce” czekałem na wiadomości, w wolnej chwili przeglądałem tygodniki społeczne, powoli odchodząc od czasopism sportowych do kupowania tytułów związanych z polityką.

A jakie związki ma Pan z Lubelszczyzną? Pytanie jest zasadne, bo w oświadczeniu PKW ma Pan wpisane miejsce zamieszkania Warszawa, ciekawi mnie to. Zapytam wprost jest Pan "spadochroniarzem"?
Panie redaktorze, urodziłem się w 1991 r. w Chełmie, w 2010 r. podjąłem studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, którego jestem absolwentem, a rok później rozpocząłem studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Lubelszczyzna to moja mała Ojczyzna - miejsce mojego urodzenia, wzrastania, wychowania, miejsce najcenniejsze, tu się ukształtowała moja osobowość i tu mam swoje korzenie. Tu otrzymałem fundamenty zasad etyczno - moralnych, podstawę zachowania w najważniejszych chwilach. Dla Lubelszczyzny i jej mieszkańców chciałbym zrobić jak najwięcej, znam Nasze problemy i dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu do Parlamentu. W oświadczeniu PKW mam wpisane miejsce zamieszkania Warszawa, ponieważ aktualnie kończę tam studia. Pomimo tego, że swój czas dziele pomiędzy Warszawę, a Lubelszczyznę z szacunku do wyborców i zwykłej uczciwości nie wpisałem jako miejsca zamieszkania Chełma. Uczciwość i wiarygodność są dla mnie bardzo ważne, takie zasady wpoili mi moi rodzice.

A czym może pochwalić się 24-letni polityk? Nie za wcześnie na wejście do świata dużej polityki?
Moim zdaniem wiek nie powinien mieć tutaj znaczenia, ale doświadczenie, program, profesjonalne podejście do polityki już tak. Kandydując w wyborach musimy być pewni, że wiemy po co to robimy, po co kandydujemy? Czy dla idei, realnych działań zmierzających do zmiany? A może po pieniądze, znajomości? W moim przypadku kandyduję, ponieważ chciałbym aby Lubelszczyzna się rozwijała,  przyciągała turystów, była sercem Polski. Kandyduję bo chciałbym aby młodzi ludzie - moi rówieśnicy nie wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu pracy, ale otrzymali tą pracę, tą dobrze płatną pracę tutaj. Zdaje sobie sprawę, że tak może powiedzieć każdy, ale mówiąc o tym biorę pełną odpowiedzialność za swoje słowa i zobowiązania, bo politykę traktuję serio.
 
Panie Jakubie, ale tak konkretnie, czym się może pochwalić 24-letni polityk?
Przede wszystkim polityk nie powinien się chwalić, polityk powinien wywiązywać się ze swoich obietnic, być skuteczny i skutecznie reprezentować obywateli. Jeśli poseł, senator lub radny są aktywni, wiarygodni, wywiązują się z przedwyborczych obietnic to ich praca sama się obroni, bo efekty ich działań będzie widać gołym okiem.
Pomimo młodego wieku jestem osobą, która przyczynia się do zmian w polskim systemie ochrony zdrowia - jestem współautorem programu zdrowotnego Zjednoczonej Prawicy, dążę do poprawy jakości leczenia w Polsce - zmniejszenia limitów na świadczenia zdrowotnych, uproszczenia procedur tak aby pacjenci mieli lepszy dostęp do leczenia, wspieram pracowników systemu zdrowotnego w dążeniu do poprawy jakości pracy i płacy. Przez kilka lat współpracowałem z klubami parlamentarnymi, nabrałem doświadczenia w Sejmie - wiem, jak się tam poruszać i funkcjonować. Jestem jednym z 30 absolwentów XXIII Szkoły Liderów Politycznych.
Jestem także radnym dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawy, w radzie pełnię funkcję wiceprzewodniczącego komisji zdrowia, rodziny i polityki społecznej oraz sekretarza kluby radnych PiS. Działam na rzecz naszego regionu, poprzez lokalne stowarzyszenia, współpracę z społecznikami, pozytywnie zmieniamy Naszą małą Ojczyznę. Dzięki podjęciu studiów w Warszawie nabyłem doświadczenie, miałem możliwość rozszerzenia swoich kompetencji, poznania bardziej doświadczonych kolegów - polityków, którzy wspierają mnie w mojej politycznej działalności.

