Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wystawa „Lapbook. Kreatyna Książka Tematyczna”

Dodał: red Data: 2020-03-12 07:51:42 (czytane: 934)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie przez marzec i kwiecień 2020 roku można oglądać wystawę pn. „Lapbook. Kreatywna Książka Tematyczna”. Lapbook to rodzaj kreatywnego zaprezentowania informacji na wybrany temat. Może to być teczka, większa kartka z możliwością składania lub pudełko.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolMówiąc najprościej, pełni on funkcję interaktywnej przestrzeni, np. na zdjęcia, rysunki, wykresy, miarki, pytania, zagadki, krzyżówki, opowiadania. Ciekawe są w nim elementy ruchome jak np. skrytki, składane elementy, obrotowe koła, wachlarze. Wszystko zależy od pomysłu i inwencji twórczej jego autora. Można również dowolnie rozszerzać jego zawartość. Wzbudza ciekawość i motywuje do odkrywania ukrytych informacji.

biblioteka_aleksandrow.JPG

Na wystawie zostało zaprezentowanych ponad 30 prac wykonanych przez uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, wykonanych pod opieką nauczycieli Katarzyny Otkały i Małgorzaty Szwajki. Lapbooki uczniowie tworzyli  na podstawie wybranej lektury omawianej na lekcjach języka polskiego, a także z wykorzystaniem słownictwa na wybrany temat na języku angielskim. Powstały ciekawe i oryginalne prace oparte na lekturach „Ten Obcy” Ireny Jurgielewiczowej, „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika i „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery oraz w języku angielskim prezentujące informacje na temat: Londynu Królowej Elżbiety II, Dnia Świętego Patryka, Szkocji.

Reklama.

Wachlarz pomysłów zastosowanych przez dzieci w pracach był bardzo bogaty i zaskakujący. Kreatywność szóstoklasistów z Aleksandrowa zaowocowała powstaniem świetnych materiałów edukacyjnych, które będą dla innych oryginalną pomocą dydaktyczną i źródłem inspiracji.

/Justyna Bździuch/

Tagi: biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów   kreatywna książka tematyczna   czytelnictwo

Zobacz także

Eliminacje gminne 53. Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej w TOK

Dodane: 2020-06-04 09:23 - Komentarze  (0)  czytane (167)

TAGI: tarnogrodzki ośrodek kultury, tok tarnogród, konkurs recytatorski, kulturaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.238.190.122

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia