Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wywiad z Jakubem Banaszkiem: Nasze Lubelskie - Sercem Polski

Dodał: red Data: 2015-09-20 23:48:35 (czytane: 3744)

Przed nami Wybory parlamentarne, rozmawiamy z najmłodszym kandydatem na listach Prawa i Sprawiedliwości, 24-letnim Jakubem Banaszkiem, współautorem programu zdrowotnego Zjednoczonej Prawicy.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajjakub_banaszek_bilgoraj.jpgbilgoraj.com.pl: Panie Jakubie dlaczego polityka?
Jakub Banaszek: Polityka była przy mnie od dzieciństwa – jako młody chłopak pytany przez nauczycieli kim chciałbym zostać w przyszłości odpowiadałem Prezydentem Rzeczpospolitej (uśmiech). Oczywiście były to marzenia kilkuletniego dziecka, ale już wtedy czułem, że chciałbym działać na rzecz Ojczyzny.
Nie wiem dokładnie, w którym momencie wiedziałem, że polityka jest dziedziną, którą chciałbym się zajmować, ale pamiętam że zawsze po „dobranocce” czekałem na wiadomości, w wolnej chwili przeglądałem tygodniki społeczne, powoli odchodząc od czasopism sportowych do kupowania tytułów związanych z polityką.

A jakie związki ma Pan z Lubelszczyzną? Pytanie jest zasadne, bo w oświadczeniu PKW ma Pan wpisane miejsce zamieszkania Warszawa, ciekawi mnie to. Zapytam wprost jest Pan "spadochroniarzem"?
Panie redaktorze, urodziłem się w 1991 r. w Chełmie, w 2010 r. podjąłem studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, którego jestem absolwentem, a rok później rozpocząłem studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Lubelszczyzna to moja mała Ojczyzna - miejsce mojego urodzenia, wzrastania, wychowania, miejsce najcenniejsze, tu się ukształtowała moja osobowość i tu mam swoje korzenie. Tu otrzymałem fundamenty zasad etyczno - moralnych, podstawę zachowania w najważniejszych chwilach. Dla Lubelszczyzny i jej mieszkańców chciałbym zrobić jak najwięcej, znam Nasze problemy i dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu do Parlamentu. W oświadczeniu PKW mam wpisane miejsce zamieszkania Warszawa, ponieważ aktualnie kończę tam studia. Pomimo tego, że swój czas dziele pomiędzy Warszawę, a Lubelszczyznę z szacunku do wyborców i zwykłej uczciwości nie wpisałem jako miejsca zamieszkania Chełma. Uczciwość i wiarygodność są dla mnie bardzo ważne, takie zasady wpoili mi moi rodzice.

A czym może pochwalić się 24-letni polityk? Nie za wcześnie na wejście do świata dużej polityki?
Moim zdaniem wiek nie powinien mieć tutaj znaczenia, ale doświadczenie, program, profesjonalne podejście do polityki już tak. Kandydując w wyborach musimy być pewni, że wiemy po co to robimy, po co kandydujemy? Czy dla idei, realnych działań zmierzających do zmiany? A może po pieniądze, znajomości? W moim przypadku kandyduję, ponieważ chciałbym aby Lubelszczyzna się rozwijała,  przyciągała turystów, była sercem Polski. Kandyduję bo chciałbym aby młodzi ludzie - moi rówieśnicy nie wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu pracy, ale otrzymali tą pracę, tą dobrze płatną pracę tutaj. Zdaje sobie sprawę, że tak może powiedzieć każdy, ale mówiąc o tym biorę pełną odpowiedzialność za swoje słowa i zobowiązania, bo politykę traktuję serio.
 
Panie Jakubie, ale tak konkretnie, czym się może pochwalić 24-letni polityk?
Przede wszystkim polityk nie powinien się chwalić, polityk powinien wywiązywać się ze swoich obietnic, być skuteczny i skutecznie reprezentować obywateli. Jeśli poseł, senator lub radny są aktywni, wiarygodni, wywiązują się z przedwyborczych obietnic to ich praca sama się obroni, bo efekty ich działań będzie widać gołym okiem.
Pomimo młodego wieku jestem osobą, która przyczynia się do zmian w polskim systemie ochrony zdrowia - jestem współautorem programu zdrowotnego Zjednoczonej Prawicy, dążę do poprawy jakości leczenia w Polsce - zmniejszenia limitów na świadczenia zdrowotnych, uproszczenia procedur tak aby pacjenci mieli lepszy dostęp do leczenia, wspieram pracowników systemu zdrowotnego w dążeniu do poprawy jakości pracy i płacy. Przez kilka lat współpracowałem z klubami parlamentarnymi, nabrałem doświadczenia w Sejmie - wiem, jak się tam poruszać i funkcjonować. Jestem jednym z 30 absolwentów XXIII Szkoły Liderów Politycznych.
Jestem także radnym dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawy, w radzie pełnię funkcję wiceprzewodniczącego komisji zdrowia, rodziny i polityki społecznej oraz sekretarza kluby radnych PiS. Działam na rzecz naszego regionu, poprzez lokalne stowarzyszenia, współpracę z społecznikami, pozytywnie zmieniamy Naszą małą Ojczyznę. Dzięki podjęciu studiów w Warszawie nabyłem doświadczenie, miałem możliwość rozszerzenia swoich kompetencji, poznania bardziej doświadczonych kolegów - polityków, którzy wspierają mnie w mojej politycznej działalności.

Reklama.

Dlaczego  mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego mają Panu zaufać? Co Pana wyróżnia na tle innych kandydatów?
Z szacunku do innych kandydatów nie chciałbym Nas porównywać, każdy ma swoją wizję, program i to do wyborców należy decyzja, kto jest warty zaufania. W kwestii zaufania, najważniejszą sprawą jest program, to do czego się zobowiązuję i co zrobię na rzecz mieszkańców oraz Polski. Program chciałbym podzielić na dwie części: spersonalizowany pod kątem naszego województwa i ogólny. W tym przypadku będę dążył do poprawy jakości leczenia pacjentów.

A konkretniej...
Poprawa sytuacja w ochronie zdrowia jest dla mnie priorytetem, ponieważ na tym najlepiej się znam i wiem jak ciężko jest tysiącom polskich pacjentów uzyskać sprawny i szybki dostęp do leczenia. Zdrowie będzie moim najważniejszym obszarem działania w przyszłej kadencji parlamentu. Ponadto uproszczenie i zmniejszenie podatków, wprowadzenie ulg podatkowych dla małych i średnich firm czy zapewnienie prawidłowego rozwoju obszarów wiejskich i polskiego rolnictwa. Jeśli chodzi o spersonalizowany program to chciałbym wprowadzić do życia program Nasze Lubelskie - Sercem Polski - program mający na celu promocję gospodarczo - turystyczną Lubelszczyzny, wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie regionu i zwiększyć zaplecze kulturalne na terenie naszego województwa. Stworzenie nowych miejsc pracy na Lubelszczyźnie, uruchomienie nowych zakładów pracy to podstawowy obowiązek przyszłego parlamentarzysty.  Ponadto chce być posłem, do którego mieszkańcy będą mogli przyjść zawsze, zostaną przyjęci od razu - nie będą musieli czekać kilka tygodni na możliwość spotkania. Podstawowym obowiązkiem posła jest dbanie o obywateli, zobowiązuje to do bycia dla nich, do reprezentowania ich spraw.
Powiat Biłgorajski jest miejscem dla mnie bardzo ważnym - jest to region z ogromnym potencjałem ekonomiczno - gospodarczym, o wspaniałych tradycjach, który będzie się coraz bardziej rozwijał, a obowiązkiem posła jest działanie na korzyść regionu i wspieranie lokalnych samorządów w tym celu.

jakub_banaszek.jpg


Prosząc o poparcie zaciąga Pan duży kredyt zaufania.
Zdaje sobie sprawę, że o głos mieszkańców Biłgoraja, Powiatu Biłgorajskiego prosi młody człowiek, pochodzący z innej lubelskiej miejscowości, ale chciałbym zapewnić, że jako parlamentarzysta będę dla mieszkańców zawsze dostępny, uważnie słuchał, rozmawiał, wspólnie realizował jak najlepszą politykę dla regionu. Zapał, młodość, chęć zmiany na lepsze… Tak wyborcy, którzy na mnie zagłosują dadzą mi duży kredyt zaufania, ale obiecuję ciężką, solidną pracę. Pracę dla Polski, ale przede wszystkim Lubelszczyzny.

W przypadku objęcia mandatu poselskiego otworzy Pan w Biłgoraju biuro?
Tak, Biłgoraj jest miastem w którym utworzę biuro poselskie.

Panie Jakubie, dziękuje za rozmowę, życzę powodzenia, czy na koniec chciałby Pan coś skierować coś do mieszkańców?
Chciałbym tylko zapewnić, że mam za dużo energii by na Wiejskiej „siedzieć”, nic nie robić i pobierać tylko dietę. Jestem do Państwa dyspozycji.

Tagi: jakub banaszek   wybory parlamentarne 2015   kandydat do sejmu   pis biłgoraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.26.176.182

emerytka (2015-09-25 17:56:54)

bardzo rozsądny młody człowiek, aż się pali do działania..... Dlaczego zapominamy o starszych, wiecej działalnośći dla nas.jestem pałna podziwu jak można być tak dojrzałym na swoj wiek. Mam nadzieje że spotkam Pana w zamojskim.pozdrawiam

Poprostu "czaruś" (2015-09-22 13:40:27)

Timy (2015-09-22 12:55:05)

Fajny gość- ja będę na niego głosować. Był w Janowie Lubelskim jak prezydent Duda dziękował wyborcom, działał przy dudabusie, brawo

młody jeszcze (2015-09-21 23:38:28)

Moim zdaniem proszę Państwa, to jest (2015-09-21 23:18:53)

zdecydowanie najrozsądniejszy kandydat!!

Grzesiek (2015-09-21 21:54:01)

Nastepny do koryta

Król Lew (2015-09-21 19:48:27)

podoba mi ten mlody czlowiek :) dla malkontentow jedna uwaga posel ma dzialac nie w interesie prywatnych lokalnych interesow i interesikow jak do tej pory bywalo ale w interesie wszystkich wyborcow zarowno tych ktorzy na niego zaglosowali niezaleznie od obwodou wyborczego jak rowniez w interesie tych ktorzy maja prawo miec inne zdanie bo tylko na dialogu i dyskji dochodzi sie do konsensus.moze wlasnie czas na zmiany i zmiany konkretne, moze warto by bylo by prawo zaczelo faktcznie funcjonowac kiedys moze trzeba zaczas i byc moze to jest ten czas i

(2015-09-21 16:26:56)

Do sejmu idzie się po to, żeby pomnażać swój majątek.

cały Biłgoraj śmieje z Agaty (2015-09-21 15:59:11)

po co ona się pcha do sejmu ? wytłumacz mi agata , w oświadczeniu masz taki duży majątek a masz 27 lat , nikt w takim wieku jak Ty masz nie może się pochwalić takim majątkiem
POWIEDZ NAM TYLKO JAKA JEST RECEPTA NA TAKI MAJĄTEK ??? JAK MOŻNA SIĘ DOROBIĆ W KRÓTKIM CZASIE?

Agatka z Plakaciku (2015-09-21 15:55:39)

Agata nie ma żadnych szans , szkoda ją pytać o cokolwiek

(2015-09-21 15:48:00)

Panie Jakubie alleluja i do przodu - Chełm pozdrawia Biłgoraj

(2015-09-21 15:47:02)

"Polska ma jeden z najniższych wskaźników dzietności na świecie. Spadek urodzeń powoduje, że liczba Polaków wciąż spada, rzesze młodych ludzi wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu pracy, trudności finansowe przyczyniają się do tego, że w rodzinie jest jedno dziecko. Szacuje się, że w 2035 roku w Polsce będzie o 3 mln mniej obywateli – mówiła radna Agata Borowiec" [cytat z Nowej Gazety Borowcowej]. Czy redaktor Tomasz Ferens, jako obiektywny i rzetelny dziennikarz mógłby przeprowadzić wywiad z Agatą Borowiec, żeby ją przepytać, m.in. 1. ile dzieci ma radna Borowiec i jaki przykład daje swoim życiem rodzinnym?, 2. czy to prawda, że powołuje się na wartości chrześcijańskie, a jednocześnie - wbrew nauce kościoła katolickiego - mieszka w Warszawie z mężczyzną bez ślubu?, 3. czy zamierza wyjść za mąż i mieć dzieci?. Jako sympatyk PiS i osoba ceniąca wartości chrześcijańskie chciałbym znać odpowiedź na te pytania, żeby oddać głos na właściwego przedstawiciela tejże partii.

(2015-09-21 15:41:09)

Choćby Krzysztof Kononowicz, byle nie Agata Łukaszkowa!

??? (2015-09-21 15:35:31)

A jak wypada porównanie pana Jakuba i pani Agaty, oczywiście nie włączamy w to rodzeństwa

CzAd (2015-09-21 15:28:54)

Porownajcie prosze tego kandydata I Pana Olszowke.
Z jednej strony czlowiek zdolny, wspaniale wyksztalcony, aktywny spolecznie,
Z drugiej, bezrobotny "pedagog" Z Bidaczowa Starego; mizerne wyksztalcenie, zadnych zalet, w PIS bedzie take dlugo jak dlugo konfitury beda na polce.
Wybor jest dziecinnie prosty.

Taka prawda (2015-09-21 15:27:09)

W Biłgorajskim PISIE gryzie się Agata z Piotrkiem, więc człowiek młody ułożony ma szansę, pewnie takim tokiem idzie bohater wywiadu i zyska poparcie. Zasadne jest także pytanie o poparcie dla niego ludzi z powiatu i miasta, w wywiadzie nic o tym nie ma.

do Izki (2015-09-21 15:22:04)

Bardzo niegrzeczne te uszczypliwości. Po przeczytaniu wywiadu będę obserwowała propozycje tego kandydata dla mieszkańców biłgorajszczyzny. Uważam , że ma szanse zebrać głosy nie tylko wśród młodych wyborców!

przystojniak (2015-09-21 15:18:04)

a hejterów nie ma bo przeciwnicy polityczni nic na niego nie mają <lol> a właśnie czy ktoś z Biłgo go popiera?

Izka (2015-09-21 15:10:25)

Pulchniutki już a młody. To co będzie za kilka lat? W polityce przytyje. Dla zdrowia lepiej jak się nie dostanie. Zresztą szkoda głosować bo nie ma szans na nic, za dalekie miejsce na liście.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rób święta, czyli warsztaty rękodzieła z niezwykłym przesłaniem (FOTO)

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbyła się dziś...

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

Dziś dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Ogłoszenia