Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wyrzucili kasę przez okienko

Dodał: AN Data: 2008-01-30 08:39:27 (czytane: 1020)

Rachunki zapłacili w Okienku Kasowym jeszcze w ubiegłym roku.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajDo tej pory pieniądze nie dotarły do adresatów. Sześć pokrzywdzonych osób zgłosiło się do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Okienko Kasowe mieściło się w jednym z supermarketów przy ul. Kościuszki. Mieszkańcy Biłgoraja płacili tam rachunki m.in. za wodę, prąd czy czesne. Niestety, część z nich nie została zapłacona. Pieniądze nie dotarły do adresatów.
W październiku ubiegłego roku firma Okienko Kasowe SA ogłosiła upadłość (miała 400 „okienek” w całym kraju).
- Sześć osób poinformowało nas, że pieniądze, które wpłaciły w punkcie przy ul. Kościuszki nie dotarły pod wskazane adresy. Wpłacano różne sumy, od 50 do 500 zł – informuje Marek Jamroz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Skusiwszy się ofertą niewielkiej prowizji, 48-letni biłgorajanin w październiku ub. roku, w okienku kasowym wpłacił 500 zł czesnego na konto Akademii Rolniczej w Lublinie. Pieniądze na uczelnię nie dotarły. Zarówno on, jak i inni pokrzywdzeni będą musieli zapłacić rachunki jeszcze raz. Tyle, że będą mogli domagać się zwrotu pieniędzy od spółki.
Na stronie internetowej pod adresem www.okienko-kasowe.pl firma uruchomiła infolinię i apeluje do klientów o przysyłanie na jej adres formularzy zgłoszenia szkody, formularzy reklamacyjnych oraz kopii dowodów wpłat i paragonów.

Spółka Okienko Kasowe była zrzeszona w Izbie Gospodarczej Przedsiębiorstw Finansowych i ubezpieczona na kwotę 1,2 mln zł. Pozostała też masa upadłościowa, z której być może pokryta zostanie część długów. Jaka to będzie część? Na razie nie wiadomo.
Próbowaliśmy się dodzwonić na infolinię lub którykolwiek z numerów kontaktowych podanych na stronie internetowej, nikt nie odbierał telefonów.
Poszkodowanych przez Spółkę Okienko Kasowe S.A. jest sporo, np. w Szczecinie, w październiku ub.r. do prokuratury zgłosiło się 500 osób, które straciły w sumie około 200 tys. zł. Ta lista nie jest zamknięta. Podobnie jak lista poszkodowanych w Biłgorajskiem.
- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające, czy nie doszło do oszustwa. Sprawdzamy czy pieniądze w okienku kasowym nie były przyjmowane już po ogłoszeniu upadłości firmy – wyjaśnia Marek Jamroz.
Okienka kasowe różnych firm kuszą niskimi prowizjami. Zapewniają, że przelewy przekażą w ciągu 1 lub 2 dni roboczych.

Zanim zdecydujemy się skorzystać z okienek, warto sprawdzić jak długo dana firma działa na rynku, czy ma infolinię, stronę internetową oraz biura obsługi klienta. No i przede wszystkim, czy jest ubezpieczona i ma fundusz gwarancyjny. Jeżeli takowego nie posiada, ryzyko bierze na siebie wpłacający gotówkę.

Źródło: Kronika tygodnia

Zobacz także

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w województwie lubelskim

Dodane: 2020-08-07 21:00 - Komentarze  (12)  czytane (9951)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 75.101.173.236

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY (VIDEO)

Przed nami dwa święta podczas których pochylamy nasze głowy nad grobami naszych bliskich zmarłych....