Reklama.

Dlaczego  mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego mają Panu zaufać? Co Pana wyróżnia na tle innych kandydatów?
Z szacunku do innych kandydatów nie chciałbym Nas porównywać, każdy ma swoją wizję, program i to do wyborców należy decyzja, kto jest warty zaufania. W kwestii zaufania, najważniejszą sprawą jest program, to do czego się zobowiązuję i co zrobię na rzecz mieszkańców oraz Polski. Program chciałbym podzielić na dwie części: spersonalizowany pod kątem naszego województwa i ogólny. W tym przypadku będę dążył do poprawy jakości leczenia pacjentów.

A konkretniej...
Poprawa sytuacja w ochronie zdrowia jest dla mnie priorytetem, ponieważ na tym najlepiej się znam i wiem jak ciężko jest tysiącom polskich pacjentów uzyskać sprawny i szybki dostęp do leczenia. Zdrowie będzie moim najważniejszym obszarem działania w przyszłej kadencji parlamentu. Ponadto uproszczenie i zmniejszenie podatków, wprowadzenie ulg podatkowych dla małych i średnich firm czy zapewnienie prawidłowego rozwoju obszarów wiejskich i polskiego rolnictwa. Jeśli chodzi o spersonalizowany program to chciałbym wprowadzić do życia program Nasze Lubelskie - Sercem Polski - program mający na celu promocję gospodarczo - turystyczną Lubelszczyzny, wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie regionu i zwiększyć zaplecze kulturalne na terenie naszego województwa. Stworzenie nowych miejsc pracy na Lubelszczyźnie, uruchomienie nowych zakładów pracy to podstawowy obowiązek przyszłego parlamentarzysty.  Ponadto chce być posłem, do którego mieszkańcy będą mogli przyjść zawsze, zostaną przyjęci od razu - nie będą musieli czekać kilka tygodni na możliwość spotkania. Podstawowym obowiązkiem posła jest dbanie o obywateli, zobowiązuje to do bycia dla nich, do reprezentowania ich spraw.
Powiat Biłgorajski jest miejscem dla mnie bardzo ważnym - jest to region z ogromnym potencjałem ekonomiczno - gospodarczym, o wspaniałych tradycjach, który będzie się coraz bardziej rozwijał, a obowiązkiem posła jest działanie na korzyść regionu i wspieranie lokalnych samorządów w tym celu.

jakub_banaszek.jpg


Prosząc o poparcie zaciąga Pan duży kredyt zaufania.
Zdaje sobie sprawę, że o głos mieszkańców Biłgoraja, Powiatu Biłgorajskiego prosi młody człowiek, pochodzący z innej lubelskiej miejscowości, ale chciałbym zapewnić, że jako parlamentarzysta będę dla mieszkańców zawsze dostępny, uważnie słuchał, rozmawiał, wspólnie realizował jak najlepszą politykę dla regionu. Zapał, młodość, chęć zmiany na lepsze… Tak wyborcy, którzy na mnie zagłosują dadzą mi duży kredyt zaufania, ale obiecuję ciężką, solidną pracę. Pracę dla Polski, ale przede wszystkim Lubelszczyzny.

W przypadku objęcia mandatu poselskiego otworzy Pan w Biłgoraju biuro?
Tak, Biłgoraj jest miastem w którym utworzę biuro poselskie.

Panie Jakubie, dziękuje za rozmowę, życzę powodzenia, czy na koniec chciałby Pan coś skierować coś do mieszkańców?
Chciałbym tylko zapewnić, że mam za dużo energii by na Wiejskiej „siedzieć”, nic nie robić i pobierać tylko dietę. Jestem do Państwa dyspozycji.

Tagi: jakub banaszek   wybory parlamentarne 2015   kandydat do sejmu   pis biłgoraj

Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Turniej piłki plażowej nad Zalewem Bojary (WYNIKI)

Na boiskach przy Zalewie Bojary odbył się dziś XXI Turniej Siatkówki...

Zmiany we władzach biłgorajskiego Sanepidu. Jest nowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

Mariusz Gut został dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej...

Włodzimierz Czarzasty w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Na zaproszenie poseł Monika Pawłowska i lokalnych struktur Sojuszu...

Biłgoraj. Jest 39 milionerów

Urząd Skarbowy w Biłgoraju podsumował rozliczenia podatkowe mieszkańców...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia