Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wystawa prac nagrodzonych i zgłoszonych do konkursu urbanistyczno - architektonicznego 'Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju'

Dodał: red Data: 2017-09-02 20:10:35 (czytane: 2889)

Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan otworzył dziś (2 września br.) wystawę prac nagrodzonych i zgłoszonych do konkursu urbanistyczno - architektonicznego "Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju". Projekty oglądać można do 6 września w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolOtwarcie wystawy prac nagrodzonych i zgłoszonych do konkursu urbanistyczno - architektonicznego "Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju" odbyło się w Biłgorajskim centrum Kultury, uczestniczyły w niem władze Miasta z Burmistrzem Januszem Rosłanem na czele, obecny był także wiceprzewodniczący rady miasta Biłgoraj Jarosław Bondyra oraz przedstawiciele Sądu Konkursowego. Zaprezentowano nagrodzony projekt rewitalizacji centrum Biłgoraja. Otwarcie odbyło się w sali wystawowej Biłgorajskiego Centrum Kultury w dniu 2 września br.

projekty_rewitalizacji_bilgoraja__2_.JPG
Tak po modernizacji wyglądać ma centrum Biłgoraja. Za Urzędem Miasta na tzw. alejkach, ma powstać połączenie zegara słonecznego z fontanną, które będzie także małym amfiteatrem. Powstanie także budynek informacji turystycznej oraz małej gastronomii i sanitariaty, w parku będzie także miejsce na siłownię zewnętrzną, plac zabaw dla dzieci i miejsce odpoczynku. Sprzed budynku ratusza zniknie parking, a nowe nasadzenia zieleni i nowa nawierzchnia ma nadać świeżości stronie wschodniej placu.


-Bardzo się cieszę, że opinia Sądu Konkursowego jest taka jak moja, ja prace zobaczyłem po obradach Sadu i nie znając jego opinii wybrałem ten, który odpowiada centrum Miasta wg. nie najbardziej. Jest to ta sama koncepcja złożona przez biuro w Gdyni. Pozostałe są równie ciekawe, maja ciekawe elementy i propozycje rozwiązań, wybrana wydaje się o tyle lepsza, że nie będzie wymagała wymagania od nowa zieleni wokół Urzędu Miasta wpisując nowe elementy w tzw. Alejki, proponując ciekawe rozwiązania. rewitalizacja to inwestycja na którą mieszkańcy czekają. Biłgoraj czeka na remont swego centrum
- podkreśla w rozmowie z portalem bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan.

Reklama.

W tej chwili władze Miasta mają Lokalny Program Rewitalizacji, wybrana koncepcję "zmiany oblicza" Placu Wolności, opracowywana jest dokumentacja, a 15 listopada mija termin składania wniosków do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie, gdyby znalazły się środki zewnętrzne pozostała by tylko realizacja zadania.

projekty_rewitalizacji_bilgoraja__1_.JPG

Jednym z głównych elementów rewitalizacji centrum Biłgoraja jest budynek Urzędu Miasta. sam program rewitalizacji nie przewiduje znacznych zmian w bryle budynku, wcześniej czy później o ratuszu także trzeba będzie pomyśleć. Posłuchaj:

Sąd Konkursowy oceniając projekty zakładające konkretne koncepcje rewitalizacji centrum Miasta, zwycięską prace oceniła podkreślając: -Zwycięska praca na tle innych wyróżniała się nowoczesną formą i pomysłem na projektowaną przestrzeń. Praca ta jako jedyna, wykorzystała walory obecnie istniejącego, sprawnego układu komunikacji kołowej i przejść pieszych w parku po stronie zachodniej Placu Wolności. Zachowując istniejące elementy przestrzeni jednocześnie nadała jej nową jakość. Zarysowano wyraźny podział na strefę reprezentacyjną placu przed Urzędem Miasta Biłgoraj oraz wypoczynkowy park o strony zachodniej. Podczas spotkania podkreślano, że każda koncepcja ma plusy i minusy i proponuje ciekawe rozwiązania. Zwycięska jednak trafnie łączy zastane uwarunkowania z nowa jakością i pomysłem.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 28

Tagi: rewitalizacja placu wolności   koncepcje rewitalizacji   urząd miasta biłgoraj   rewitalizacja centrum biłgoraja

Zobacz także

Warsztaty tańca ludowego (FOTO)

Dodane: 2018-11-17 23:19 - Komentarze  (0)  czytane (731)

TAGI: warsztaty tańca ludowego, grupa folklorystyczna pokolenia, anna iskra, bck biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.193.89

michał anioł (2017-09-04 11:51:59)

Wokół Biłgoraja można wytyczyć na wybudowanych drogach trasy rowerowe, piesze, porobić mapki w paru językach zaprosić tv, zrobić film raklamowy o nich o naszej ziemi biłgorajskiej w paru językach zamieścić na yt. Stworzyć stronę internetową z mapkami informacjami o noclegach w paru językach. To nie są wielkie koszty. Czemu nikt i tym nie myśli ? Czemu nikomu się nie chce ? Nie rozumiem tego !! My mamy też duży potencjał. Z chęcią by przyjechali do nas turyści nie tylko z Polski ale też z zagranicy, tylko skąd mają wiedzieć. Przejechałem całe nasze wybrzeże i moim zdaniem nasze ziemie są ciekawsze, jest ładniej i są fajne miejsca do aktywnej turystyki. Wszyscy by na tym zarobili. Wielu turystów przyjeżdża do Zwierzyńca na nas omija bo nic o nas nie wiedzą !!!

michał anioł (2017-09-04 11:43:44)

A wieczni burmistrzowie i prezydenci miast to problem całej Polski i o ile pół biedy jak jest nim jakiś rezolutny włodarz któremu się chce, to problem jest taki że większość uwierzyła że będzie już na zawsze na stanowisku, że ludzie nie mają na kogo innego głosować i przestają się starać. Jest wiele prostych rozwiązań nie potrzebujących dużych nakładów finansowych. Ale po co się starać skoro i tak będzie się wybranym !

michał anioł (2017-09-04 11:36:50)

A mi się podoba, lepsze to niż to co mamy teraz. Mam nadzieję że na projekcie się nie skończy i że wkrótce zacznie się realizacja!!! Biłgoraj jako miasto nigdy turystów nie przyciągnie bo nie jesteśmy miastem o jakichś szczególnych walorach turystycznych, natomiast można ściągać turystów do naszych lasów, mamy świetne leśne drogi wokół miasta, mogło by mnóstwo ludzi do nas przyjeżdżać, tyle że nasze władze nie mają pomysłu i chęci aby tym się zainteresować. A środki do realizacji nie były by wielkie, bo drogi leśne już są. Wystarczyło by stworzyć bazę noclegową choć by pole kempingowe dostosowane do kamerów, zrobić film reklamowy z tłumaczeniem na Niemiecki, Angielski i Holenderski, wydrukować mapy z opisem tras i ciekawszych miejsc. Jeżdżę po Polsce i rozmawiam z Holendrami, Niemcami na polach kempingowych, pokazuję im Roztocze, lasy Puszczy Solskiej i są zachwyceni, chętnie by tu przyjechali ale jak to zrobią jak nie ma infrastruktury kempingowej !!! Ale oczywiście nasi włodarze zaraz znajdą milion powodów na nie !!!!

aaa (2017-09-03 17:38:55)

fontanna w srodku zaslonieta z jednej strony pseudo ratuszem - moim zdaniem ratusz powinien miec wieze, z drugiej strony budynkiem informacji czy czyms takim taka oswietlona fontanne ppowinno byc widac z daleka to taki glowny plac a nie schowany za budynkami czy drzewami!!!!!!!!

j 64 (2017-09-03 13:48:52)

Bedzie dobrze Polska idzie do przodu

Europa jest w szoku, dosłownie w pewnych aspektach nie wie, co się dzieje, albo też, co jest bardziej wiarygodne, ma pojęcie zaistniałej sytuacji, jednak nie może o tym wypowiadać się w sposób jawny i zgodny z prawdą. O czym mowa? Mowa jest o dziesiątkach miliardów złotych, które nagle znalazły się w budżecie Państwa Polskiego, miliardach, które nie zostały wyczepane z rękawa, czy nie spadły nam z nieba niczym manna, lecz są to miliardy, które zawsze były w Polsce, jednak w jakiś sposób, wypływały z naszego kraju i nie trafiały do budżetu, nie trafiały do wspólnej kasy wszystkich Polaków, by owe pieniądze przeznaczyć na rozwój Ojczyzny, lecz ktoś je dosłownie rozkradał.

Trzeba podejść do sprawy bardzo pragmatycznie, otóż nie mówimy tutaj o setkach tysięcy czy nawet milionach złotych, lecz o dziesiątkach, setkach miliardów a takie pieniądze ostatecznie nie giną bez śladu nawet, jeżeli zostaną wytransferowane po za granicę kraju. Jest możliwe, aby po przez wszczęcie odpowiednich procedur wyśledzić dużą cześć owych zrabowanych pieniędzy. Czy rząd zdecyduje się na takie kroki, osobiście uważam, że tak, ale jeszcze nie teraz ponieważ na horyzoncie rysuje się burzliwa jesień polityczna w Polsce, bardzo burzliwa. Reforma sądownictwa i ewentualna decentralizacja mediów spowoduje rozruchy, czy próbę wszczynania nieudolnych puczów.

Ale dlaczego mowa o finansach, otóż świat dostrzega to, co dzieje się obecnie na naszym kontynencie, pisząc świat mam na myśli świat finansjery. Otóż Polska notuje bardzo dobry wzrost gospodarczy, praktycznie dwa razy większy niż cała strefa Euro, dodatkowym smaczkiem są wyliczenia i kalkulacje specjalistów, wyraźnie pokazujące, że rok 2018 może być jeszcze lepszy dla naszej gospodarki niż rok obecny, może to być rok rekordowy, i z pewnością jest to informacja szalenie pozytywna dla nas obywateli. Ostatecznie każdy to w jakiś sposób finansowy pozytywnie odczuje.

biłgorajanin (2017-09-03 12:21:52)

Cóż projekt jak projekt, cudów też tu nie można oczekiwać, ale cała ta rewitalizacja w tym momencie składa się na początek kampanii wyborczej, bo wybory samorządowe za rok. Na marginesie projekt rewitalizacji powinien być wybrany przy udziale mieszkańców miasta jak to ktoś poniżej słusznie zauważył, ale tu chyba nie chodzi o mieszkańców, lecz środki jakie trzeba będzie wyłożyć. Tak czy siak lepiej późno niż wcale. Dobrze, że co jakiś czas są wybory, bozawsze wtedy coś temu miastu przybędzie.

Pora sie zastanowic nad soba i swoim postepowaniem. (2017-09-03 12:16:43)

Kolejne utopine pieniadze z budzetu pewnie okolo 18 -20 milionow . Mozna za to postawic zaklad z 200 miejscami pracy. JANUSZU nie jestes alfa i omega tylko skapym nauczycielem ktoremu wszystko pod nos podstawili rodzice.

Biłgoraj (2017-09-03 12:04:51)

Nie podoba mi się. Macie racje Rosłan do zmiany.

HEO (2017-09-03 11:08:23)

Atrakcyjny projekt, warty realizacji

wolf666 (2017-09-03 10:37:30)

Bondyra ty sprzedawczyku kupil cie Roskan za stanowisko ktore masz w radzie ,, tyle jadu co TY wylales na Rolslana teraz mu d,,,u p,,,e lizesz

Silk (2017-09-03 10:33:50)

Łojejku drogi! To pomnik wdzięczności teraz będzie biały? Co do alejek za ratuszem, to tam za wiele się nie zmieni. Będą ławki i zarośla dla pijaczków. Ale róbta tak dalej... :(I)

Anna (2017-09-03 10:16:57)

Niestety w Biłgoraju ludzie przestali interesować się miastem i Rosłan gada takie głupoty. To jemu ma się podobać a nie mieszkańcom. W mieście gdzie władza myśli o mieszkańcach wystawiliby projekty na lokalnych portalach i w urzędzie i ludzie głosowaliby co im podoba się. U nas kilka ulic im zrobili , zabetonują wszystko, drzewa wycięli przy Kościuszki, zapominając o ścieżce rowerowej i dalej głosują na Rosłana zamiast wybrać kogoś nowego kto pomyśli o pracy dla mieszkańców i ich dzieci i przyszłości miasta.

socrealizm (2017-09-03 09:45:57)

Biłgoraj to nowoczesne miasto z wielkiej płyty

J56 (2017-09-03 09:18:00)

Dla niektórych " mieszczuchów" ratusz pokryć strzechą obok stodoła, obora i sracz. To dopiero ściągnie turystów. Przy wejściu do ratusza kilka kompletów gumofilców, chyba wystarczy, i wtedy będą jak u siebie.

s (2017-09-03 08:47:04)

Wg mnie brzydkie to i nie pasujące do charakteru miasta. Ale p. Rosłan podkreśla zalety projektu. Tą zaletą jest to, że jemu od razu się spodobało.

Andrzej (2017-09-02 23:25:17)

Borowiec i Rosłan co w tym PiS nie widzą co się dzieje?

Biłgoraj (2017-09-02 23:04:26)

Rosłan i sami swoi? Gdzie mieszkańcy i ich głos w sprawie rynku? Zmiany w Biłgoraju są konieczne.

a (2017-09-02 22:17:08)

a gdzie teraz pracownicy będą parkować?

Kamila (2017-09-02 21:01:06)

Szczerze to moim zdaniem można było wymyślić coś dużo bardziej praktycznego i dla mieszkańców. Taki rynek nie przyciągnie ani mieszkańców ani tym bardziej turystów.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Jarosław Stawiarski Marszałkiem, Michał Mulawa Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o składzie Zarządu Województwa...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

O co chodzi w obróbce CNC?

Produkcja elementów na skalę masową, była kiedyś niemożliwa ze względu...

Dzień Pamięci Ofiar Katynia (FOTO)

Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego oddali dziś cześć ofiarom zbrodni...

Ogłoszenia