Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wystawa Malarstwa z okazji jubileuszu 35 lat pracy twórczej Anny Świcy (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-24 19:20:29 (czytane: 1571)

W MDK-u otwarto dziś wystawę obrazów "Moje słoneczne chwile". Okazją był jubileuszu 35 lat pracy twórczej Anny Świcy. Biłgorajskiej artystki, pedagoga i działacza kultury. Zaprezentowano na niej kilkadziesiąt najnowszych prac, które powstały w zaciszu pracowni, ale także na plenerach malarskich.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajAnna Świca, urodziła się w Biłgoraju, z Miastem - poza okresem nauki w szkole średniej i na studiach - związała swe życie. -Swą pracę rozpoczęła w Zakładach Przemysłu Dziewiarskich "Mewa". Pracowałam tam jako plastyk - projektant. Dzięki temu nie tylko mogłam się rozwijać zawodowo ale także miałam okazję w tamtych czasach bywać na Targach Poznańskich czy pokazach mody. Za moją pracę i kreatywne pomysły otrzymywałam. Następnie podjęłam pracę w Młodzieżowym Domu Kultury. Tutaj od lat pracuję na różnych stanowiskach, na początku jako organizator imprez, plastyk, sekretarz, a od prawie 15 lat jako nauczyciel plastyki, prowadzący "Tęczową Malarnię" - przyznaje jubilatka.

anna_swica.JPG

Jak podkreśla, od kiedy pamięta zawsze lubiła malować. -W Szkole Podstawowej Nr 1 moją pracę dostrzegł nauczyciel plastyki, Stanisław Rząd, on przekonał moich rodziców bym podjęła naukę w PLSP w Zamościu i tak się stało. Tam bardzo zainteresowałam się historią sztuki - dodaje Anna Świca. Potem były studia na kierunku kulturoznawstwo - krytyka i promocja sztuk plastycznych, a także edukacja plastyczna i studia podyplomowe z zakresu muzealnictwa. Od lat także organizuje plenery malarskie dla dzieci i młodzieży. Poszczycić się może także wystawami indywidualnymi w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Lublinie, Zwierzyńcu czy Chełmie. -Świat kolorów to moja fascynacja. W obrazach chcę przekazać to co ulotne, to co piękne, co mnie zachwyca. (...) Staram się zatrzymać na kawałku płótna miejsca, ich klimaty oraz emocje - dodaje.

Reklama.

W inauguracji jubileuszowej wystawy uczestniczyła rodzina jubilatki, jej wychowankowie, nauczyciele MDK-u oraz przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Powiatu. -To co widzimy na wystawie, to wyraz niezwykłego talentu, pasji i ciężkiej pracy. Chcę w imieniu Zarządu Powiatu złożyć wyrazy uznania i najlepsze życzenia z okazji 35 lat pracy twórczej. Dziękuję także - w sposób szczególny - za lata pracy z dziećmi i młodzieżą, że zaraża ich pasją do malarstwa i sztuki, za to, że pomaga im pani rozwijać swe talenty - mówił Starosta Andrzej Szarlip.

anna_swica_1.JPG

Na kilkudziesięciu pracach wystawionych w MDK królują pejzaże.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: anna świca   wystawa malarstwa   35-lecie pracy twórczej   mdk biłgoraj

Zobacz także

Muzyczny Off Road z Kazikiem Staszewskim

Dodane: 2020-01-24 20:27 - Komentarze  (3)  czytane (473)

TAGI: czzk, czarny ziutek z killerami, off road, bck biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.83.32.171

(2019-09-25 16:28:18)

Gratulacje Pani Aniu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas,...

"Bieganie bez smogu". grupa Biłgoraj Biega zaprasza na bieganie po lesie

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Lekarz z Biłgoraja pokieruje szpitalem w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył pełnienie obowiązków...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia