Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wystawa w MDK 'Białe inspiracje'

Dodał: red Data: 2017-03-15 07:26:07 (czytane: 1022)

W czwartek 9 marca 2017 roku odbył się wernisaż wystawy prac grup plastycznych "Fantazja" i "3 D", pracujących pod kierunkiem Ireny Oręziak - Kupczak, pt. "Białe inspiracje". Wystawę otworzyła Renata Socha - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNa uroczystość otwarcia wystawy przybyli rodzice, nauczyciele MDK wraz ze swoimi wychowankami, przedstawiciele mediów oraz autorzy prac, czyli uczestnicy grup plastycznych „Fantazja„ i „3 D”.

Na wystawie zostało zaprezentowanych 31 obrazów wykonanych techniką akrylową, przedstawiających portrety ludzi, zwierzęta oraz pejzaże, często inspirowane filmem, książką czy popularnym komiksem. Wszystkie obrazy łączy biel i wszystkie jej odcienie. Prace zostały wykonane na płótnie farbami akrylowymi. Dla wielu dzieci było to pierwsze zetknięcie z malarstwem sztalugowym na płótnie.

wystawa_mdk_bilgoraj.jpg


Grupa „3 D” jest grupą zaawansowaną więc wybór tematu, kompozycja oraz paleta barw do danego obrazu to w dużej mierze pomysły samych uczniów, wykonane pod czujnym okiem nauczyciela. Grupie „Fantazja” było trudniej, jej połowa to dzieci, uczęszczające na zajęcia plastyczne od kilku lat, które z nowym tematem nie mają większych trudności  oraz dzieci, które trafiły do grupy po raz pierwszy i potrzebują więcej uwagi i wsparcia przy wykonywaniu kolejnych zadań. Tak było i w tym przypadku, praca nad tematem do wystawy odbywała się głównie w formie indywidualnej pracy nauczyciela z każdym dzieckiem.

Reklama.

Autorzy prac mieli za zadanie poszukać odcieni bieli, od ciepłych do zimnych, od bieli cynkowej przez tytanową aż do bieli w odcieniu kości słoniowej, równocześnie nie mając żadnych ograniczeń w wykorzystaniu innych kolorów, mieli spróbować tak malować - operować światłem, aby oddać nastrój wybranego tematu. Biel jest to najjaśniejsza z barw. Według definicji - jest to zrównoważona mieszanina barw prostych, która jest odbierana przez człowieka jako najjaśniejsza w otoczeniu odmiana szarości. Można to wyjaśnić w ten sposób, kiedy fragment białego tła oświetlimy mocniejszym białym światłem, wtedy dotychczasowa biała powierzchnia, stanie się w efekcie ciemniejsza, jasnoszara. W dużej mierze od tego, jak  widzimy biel, zależy od oświetlenia.

Na temat bieli było wiele teorii w szczególności w dziedzinie malarstwa, jak i kiedy jej używać, a zmieniało się to wraz z daną epoką, panującymi trendami, które wyznaczali ludzie żyjący w tamtych czasach. Każda wystawa to nowe tematy, nowe zadania, nowe wyzwania, a jednocześnie wnikliwa praca nad doskonaleniem swoich umiejętności. Tę piękną wystawę można oglądać do końca marca bieżącego roku.

/I. Oręziak - Kupczak/

Tagi: mdk biłgoraj   białe inspiracje   irena oręziak - kupczak   oświata biłgoraj

Zobacz także

Goście z Brazylii i Kolumbii z wizytą w ZSS w Tereszpolu - Zaorendzie

Dodane: 2019-01-23 17:37 - Komentarze  (0)  czytane (247)

TAGI: gmina tereszpol, zss w tereszpolu - zaorendzie, wymiana studentów, wolontariat studencki aiesecKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.75.144

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia